Основні правила поведінки учнів на вулиці і дорозі. Дитячий дорожньо-транспортний травматизм.

Предмет: ОБЖ
Категория материала: Конспекты
Автор:

Мета. Розширити поняття дітей про правила безпечної поведінки на    

  вулицях і дорогах. Розвивати навички дотримування правил

  дорожнього та вуличного руху у повсякденному житті.  

  Виховувати увагу і бажання попередити дорожньо-транспортний  

  травматизм.

Обладнання. Картки, набір дорожніх знаків, макет світлофора, жезл для

           регулювання дорожнього руху, кольорові олівці.

Форма проведення. Урок-гра

 

Хід уроку

 

1.     Організаційний момент

Всі почули ми дзвінок,

Він покликав на урок.

Кожний з нас приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть лиш дівчата,

А за ними і хлоп`ята.

2.     Формування мотивації

-         Читання вірша вчителем.

Гриць на вулиці гуляє,

Ні на що він не зважає,

Хоч машини зліва й справа,

Все одно він ловить гави.

         Навпростець кудись іде.

         Хтось сигналить. Щось гуде.

         Та для Гриця те дарма,

         В нього страху, бач, нема.

         Й раптом стукнуло умить –

         Вже в лікарні Гриць лежить.

         Діти, історія трапилася дуже неприємна. А як ви вважаєте, чому Гриць потрапив до лікарні? Правильно, тому що був дуже неуважний. Цікаво, а серед вас є такі діти, як Гриць? А ось зараз це перевіримо. І ми з вами відправляємось на прогулянку по одній з вулиць (уявній) нашого міста.

         Зараз ми станемо пішоходами. А для пішоходів існують правила. І в кінці нашої зустрічі ми складемо пам`ятку для пішохода.

І учень      Для чого правила учить?

                   Для чого їх нам знати?

ІІ учень     А щоб в безпеці завжди жити,

                   В біду не потрапляти.

ІІІ учень    Бо на дорогах тих пригод –

                   Не можна всі злічити.

                   Звільнити себе від перешкод

                   І буде легше жити.

IV учень    А перешкода – незнання,

                   Це завжди заважає.

                   Іти по світу навмання

                   Погано. Кожен знає.

V учень     Дівчинка в костюмі «Азбуки» читає вірш.

Місто, в якому

З тобою живем,

Можна по праву

Зрівнять з букварем.

Азбуку вулиць,

Розкривши для нас,

Місто уроки

Дає повсякчас.

Ось вона, азбука, -

Треба всю знать, -

Вздовж тротуару,

Глянь – знаки висять.

Азбуку міста

Завчи до ладу,

Щоб не потрапити

Раптом в біду.

3.     Основна частина

-         Я вам пропоную прочитати зашифрований надпис

 

П О Т В І А Л Ж О А Ф Й В О С Р

 

(поважай світлофор)

 

Мозковий штурм

І зараз мова піде про друга і помічника усіх пішоходів і водіїв – світлофора. Пере вами 3 картки. Вам треба правильно зафарбувати око і колір світлофора за моїм завданням.

                 

 

 

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 

І картка. Пішоходи стоять, а машини їдуть. Як повинні пішоходи

                         поводитись при такому сигналі?

ІІ картка. Машини і пішоходи стоять. Що означає цей сигнал для

                пішоходів і транспорту?

ІІІ картка. Машини стоять, пішоходи переходять дорогу. Що означає   цей сигнал для пішоходів?

 

Учитель. А хто знає чому саме зелений колір каже: «Шлях вільний. Ід спокійно». Жовтий – застерігає: «Приготуйся», а червоний – «Зупинись негайно».

Довідка.

Зелений колір – колір весни, колір молодого листя, здавна вважалося кольором радості, життя, надії. Древні лікарі при нервових захворюваннях радили хворим довго дивитися на зелень, носити одяг зеленого кольору, фарбувати стіни у зелене. Це колір росту. Ми часто любимо дивитися на рослини, які ростуть.

Жовтий – несамостійний. Додати трошки червоного – буде оранжевий, додати синього – стане зеленим. І в світлофорі несамостійний, каже чекати, поки засвітиться зелений або червоний.

Червоний – колір небезпеки і перестороги.

 

Гра «Сигнали світлофора».

