Сабақ жоспары( пәнатауы)
Қазақәдебиеті
Тақырып
ОралханБөкеев
Тақырып бойынша модулі № 20
Сабақтың № 23
Сынып
8
ЭЩХоэхющд
лМұғалім
Кабылов Марат Жаркенұлы
Сабақтың мақсаты
Сәбит Мұқановтуралы білімдерін кеңейту.
Міндеттері
Білімділік
Дамытушылық
Тәрбиелік
Сабақ арқылы жазушының әлемдік мәдениетке қоскан үлесі туралы оқушыларға түсіндіру.
Жазушының суреткер ретіндегі ойшылдық шеберлігіне, тереңдігіне ену, өлеңдерді мәнерлеп оқу дағдысын дамыту. Ойлау қабілетін дамыту, сөздік қорын молайту.
Патриоттыққа, сүйіспеншілікке баулу.
Сабақтың түрі.
Жаңа білім беру сабағы
Оқытуформасы
Жаңатақырыпқа ізденіс.
Технология
Коммуникативтік
Әдістер мен стратегиялар.
Конспект оқу, түсіндіру.
Оқыту құралдары
Қазақ әдебиеті оқулығы, және хрестоматия 22бет8 сынып,Алматы, «Атамұра», 2010ж.
Кезеңдер
Мұғалімнің қызметі
Оқушының қызметі
Ұйымдастыру
Сәлемдесу,түгендеу, оқушылардың назарын сабаққа аудару.
Сәлемдесу.
Үй тапсырмасын тексеру
Оқушылардың үй жұмысын тексеру.
М.Әуезов туралы оқушылардан сұрауды бастау.
Оқушылардан фронталді түрде сұрауды бастау.
- 1) Мұхтар Әуезов нешінші жылы туды? 2) Мұхтар Әуезовтің шығармаларын ата?3) «Абай жолы» роман – эпопея неше томнан тұрады?4) Драматургиялық шығармаларды ата?5) Аудармалар ды атаңыз?
Жаңа сабақ.
Оралхан Бөкеев.
Жаңа сабақты бастау.
Сабақтың міндеттерімен таныстыру. Оралхан Бөкеев туралы 1. Конспект тақырыпты түсіндіру.
- Оның шығармаларына тоқталу.3.Сіңірген еңбектері туралы хронологиялық таблицаны құру.(Тақтаға жазып көрсетіп түсіндіру).
- Сөздік жұмысы. (Оқулық – кітаптан алып жазады).
- Тест жұмысын орындау.(25 сұрақ)
- Оқушылар тест жұмысын орындайды.
Дәптергесабақтың тақырыбынжазу.
Оқушылар жауап береді.
Оқушылар тапқан жауаптарын дәптерлеріне жазады.
Оқушылар оқулықтардан жаңа сөздерді дәптерлерге жазады.
(10 сөз).
Бекіту.
Қорытынды
Бүгін сабақта не білдіңдер?
Қандай тапсырмаларды орындадындар?1.Оралхан Бөкеев кім?
2. Нешінші жылы туды?
3. Неше жастан бастап өлеңдерін жазды?
4. Сіңірген еңбектері туралы не айта аласындар?
5. Оралханның шығармалары туралы не айта аласын?
Оқушылар сұрақтарға жауап береді.
Үй тапсырмасы
Оқулықтан141бетен – 145 бетті оқу.Оралхан Бөкеев Презентация жасау.
Бағалау
Күнделікке баға қою.
Өзін- өзі талдау.
Сабақ 8 сыныбында өткізілді.Сыныптың қабілетіжақсы, орташа. Оқуға қызығушылығын, сабаққа белсенділігін оятты, оқушылардың танымдық қабілетін дамытты. Сабақтың тақырыбы «Оралхан Бөкеев» Бұл сабақ Оралханның Өмірі мен шығармаларына тоқталу.Интербелсенді тақтаны пайдалану арқылы сабақ жүзеге асты.Сабақтың түрі – Жаңа білім берусабағы.
Сабаққа қойылған проблемалық сұрақ «Оралхан Бөкеевтіңшығармалары қандай?» осы сұраққа жауап алынды.
Сабақ барысында осы проблемалық сұраққашығармашылық ізденіс арқылы , әр түрлі әдіс- тәсілдер арқылы жауап берілді. Қойылған мақсат, міндеттер шешімінтапты.