Конспект урока по украинскому языку тема: Секрети Нехворiйка

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

 

Тема: Секрети Нехворiйка

Мета: збагатити й активізувати лексику дітей затемою; розвивати в учнів уміння слухати - розуміти українське мовлення; удоскона­лювати вміння правильно і свідомо читати; закріплювати і поглиблювати набуті нави­чки читання та письма українською мовою; виховувати охайність, дисциплінованість, прищеплювати навички гігієни, самообслу­говування.

 

Хід уроку

I    Організаційний момент.

II Актуалізація опорних знань.

·      Робота над чистомовкою.

Ла-ла-ла — Алла дівчинка мала.

Ли-ли-ли — в гості ми до неї йшли.

Ло-ло-ло — в Алли ТІСТО ПІДІЙШЛО.

Ла-ла-ла — пирогів вона спекла.

Л’є-л’є-л’є — чаю Аллочка наллє.

Лі-лі-лі — ось лимони на столі.

Лю-лю-лю — дуже кисле не люблю.

·      Повторення скоромовки.

Йорж купив для йорженяти

Йод, щоб рани лікувати.

Йорженя кричить: «Ой-ой!

Я не хочу йод отой!»

·      Мовна гра «Юний перекладач».

Больной, заболеть, лекарства, выздороветь, вспотеть.

·      Гра «Вилучи зайве».

Неохайний, чепурний, нечепурний.

Охайний, чистий, ошатний, чепурний, неохайний.

Харчуватися, годуватися,живитися, голодувати, столуватися.

·         Відгадування загадок.

- Двоє дивляться, одне говорить, а двоє слухають. (Очі, язик, вуха).

- Повен хлівець білих овець. (Рот і зуби).

- Тридцять два білих брати сидять у темниці, коли темниця відчиняється - брати не виходять. (Зуби).

- За білими березами талалайко плеще. (Язик).

III   Повідомлення теми і завдань уроку/

-  Сьогодні на уроці ми дізнаємося про секрети Нехворійка.

IV    Сприймання та усвідомлення нових знань.

·      Фізкультхвилинка.

Хочу я здоровим бути,

Гартуватись хочу я.

Тож гімнастику робити

Треба разом — ти і я!

З фізкультурою ми дружим,

Різні вправи любим дуже!

Раз, два, три, чотири, п’ять —

Будем зараз присідать.

·      Робота за підручником (с. 87, 88).

1  Словникова робота за підручником.

2  Читання вчителем листа від лікаря Нехворійка.

- На нашу адресу надійшов лист від лікаря Нехворій­ка, в якому він розкриває свій перший секрет здоров’я.

-  Ваш організм працює, як годинник. Щоб встигати за день вробити чимало справ і при цьому добре почуватися, добре вчити­ся, слід робити все в усталеному порядку. В один і той самий час лягайте спати, вставайте вранці, робіть ранкову зарядку, вмивай­теся, снідайте, йдіть до школи, тобто дотримуйтеся розпорядку (режиму) дня. Це корисно для здоров’я.

·      Складання розповіді про режим дня за початком.

Зранку я встаю, чищу зуби, ... .

Зранку ти встаєш, ... .

Зранку він встає, ... .

·         Показове читання учителем тексту.

- Про другий секрет Нехворійка ми дізнаємося з вiрша В. Косовського «Цього не можна не знати».

1  Хорове читання вірша учнями.

2 Читання тексту окремими учнями.

·         Бесіда за змістом прочитаного.

- Які поради дає автор вірша?

-  Яких правил гігієни ви дотримуєтеся?

·         Відгадування загадок.

-  Нехворійко надіслав вам загадки. Відгадайте їх.

Мочений, товчений,

Сушений, душений.

Хто умивається,

З тим привітається. (Рушник).

-  Для чого потрібний рушник?

Мию, мию без жалю,

Мию там, де брудно.

А купатись не люблю,

Бо від того худну. (Мило).

- Для чого потрібне мило?

Кістяна спинка, на черевці щетинка,

По брамі стрибала, крихти виганяла. (Зубна щітка).

 - Для чого потрібна зубна щітка?

Поки вона гуляла,

Спинка рожевою стала. (Губка).

- Для чого потрібна губка?

Який є, таким покаже І без слів про все розкаже. (Дзеркало).

-  Для чого потрібне дзеркало?

Зуби є, а рота нема. (Гребінець).

-  Для чого потрібний гребінець?

Отже, третій секрет: чистота — запорука здоровʼя.

·         Вправа «Мікрофон».

(За умовами цієї вправи говорить той, хто тримає мікр решта слухають, не перебивають. Діти висловлюються по і передають мікрофон одне одному).

-  Що ж потрібно робити, щоб бути здоровим і жити у країні Нехворійці?

(Учні складають речення за початком).

•                       Щоб бути здоровим, треба щодня ...

Орієнтовні відповіді

•                        Щоб бути здоровим, треба щодня робити зарядку.

•                        Щоб бути здоровим, треба щодня загартовуватися.

•                        Щоб бути здоровим, треба щодня дотримуватися режиму дня.

•                        Щоб бути здоровим, треба щодня митися.

•                        Щоб бути здоровим, треба щодня чистити зуби.

•                        Щоб бути здоровим, треба щодня гуляти на свіжому повітрі.

•                        Щоб бути здоровим, треба щодня вживати свіжі продукти.

•                        Щоб бути здоровим, треба щодня мати гарний настрій.

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 23.08 Kb
Количество скачиваний: 17
Просмотров: 97
