Презентація позакласного часу "Збережемо планету" (1 клас)

Предмет: Классному руководителю
Категория материала: Презентации
Автор:

Виховна година «Збережемо нашу планету» (1 клас)

Мета: формувати у дітей уявлення про природу як живий організм; вчити бачити красу світу; спонукати до спілкування з природою без завдання їй шкоди; формувати відповідальне ставлення до навколишнього світу; виробляти правила безпечної поведінки в лісі, на водоймі; прищеплювати почуття любові, вдячності до природи.

Обладнання: таблиця для гри «Допомога»; плакат з кросвордом , презентація до заходу, олівці, таблиця «Значення води»,аркуші паперу.

Хід заходу

Учитель. Все, що оточує нас і не зроблене руками людей, — природа. Природа дає все необхідне для життя людини: їжу, воду, повітря. Вона є джерелом натхнення для художників, письменників, композиторів. Недарма природу називають ненькою. Всі ми — діти природи, та не всі однаково добрі до неї. Природа потребує постійної уваги, турботи, охорони. Ми повинні берегти природу, охороняти її багатство.(Слайд№1)

Сьогодні у нас незвичайне заняття. Я хочу вам подарувати годину милосердя і спостережливості.

Девіз

На землі, у домі вселюдському —

Протиріч і негараздів тьма.

Будьте, люди, обережні в ньому!

Іншої домівки в нас нема!

Земля не належить нам. Це ми належимо їй!

1-й учень

І пташка, і метелик, і людина

Сплелися у вінок. Ім’я йому — Життя.

Одна у них Земля, одна родина,

І вічність в них одна, і небуття.

Учитель. Земля — наш дім. Можливо, це єдина планета, на якій існує життя у Всесвіті. Хіба не заслуговує вона нашої любові? Але на сьогодні ми маємо значну кількість свідчень про те, що людина не є бережливим господарем, а є самовпевненим землевласником.(Слайд№2)

2-й учень

Усіх людей ми закликаєм:

Нащадкам збережіть природу,

Її степи, ліси, джерельну воду,

Дерева не рубайте, не вбивайте звіра,

І у природи буде хай довіра,

Що не заподієте ви зла їй,

Своїй колисці, матері своїй.

Учитель. Екологія — це наше здоров’я і довголіття, наше щасливе майбутнє!

Всі ми — діти землі і неба.(Слайд№3)

3-й учень

Всі, хто маленький, хоче рости!

Чисте повітря й водичку нам треба,

Просить з нас кожен — і я, і ти.

Хочемо ми, щоб сонце світило!

Хочемо ми, щоб поле родило

І щоб навколо квіти росли.

Хочемо, хочемо, хочемо ми!

• Щоб зберегти природу, потрібно її знати і любити.

• Будь до природи уважним, і вона обов’язково тобі віддячить!

• Пам’ятай! Людина — частина Природи. Знищуємо природу — знищуємо самих себе.

4-й учень

Дерево, трава, і квітка, й птахи

Не завжди зуміють захиститись.

Якщо будуть знищені вони —

На планеті ми залишимось самі.

Гра «Допомога, боляче дуже боляче»(Слайд № 4)

№ з/п

«Допомога»

«Боляче»

«Дуже боляче»

1

2

3

4

5

— Намалюйте кружечок і зафарбуйте відповідним кольором: «Допомо-
га» — зеленим, «Боляче» — жовтим, «Дуже боляче» — червоним.

1) Вирубування лісу.

2) Сміття на галявині.

3) Лійка і квіти.

4) Пташка у клітці.

5) Зірвані квіти.

ЛИСТ ЗДОРОВ’Я

Ми — птахи, звірі, рослини — звертаємося до вас, діти, за допомогою. Нам загрожує небезпека: забруднення повітря та води, знищення всього живого на землі! Якщо ви не виконаєте завдання, які знаходяться в цьому конверті, тоді все живе може загинути!

Учитель. Ну що ж, діти, допоможемо?Розділимось на 2 команди. 1 команда -«Сонечко», 2 команда - «Метелик». Подивимось, хто швидше і правильніше впорається із завданням.

Перше завдання — загадки

• Без чого дорослі та діти не можуть прожити? (Без їжі, води, повітря)

• Що не можна набрати у сито? (Воду)

• А у що не можна набрати води? (Сито)

• Як називається транспорт, який рухається по воді? (Водний)

Друге завдання — продовжити прислів’я

• Без води — ... (не туди і не сюди).

• Лід і вода — ... (брат і сестра).

• Скільки сніг не лежатиме, а... (розтаватиме). Чому?

• Весна багата... (водою).

