$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер. y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру. 10 класс
Предмет: | Математика |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Мухтарова Гулдана Танжарбаевна
|
Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Мұхтарова Гүлдана Таңжарбайқызы
Пәні
Алгебра
Сыныбы
10
Тақырыбы
$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер.
y=kf(ax+b)+d функциясының графигін түрлендіру
Мақсаты
Оқушыларға функция графигін координаталар осімен параллель көшіруді қолдана отырып, функция графигін түрлендіруді, координаталар бойынша созуды /қысуды/ үйрету, топтық жұмысқа белсенді қатысуға, сыни тұрғыда ойлауға үйрету.
Күтілетін нәтиже
Проблемалық сұрақтарды талдауға қатысады;
Сыни тұрғыда ойлау арқылы диалогтік қарым-қатынасты орната алады;
Есептерді шешуде логикалық ойлау дәрежесі жоғарылайды.
Сабақтың түрі
Интерактивті сабақ
Сабақ барысы
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау
Ресурстар
І. Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг
ІІ.«Қызығушылықты ояту»
Топқа бөліну
«гүл - тілек» тренингі
Оқушыларға функция түрлері жазылған қағаз тіліктерін таңдату арқылы топқа бөледі
Күннің жадын, сабақтың тақырыбын жазу
Оқушылар қолдарындағы тал гүлді бір-біріне шеңбер арқылы ұсына отырып, бүгінгі күнге тілегін айтады
Үш түрлі функциялардың берілуі бойынша топтасады
Топ ережесін сақтау
-сабаққа кешікпеу
-уақытты үнемдеу
-дыбыссыз қадам
-бір-бірімізді тыңдау, құрметтеу
-пікірмен санасу, ортақ шешімге келу
-әр топ мүшесі өз ісіне жауапкершілікпен қарау
-шығармашыл, іскер, белсенді болу
-нәтиже шығару
Белсенді бол
Ойың ұшқыр болсын
Сәттілік, мақсатыңа жет
Идеялы бол, ұтқыр бол
Оқушылар күннің жады мен сабақтың тақырыбын көшіріп жазады
Шапалақ арқылы мадақтау
Интерактивті тақта, слайд
Функциялар жазылған қағаз тіліктері
Интерактивті тақта
ІІ. «Мағынаны тану»
$2.Функция графигін қарапайым түрлендірулер.
ЖИГСО әдісі
1. Топтарға берілген функциямен танысып, шешімін тауып түрлендіруді ұсынады.
1-топ:
2-топ:
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 17.33 Kb |
Количество скачиваний: | 14 |