Қазақ әдебиеті
Күні 10.10.2014 жыл
Сабақ 3
Сабақтың тақырыбы
«Қорқыт», «Қойлыбайдың қобызы» поэмалары
Мақсаты
Мағжанның поэмалары жөнінде білімдерін тереңдету, әңгімелерінің мазмұнын,тақырыбын, идеясын меңгерту
Жұмыс нәтижесі
Мағжанның поэмалары жайлы білімдері қалыптасады; Әңгімелерінің мазмұнын, тақырыбын, идеясын меңгере алады; Тіл мәдениеті, сөз байлығы, сөздік қоры молаяды, шығармашылық қабілеті артады, өздігінен жұмыс жасауға дағдыланады.
Сілтеме
З.Қабдолов, С.Қирабаев , Х. Әдібай.
Әдістер мен тәсілдер
Диалогты оқыту; Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету; Оқуды және оқыту үшін бағалау; Талантты және дарынды балаларды оқыту; АКТ-ны қолдану; Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс; Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
Ресурстар
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы
Сабақтың өтілетін уақыты
45 минут
Сабақ жоспары
1.Ұйымдастыру: топқа бөлу, мақсат қою
2.Сабақ барысы: Блум таксаномиясы бойынша
3.Рефлексия
4.Үйге тапсырма
Үйге тапсырма
М.Жұмабаев поэмаларын оқу
Ойлауды Блум
бойынша жіктеу
Мақсат
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
Нәтиже
Бағалау
Критерий-лер
дескриптор
Ұпай
Білу
Үй тапсырмасы «М.Жұмабаев өлеңдері» тақы-рыбы бойынша
білімін анықтау. Қызығушылығын ояту.
Сұрақ– жауап әдісі арқылы сұрау.
Түрткі сұрақтар арқылы тапсырма орындалады баланың қызығушылығы оянады, білімін көрсетеді.
Білім көлемін зерделеу
Сұраққа толық жауап береді
3
Сұраққа жауап беруде қиналады
2
Сұраққа береді
1
Түсіну
Оқулық мәтінін оқыту және игерту.
Джигсо әдісі арқылы мәтіннің мазмұнын түсіну.
3 топқа тақырыпты бөліп береді сол арқылы бір-біріне түсіндіреді.
Тақырыптың басты мазмұнын түсіну,өз сөздерімен жеткізу.
Тақырыптың басты мазмұнын түсіну
Мәтінді толық түсінді
3
Қателіктері болды
2
Мүлдем түсінбеді
1