Айнала дүниедегі денелер,құбылыстар
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Рысбаева Айгуль Сайлауовна
|
Тақырыбы:Айнала дүниедегі денелер,құбылыстар.
Мақсаты:1.Айналадағы дүниелер туралы түсініктерді кеңейте түсу,аспан денелерін
олардың қасиетін білу.
2.Адам мен қоршаған дүниенің байланысын анықтап,ой-пікірін еркін
жеткізе білуге машықтандыру.
3.Оқушыларды қоршаған дүниені қорғай білуге тәрбиелеу.
Сабақ типі:аралас
Әдісі:түсіндіру,сұрақ-жауап
Көрнекілігі: суреттер
Сабақтың барысы.
1.Ұйымдастыру кезеңі:
Cабаққа дайындықтарын тексеру.
2.Үй тапсырмасын тексеру кезеңі:
Дүниетану пәні туралы кіріспе әңгіме жүргізу. “Дүниетану”атты оқулық сендерді
өздерің күнделікті көріп,араласып жүрген табиғатпен және адамдар қоғамымен
таныстырады.Сендер мұнда дүниедегі заттар,құбылыстар,жануарлар және өсімдіктер
әлемімен кездесесіңдер.
Дүниетануға бағытталған сапарларың сәтті болсын,жас достар!
3.Білімді тексеру кезеңі:
1. Сұрақтарға жауап алу.
2. Қорытындылау.
4.Мақсатын қою кезеңі:
Тақырыбын,мақсатын хабарлау.”Айнала дүниедегі денелер,құбылыстар” .
5.Жаңа материалды түсіндіру кезеңі:
-Балалар,табиғат деген сөзге нені жатқызамыз?
өз ойларын әңгімелету.
Табиғат деп:аспан,ай,күн,жұлдыз,тау,тас,өзен,көл,өсімдік,ағаш,бұта,шөп,
аң,құс,адамды айтамыз.
-Мәтіндімәнерлеп оқу,талдау.
-Табиғаттың тірі денелері-өсімдік,жануар,адам.
-Табиғаттың өлі денелері-қалғандары.
-Табиғат құбылыстары-жел,боран,жауын-шашын,қардың еруі,судың тасуы.
-Жасанды денелер-адам қолымен жасалғандар.
-Жасанды құбылыстар-пешке от жағу,электр шамын жағу.
3.Сергіту сәті
6.Жаңа материалды меңгергенін тексеру кезеңі:
1.Оқушыларға оқыту.іштей,дауыстап-тізбектей.
2. Сұрақтарға жауап алу.
3. Теріп оқыту.
7.Бекіту кезеңі:Дәптермен жұмыс.
Қорытындылау
8.Үйге тапсырма беру кезеңі:
1.Мәтінді оқу,мазмұндау.9.Бағалау.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 13.3 Kb |
Количество скачиваний: | 15 |