Состав числа 14 математика 2 сынып
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Кусаинов Самат Сабитович
|
Математика 2 сынып 14 санының құрамы
Сабақтың тақырыбы: 14 санының құрамы, соған сәйкес қосу және азайту амалдары
Сабақтың мақсаты: Білімділік жауабы 14 болатын қосудың кестелік жағдайын және азайтудың сәйкес жағдайларын меңгерту
Дамытушылық: есептеу , ойлау дағдыларын дамыту
Тәрбиелік: өз бетімен жұмыс істеуге тәрбиелеу
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру кезеңі
Ал,кәнекей, балалар,
Бері қарай қаралық.
Қажет құрал,кітапты
Алдымызға алайық.
Алаңдамай басқаға,
Сабаққа назар салайық
Дұрыс есеп шешімін,
Мұқиятпен табайық.
ІІ. Тірек білімдерін жетілдіру
2.Математикалық өлең есеп
Көлден ұшты 50 қаз, 6 аламаның 2-уін
Қайтып қонды 20 қаз Досың сұрап алады.
Қонбады оның нешеуі, Айтшы сонда нешеуі
Қане кім тез шешеді? (30 қаз) Өз қолыңда қалады. (4)
3.Баспалдақ ойыны
90 – 10=80
13-4=95+8=13
13-8=511-5=6
12-2=10 40+10=50
10+3=1320+30=50
40-20=20 10+2=12
ІІІ. Жаңа тақырыппен таныстыру
9+5=9+1+4=14 14–5 =14–4–1=9
1 4 4 1
8+6=8+2+4=14 14-6= 14-4-2=8 14–8=14-4-4=6
2 4 4 2 4 4
7+7= 7+3+4=14 14–7= 14-4-3=7
3 4 4 3
2.Бастапқы бекіту үшін № 2 жабаша дәптерлеріңе орындату
Бөліктер бойынша қоса отырып есепте және тексер
14-7 6+8 14-9
14-5 9+5 5+9
3.«Мысалдар тауы» ойыны
13
11
12
Балалар «тауға» сыйғанынша өрнектер құрастырып, бірінің астына бірін жазады
5+6=11 10+1=11 6+6=12 5+7=12 5+8=13 9+4 =13
IV. Өткен материалды бекіту. Оқулықпен жұмыс
1.№3 Есеп шығару
-Есептің шешуіне өрнек таңда. Өзінің таңдауынды түсіңдір.
Бақтан 14 тостаған таңқурай мен қарақат жиналды. Оның 6 тостакғаны – таңқурай. Неше тостаған қарақат жиналды?
2.Сергіту сәті
1-иілеміз,шалқаямыз,
2-алақанды үш соғамыз.
3-басымызды үш изеп,
4 дегенде қол созамыз
5,6 дегенде.
Орнымызға отырамыз.
Есеп шығару№4ә тақтада
1 сынып – 8 с. -? с. артық
2 сынып – 14 с.
14 – 8=6 (с.) артық 2 сыныпта
Жауабы: 6 сурет артық
Өздік жұмысы.
1.Теңдеулерді шеш
4 + а = 12 у – 8 = 5
2. Салыстыр
1дм 2см * 12 см 1дм 3см * 13 см
4 дм * 40 см 7дм *70 см
1дм 1см * 8 дм 9дм * 1дм 6см
«Кім жылдам?»
11 – 8 7 + 5
4 + 7 12 – 8
9 + 3 11 – 9
Сабақты қорытындылау
Үй тапсырмасы 35 бет №4(а)
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 83.96 Kb |
Количество скачиваний: | 66 |