Сабақтың тақырыбы: С. Мұқанов.
Сабақтың мақсаты: С. Мұқанов өмірі мен шығармашылығына талдау жасау.
Сабақтың нәтижесі:С. Мұқанов өмірі мен шығармаларын талдай алды.
Сабақтың әдіс-тәсілдері: Топқа бөлу, «Маршрут» картасы әдісі, «Елші» әдісі, «ТВ шоу әдісі».
Уақыты
Сабақтың кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Оқыту үшін бағалау және оқытуды бағалау
Қолданылатын ресурстар
5-мин
Топқа бөлу
Нұсқау:Балалар «Алғырлар», «білгірлер», «тапқырлар», «сарапшылар» болып топқа бөлінесіңдер.
«Сарапшылар» тобындағы оқушылар үш топты бағалап, бақылап отырасыңдар.
Балалар топқа бөлініп отырады.
«Сарапшылар» тобындағы оқушылар үш топты бақылап, бағалап отырады.
5минут
3мин
Үй тапсырмасын сұрау.
«ТВ шоу» әдісі
Таныстырылым «С. Мұқанов» өмірінен бейне таспа кинофильмінен үзінді
Балалар бір-біріңе микрафон арқылы сұрақ-жауап қоясыңдар.
- М. Әуезов кім?
- М. Әуезов қандай шығармаларын білесіңдер?
- М. Әуезов қай жылы дүниеге келді?
Осы бейне фильмнен әр топқа тапсырма беремін «Алғырлар» тобы С. Мұқанов кім екенін тірек сызба арқылы қорғайсыңдар.
«Білгірлер» тобы С. Мұқанов өмірін айтасыңдар.
«Тапқырлар» тобы шығармаларын айтасыңдар.
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Балалар берген тапсырмаларды орындады.
Белгілер арқылы бағалау.
Микрафон, тірек сызба,
ноутбунк, С. Мұқанов портреттері,
20мин
Негізгі бөлім
«Маршрут картасы» әдісі.
Балалар маршрут картасында үш аялдама болады әр аялдамаға бүгінгі сабақ сұрақ құрастырасыңдар бірінші аялдамада жеңіл сұрақ, екінші аялдамада орташа сұрақ, үшінші аялдамада күрделі сұрақ қоясыңдар.
Оқушылар «Маршрут картасы» әдісін орындайды.
Бағалау критерийлері
1.Әңгіменің нақтылығы 5бал
2. Әңгіменің толық ашылуы 5 бал
3.Сөз шеберлігі 5 бал
плакат, маркер, түрлі-түсті қағаздар, қайшы.
10мин
Қорытынды
«Елші» әдісі.
Үйге тапсырма
Нұсқау:Балалар «Елші» әдісінде әр топ
бір- біріне елшілікке барады қалам қағаз алып бүгінгі сабақ түсінген түсінбегенін сұрайды.
С. Мұқанов өміріне ой толғау жасау.
Оқушылар бүгінгі сабақтардан алған білімдерін «Елші» әдісі арқылы сабақты түсінгенін түсінбегенін айтты.
Жиынтық бағалау
Қалам, қағаз