Айқұлақ және мидиялар,тіршілік орталары. Құрылысының ерекшеліктері. Қозғалуы. Қоректенуі. Тыныс алуы. Көбеюі. Биоценоздағы рөлі және практикалық маңызы.
Предмет: | Биология |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Елубаева Гульсезим Курмангазиевна
|
Күні: 24.11.2014ж.
Сабақтың тақырыбы:Айқұлақ (немесеінжуір) жәнемидиялар. Олардыңтіршілікорталары. Құрылысыныңерекшеліктері. Қозғалуы. Қоректенуі. Тынысалуы. Көбеюі. Биоценоздағырөліжәнепрактикалықмаңызы.
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушылардың білім дағдысын қалыптастыру.
Дамытушылық: Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыру. Оқушылардың өзін – өзі дамуына жетелеу және оқушылардың ойлау, есте сақтау қабілетін арттыру.
Тәрбиелік: Ұқыптылыққа және табиғатқа деген сүйіспеншілігін арттыру.
Сабақтың типі: Жаңа сабақты игеру
Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта, қимақағаздар, бейнекөрініс.
І Кіріспе
Ұйымдастыру кезеңі: - оқушылармен амандасу
- сыныптың тазалығын тексеру
- сыныптың кезекшілігін анықтау
- оқушыларды түгендеу
- сабаққа дайындықтарын тексеру
- оқушыларды топқа бөлу; (психологиялық тренинг арқылы)
Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
Біліміңді сынап көр. (сұрақ-жауапоқушыларға ауызша сұрақтар қоямын,олар жауап береді)
1.Ұлулар типінің кластарын атаңдар?
( бауыраяқтылар,басаяқтылар,қосжақтаулылар)
2.Тип неге «ұлулар» деп аталған? (бұл топтағы жәндіктер денесі буылтықсыз, өте жұмсақ және дене құрылысы ұқсас болғандықтан
Тип материала: | Документ Microsoft Word (doc) |
---|---|
Размер: | 1.13 Mb |
Количество скачиваний: | 81 |