Третє завдання «Значення води»

— Роздивіться таблицю «Значення води». (На таблиці посередині зображена краплина води, навкруг неї — рослини, люди, будівлі, риби, книги... тощо. З команди обирають експертів та секретаря.)

— Вам необхідно з’єднати краплину води з тими, кому вона необхідна. Секретар з’єднуватиме, а експерти доводитимуть свою думку.

Четверте завдання «Намалюй ліс»

Діти малюють дерево, сонечко, звірят, метеликів. Звучить музика, спів пташок. Музика стихає, і діти закінчують малювати.

Оцінювання малюнків дітей команд «Сонечко» та «Метелик».

Конкурс «Розминка»

• Тварини є частиною живої чи неживої природи?

• Тварини, які самостійно здобувають їжу, влаштовують житло, виводять дитинчат, називаються дикими чи свійськими?

• Тварини, яких людина розводить і використовує в домашньому господарстві, називають дикими чи свійськими?

• До тварин належать: квіти, гриби, лисиця?

• Горобці, галки, ворони — це птахи, які відлітають чи зимують?

• Яка з пташок перелітна: ластівка, сорока, ворона?

• Собака, кіт, білка — яка з цих тварин зайва? І чому?

• Хто із цих тварин змінює хутро: ведмідь, заєць чи вовк? І чому?

• Яка із цих пташок не має гнізда: ластівка, лелека, зозуля?

• Які із цих квітів перші квітнуть: підсніжник, конвалія, тюльпан?

Кросворд(Слайд №5)

— Спробуйте уявити себе мешканцями лісу. Це допоможе вам упоратися
з цікавими завданнями кросворду. А коли ми його розгадаємо, то дізнаємося про найдорожчий і найцінніший скарб у світі.

1. Це весняний ранній птах, називається він... (шпак).(Слайд №6)

2. За вікном сніжок, піднялася віхола, та не страшно птахові, що сидить під стріхою. (Горобець)(Слайд №7)

3. Хитра кума сліди замела. (Лисиця) (Слайд №8)

4. Вправні будівельники майструють дашок із соснових голок. (Мурахи) (Слайд № 9)

5. Я найперша квітка в гаю, синім цвітом зацвітаю. (Пролісок) (Слайд №10)

6. Влітку наїдається, взимку відсипається. (Ведмідь) (Слайд №11)

7. Білі дзвіночки висять, гойдаються, як вони називаються? (Конвалія)(Слайд №12)

Ключове слово: природа.

— То який найдорожчий скарб у світі?

1

П

2

Р

3

И

4

Р

5

О

6

Д

7

А

Правила поведінки на природі «Буду я природі другом» (Слайд №13)

1) Не ламай гілля дерев і кущів;

2) не зривай у лісах та на лугах квітів;

3) не лови метеликів, джмелів, бабок та інших комах;

4) не руйнуй мурашники;

5) не лови диких тварин і не принось їх додому;

6) не залишай вогонь у лісі;

7) не галасуй у лісі.

Підведемо підсумки нашого змагання.

5-й учень

Невже в майбутньому на світі

Не будуть квітнуть дивні квіти?

Конвалії й фіалки ніжні,

І вісник березня — підсніжник?

6-й учень

Невже мі більше не побачим,

Як сон-трава росою плаче?

Троянда степу, квітка мрії

Жар-цвітом землю не зігріє?

Ми всі — господарі природи,

Тож збережемо її вроду!

7-й учень

Все на землі, все треба берегти,

І птаха, й звіра, і оту тварину,

Не чванься тим, що цар природи ти,

Бо, врешті, ти — лише її частинка.

8-й учень

Так, частинка — невелика і залежна,

Цю істину сприймай беззастережно,

Якщо береш, то треба віддавати,

Коли й надалі хочеш царювати.

9-й учень

Поки в небі є свято веселок і крил,

Поки є на земля і роса, і колосся,

Я живу,

Поки засклено щебетом пташки вікно,

Поки тиша, овіює явір гіллястий,

Я живу,

Поки в думках моїх день, що вимагає давно,

Поки є кому вранці промовити: «Здрастуй!»,

Ми живемо!

Ми живемо!

10-й учень

Ріки і гори, моря і поля —

Це наша рідна, хороша Земля,

Будь їй ти другом, люби, бережи,

Приклад в усьому всім покажи.

11-й учень

Квіти хай квітнуть, співають пташки,

Хай всіх привітно стрічають стежки.

Кожна стежина в майбутнє веде —

Там радість і щастя чекають тебе.

Гра «Мікрофон»

- Що дізналися нового?

- Що запам’ятали?

Тип материала: Презентация Power Point (ppt)
Размер: 3.93 Mb
Количество скачиваний: 13
Просмотров: 163
