Поурочный план- Жамбыл Жабаев 6 класс
Предмет: | Иностранные языки |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Сайдуакасова Дариха Кожантаевна
|
Сабақтың тақырыбы; Жамбыл Жабаев
Сабақтың мақсаты;
1.Білімдік;Оқушыларды қазақтың ақын жазушыларының өмірі мен шығармашылық жолымен жан-жақты таныстыра отырып, ұлы адамдардың өмірі мен олардың шығармаларынан үлгі өнеге алуына сөйлеу тілін дамытуға, сөздік қорын молайтуға ықпал ету.
2.Дамытушылық;Оқушылардың тапқырлық, ізденпаздық қасиеттерін қалыптастыру, ой өрістерін, логиқалық ойлау қабілетін дамытку
3. Тәрбиелік; Мақал-мәтелдер пайдалана отырып,жатқа айтқызып, әдептілік, адамгершілікке тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекіліктері;
Оқулық, ақын жазушының потреті, призентация арқылы танысу.
Сабақтың барысы;
І. Ұйымдастыру кезеңі
-Амандасу.
-Кезекшімен сұхбат
ІІ. Фонетикалық жаттығу (Жаңылтпаштар қайталау)
ІІІ: Үй тапсырмасын тексеру
-Ахмет Байтұрсынов кім?
-Ахмет Байтұрсынов қай жерде, қай жылы дүниеге келді?
-Ахмет Байтұрсынов кімнің мысалдырын аударған?
-«Аққу, шортан, һәм шаян» мысалының негізгі тақырыбы неде?
-Мысалдың кейіпкерлерін атаңдар.
-Аққу, шортан, шаянның істері неге нәтижесіз болып шықты?
-Мысалдан өздеріңе қандай қорытынды шығардыңдыр?
ІҮ. Жаңа тақырып Жамбыл Жабаев (1846-1945)
«Мен елімнің қыранымын
Мен елімнің ұранымын» Жамбыл Жабаев
Жамбыл Жабаев - қазақ жазба-поэзиялық өнерінің ұлы шебері.
Жамбылдың өлеңдерінде, оның домбырасының үнінде қазақ халқының ақиқат даусы естіледі, халық мұны шырқалады.
Жамбыл өз халқымен бірге жүз жылға жуық жасасты.
Жамбыл шығармаларының мазмұны бай, тақырыбы сан алуан: халықтың тұрмыс тіршілігі, Отанға деген шексіз махаббат, ұлы Отан соғысы, балаларға арналған өлеңдер.
«Алатау» өлеңі
-Ақын Жетісу өлкесінің табиғатың қалай суреттеген?
Таудың бөктерінде қандай жемістер өседі екен?
«Қарлы тау, басы биік мұнар кетпес» деген тіркесті қалай түсінесіңдер?
Өлеңде кездесетін жемістер мен аңдардың атын дәптерлеріңе жазып алыңдар.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (doc) |
---|---|
Размер: | 24 Kb |
Количество скачиваний: | 23 |