Презентація уроку з української мови

Предмет: Украинский язык
Категория материала: Презентации
Автор:

Тема. Звуки голосні й приголосні. Приголосні дзвінкі та глухі, тверді й м׳які.

 

Мета: поглибити знання учнів про голосні й приголосні звуки, удосконалити уміння та навички учнів, пов׳язані з розрізненням

твердих ім׳яких, дзвінких і глухих приголосних; учити використовувати цілющі властивості рослин; любити й поважати рідну природу.

 

Тип уроку:формування в учнів практичних умінь і навичок.

 

Обладнання: картки,кольорові смужки для визначення емоційного

 

сприйняття звуків, малюнки.

 

                                                   Епіграф : Це  - матері мова Я звуки твої

                                                                     Люблю,наче очі дитини...

                                                                     О мово вкраїнська!...

                                                                      Хто любить її,

                                                                     Той любить мою Україну.

 

                                                                                             В. Сосюра

 

 

Хід уроку

 

 

1.Організаційний момент.

 

Емоційна підготовка учнів до сприйняття матеріалу уроку.

 

11.Актуалізація опорних знань учнів.

 

1.Гра»Так чи ні».

 

- Фонетика - розділ мовознавства,який вивчає звуки мови.

- Звук - найменша мовна одиниця.

- Поєднуючись ,звуки утворюють речення.

- Звуки мови слугують для утворення, розпізнавання та розрізнення

слів.

-В українській мові 5 голосних і 32 приголосних звуки.

 

111.Оголошення теми та мети уроку.

1    Мотивація навчальної діяльності учнів.

 

Вчитель. Мов - величезне надбання людства. Без міцних знань з

 

фонетики важко оволодіти літературною скарбницею. Для нашої

 

мови характерне чергування голосних і приголосних звуків, причому

 

дзвінких значно більше,ніж глухих,завдяки чому досягається мелодійність, плавність,милозвучність. Над звуковою системою української мови ми і будемо сьогодні працювати.

 

Завдання№1.

Віночок дівчину не тільки прикрашав, але й здоров’я давав.

3.Спишіть.Визначте кількість звуків і букв у виділених словах.

Порівняйте розповідь із звичаями, які відомі вам. Які рослини, що ростуть у вашій місцевості, мають лікувальні властивості? Які саме?

  

 

  Починали носити віночок дівчата з трьох років.

      Перший – для трирічної дівчинки плела мама, намочувала у росах, коли на небі сонце зійде. І купала його в росах сім днів, а тоді до скрині клала.У віночок вплітала чорнобривці, незабудки,барвінок, ромашки. Кожна квіточка лікувала дитину: чорнобривці допомагали позбутися головного болю,незабудки та барвінок зір розвивали, а ромашка серце заспокоювала…

    То був цілий ритуал, коли батько торкався вінком голівки  та прохав у  природи  здоров’я  й   долі  дитині….(З журналу.)

 

Тексти спроектовано на екран.

 

-         Виписати голосні звуки з першого тексту.

 

 -  Виписати приголосні звуки з другого тексту.

-  Які приголосні не мають пари?

- Чи співпадають кольорові асоціації автора

 

 з вашими?Поясніть, використовуючи картки).

 

 

Завдання№2.

 

 

Самостійна робота . Перед учнями малюнки і тексти.

Встановити відповідність.

 

 

                            

 

1.Кошенятко маленьке захотіло привітати зі святом

свого найкращого друга. Подумало воно і вирішило віддати

 йому найдорожче. Своє серце. Тільки як це зробити?

Фантастична ідея прийшла несподівано. Хіба важко вирізати

  з паперу велике червоне серце і віддати його другові

назавжди? Це дуже важливо,коли тебе люблять. Шанобливе

 ставлення потрібно рідним і близьким, знайомим і не дуже.

 

2. Зайчик Вухастик весело мандрував стежкою. День був надзвичайно теплим. Гарно пригрівало сонечко. Грунт настільки

прогрівся,що вже з׳явилася ніжно-зелена травичка.

Раптом зайчик побачив ніжну квітку. Бджілка прилетіла пола-

сувати її солодким нектаром. Жовто-червоний колір квітки

причарував Вухастика.

Дзенькнула прекрасна думка у його маленькій голівці. Джентль-

мен Вухастик зірвав квітку і весело пострибав привітати з вес-

ною свою маму.

 

 

-         Використовуючи тільки першу літеру кожного речення,виписати

з першого тексту тільки глухі приголосні,з другого тексту тільки

дзвінкі приголосні.

 

-         Чи вітаєте ви своїх рідних і друзів зі святом?

 

- Які подарунки  дорогоцінні для людини?

 -  Згадайте, лікувальні властивості яких квіточок використовують у медицині, косметології?

Завдання№3

 

Робота з текстом.

 

            Чай, який пили діди –прадіди наші, пили й у більш віддалені часи, задовго до того, як спізнали люди смак і аромат справжнього чаю і кави. Заварку для нього готували з чудодійних духмяних трав, свіжого або висушеного листя, ягід, за якими не їздили бозна – куди, а збирали там, де жили – побіля хат, на городі,  на лісових галявинах, у полі, по берегах річок і озер, у власному садочку. І величали той чай шанобливо – богатирським напоєм, еліксиром молодості, чудодійним нектаром, бальзамом. Він бадьорить, підвищує настрій, а на початку трудового дня це не так уже й мало.

    Ну чим не нектар?...(С.Янко.)

 

-         Назвати слова з м׳якими приголосними й сказати, якими буквами

позначаємо м׳якість приголосних на письмі.

 

-         До якого типу мовлення належить текст?

 

 - Який  напій  вважали  еліксиром  життєдайності?

- Назвіть  чудодійні властивості чаю.

 

Підсумок уроку.

 

-         Знайти  різницю між голосними й приголосними звуками; твердими й м’якими;глухими й дзвінкими.

                 

-         Що вдалось найкраще?

На цю проблему треба звернути увагу.                                                   Домашнє завдання. П.15 впр.24Написати розповідь про те, як фітотерапія допомагає зберегти гарне самопочуття.. Розтлумачити, що таке здоровий спосіб життя.

 

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 264.37 Kb
Количество скачиваний: 22
Просмотров: 119