Вчитель по черзі «включає» кольори:

Червоний – крок назад;

Жовтий – стояти;

Зелений – крок вперед.

Читання вірша учнем.

Світлофор.

Як переходиш вулицю,

На розі зупинись

І перш за все уважно

На мене подивись.

Я шлях вкажу надійний,

Де небезпек нема.

Трикольорове око

Я маю недарма.

Нехай воно і мружиться,

Ніколи я не сплю,

З малими дітьми в хованки

Я гратись не люблю.

Дивлюсь червоним оком –

Велю спинитись я,

Адже мені потрібно –

Це витримка твоя.

А блисне жовте око,

Іти не поспішай,

Бо жовтий – не зелений

Потрапиш під трамвай.

Увага – і зелений

Привітно замигтів.

Він колір найдобріший,

Щасливої путі!

Р. Скучайте

Учитель. Зустріч з чудесними вогниками відбулась, але ще є й впливова паличка. Що це за паличка?

Проста  дерев`яна  паличка  яскраво розфарбована в чорні і білі смужки. Називається «жезл».

Заходить постовий.

Постовий став на нашій мостовій.

Швидко руку простягнув,

Паличкою враз махнув:

І за мить усе змінилось,

Всі машини зупинились,

Три ряди завмерли вряд

І чекають на наказ.

 

Гра «Жести регулювальника»

Учитель. Зараз наказувати буде регулювальник, а ви підніматимете кружечки того кольору, якому відповідає жест регулювальника.

Червоний – стоїть спиною або грудьми до пішоходів;

Жовтий – стоїть спиною або грудьми до пішоходів, права рука піднята вверх;

Зелений – стоїть боком до пішоходів.

 

Робота в групах «Впізнай знак» (3 групи)

-         Буквар людині потрібний для того, щоб вивчити азбуку, навчитися читати, писати, тобто стати грамотним. А щоб бути грамотним на дорозі, без якої сьогодні не прожити нікому, щоб жити у безпеці, треба добре вивчити дорожню азбуку – це дорожні знаки. Їх є багато і вони різні. Але всі дорожні знаки застерігають кожного з нас від небезпеки на дорозі. (У дітей на партах різні знаки).

-         Завдання І група вибрати заборонені; наказові;

       ІІ група попереджувальні;

       ІІІ група вказівні і пояснити значення значків.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тренінг. Поміркуй! Як я поступлю?

Робота в парах по карткам.

 

-         Машина їде ще далеко, я встигну перебігти і перебігаю через дорогу.

-         Я бачу, що машина ще далеко, але краще зачекаю і не перебігатиму.

 

-         Машин на дорозі нема, і я спокійно переходжу.

-Перейду дорогу на зелене світло світлофора, коли буде безпечно.

 

-         Перейду на пішохідному переходу («зебрі»), коли буду впевнений, що машини зупинилися.

-         На пішохідному переході («зебра») перевагу мають пішоходи, тому я буду відразу йти.

 

-         На вулиці снігові замети, і я беру санки, щоб спускатися з гірки. Хоча гірка виходить на дорогу, але машини там дуже рідко їздять, тому я буду спускатися з неї.

-         Нанесло багато снігу, і я беру санки, але не йду на гірку, яка веде на дорогу, бо там, хоч і дуже рідко, але їздять машини.

 

-         Беру ковзанки і буду кататися по дорозі. Вона слизька і рівна, а машин майже нема.

-         Беру ковзанки і йду на каток.

-         Беру ковзанки і кататимусь по тротуару, там дуже слизько і рівно.

 

-         На скейт-борді краще кататися по дорозі.

-         На скейт-борді краще за все кататися по тротуару.

-         На скейт-борді краще за все кататись на стадіоні або на сніговому майданчику.

Усі діти дуже люблять різні ігри. Вони влаштовують їх скрізь, і все для гри підходить. І тоді діти забувають про всі застереження. Я вам пропоную поміркувати і вибрати правильну відповідь.

 

4.     Підведення  підсумків.

-         Ви всі добре попрацювали і настав час для складання пам`ятки пішохода (діти по черзі висловлюють свої пропозиції).

1.     Люди повинні рухатися по тротуару праворуч.

2.     Якщо нема тротуарів, треба іти по узбіччю назустріч транспорту.

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 22.91 Kb
Количество скачиваний: 8
Просмотров: 84
