Халқы және аймақтың саяси картасы ,Аустралия Одағы география (7 сынып)

Предмет: География
Категория материала: Рабочие программы
Автор:

                      

 Тақырыбы: Халқы және аймақтың саяси картасы ,Аустралия Одағы

Мақсаты:  Оқушыларға  халқы және аймақтың саяси картасы,Аустралия Одағы  жайлы жалпы мәлімет бере отырып,  сыни ойлауға жетелеу.

Міндеттер: Тақырыпты  оқып, негізгі ойды өздері  ашуға мүмкіндік беру;

Тақырыпқа  баға беру  арқылы өмірдегі жағдайлармен салыстыру;

Топпен жұмыс, болжау стратегиясын пайдаланып оқушылардың өзіндік жұмыс істей білуі;                          

Ресурс:  оқулық ,интербелсенді тақта, маркерлер, көңіл-күйді білдіретін стикер.

Модуль:Білім беруде АКТ-ны пайдалану, « Білім берудегі басқару және көшбасшылық», «Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау», « Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «м-о», «о-о».

Сабақта қолданылатын әдіс-тәсілдер мен стратегиялар: «Шаттық шеңбері», топтасу,  «Миға шабуыл» стратегиясы, “Алтын балыққа арналған аквариум”стратегиясы, «Тақырыптық түйінді сөздер» стратегиясы , Жұптық әңгіме, “Түртіп алу  стратегиясы”,Сергіту сәті, “Стикерлермен диалог”,Рефлексия «Екі жұлдыз, бір тілек»,  Формативті бағалау, өзін – өзі бағалау, топ аралық бағалау

Уақыты

Сабақ кезеңдері

Жоспар мазмұны

Мұғалім іс – әрекеті

Оқушы іс – әректі

Бағалау

Ресурстар

Кіріспе

3 минут

Психологиялық ахуал

Оқушылардың топқа бөлінуі стикер түсімен топқа бөлу.

Шаттық шеңбері.

Оқушыларды стикер түстерімен  3 топқа бөлінді.Топ аттарын табиғат зонаарына байланысты қояды.

Өте жақсы! От шашу.

смайликтер

Тұсаукесер бөлімі

10  минут

 

 

Алтын балыққа арналған аквариум

 

 

 

 

 

 

 

 

“Тақырып-

тық түйінді сөздер”

1. Аустралия матреигінің басқа материктерден айырмашылығы қандай ?

2.Өсімдліктермен жануарлардың қанша пайызы Аустралия материігіне тән?

3.Джон Эйр оңтүстік жағалаудағы шөлді қалай атаған?

 

 

 

 

Аустралия,налларбор,

вилли-вилли,Африка,самум,са-

ғым,Конго

1. Матреикте басқа ешбір жерде табиғат жағдайда кездеспейтін энедмик өсімдіктері ,эвкалипт,казуарина мен жануарлар кенгуру,үйректұмсық,ехидна тіршілік етеді.

2.Өсімдіктердің 75%-ы,ал жануарлардың 90%-дайы тек қана Аустралия материгіне тән.

3.Джон Эйр оңтүстік жағалаудағы шөлді Наларббор деп атаған.

 

Аустралия,налларбор,вилли-вилли.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Балық суреттері

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Екі шыны банкі

Негізгі бөлім

10 минут

 

"Жұптық әңгіме"

 

 

«Жұптық әңгіме»   

Мақсаты: 

Идеяларды  құрастырып, белсенді тыңдап, бар ойын талқылауға шоғырландыруға  мүмкіндік береді. Жұптарды қолдану оқушыларға сөйлеуге және үлкен топтарда өзін сенімсіз  сезінетін оқушыларға көмектесуге мүмкіндік береді.

 

 

Нәтиже:Оқушылар мәтінді оқиды. Тақырып бойынша мағлұмат алады, бірін – бірі толықтырады, пікір алмасады.

  Әр топ бірін бірі бағалайды Әр топта өздерінің түстері

 

 

 

 

Интербелсен

ді тақта

2 минут

«Түртіп алу» стратегия-

сы

Налларбор

 

Вилли-вилли

Налларбор-латын тілінен аударғанда бұл атау ағашсыз деген мағына білдіреді.

 

Вилли-вилли-шаңды дауылдар мен құмды дауылдар

 

От шашу

Оқулық , қалам, дәптер,

2 минут

Сергіту сәті

Қара жорға биі

Оқушылар көріп тұрған қимыл қозғалыстарын қайталайды.

Жарайсыңдар!

Интербел-сенді тақта

8 минут

Стикерлермен диалог

 

І-топ

Тропиктік шөл және шөлейт зонасы

ІІ-топ

Саванналар мен сирек ормандар

ІІІ-топ

Ылғалды тропиктік және субтропиктік ормандар

      

 

От шашу

Интербелсен

ді тақта, маркер, флипчарт,

Рефлексия

2 минут

«Екі жұлдыз, бір тілек»

Әр оқушыға  стикер таратып беру

Сабақ бойынша екі сәтті шыққан және алдағы сабаққа бір тілек жазу.

 

 

 

Стикер

4 минут

Үйге тапсырма

27- түсініп оқу

Күнделікке жазып алу

 

Күнделік

Бағалау

4 минут

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 106.26 Kb
Количество скачиваний: 109
Просмотров: 273
