Урок"Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдері"
Предмет:
Математика
Категория материала:
Другие методич. материалы
Автор:
Альжанова Дарига Нугербековна
Здесь была ссылка на работу Урок"Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдері" автора Альжанова Дарига Нугербековна.
Ссылка на нее удалена по требованию посредника Инфоурок.
Если вы являетесь автором этой работы и хотите подтвердить её публикацию на этом сайте,
.
Сынып: 10
Пән: Алгебра
Тарау: Туындының қолданунылуы
Тақырыбы: Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдері
Мақсаты: Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдерімен танысады, туындының көмегімен функцияның кризистік нүктелер және функцияның экстремумдерін табу үйренеді. Оқушылардың логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру.
Болашақта күтетін нәтижелер: Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдерін табады
Уақыты
Сабақты өткізу кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушылардың іс-әрекеті
Ұйымдастыру түрлері
Ресурстар
Қолданатын модульдері
5 мин
1.Ұйымдастыру кезені.
Коллоборативтық қоршау қуру.
ИЖ
ЖТ
5 мин
2. Ойды қозғау
«Ыстық орындық»
Функциялар және қасиеттерін қайталау
СЖ
таблицалар
СТО
30
3.Мағынаны ашу
Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдерін табу дағдыларын меңгертеді
«Ойлан-жұптас-бөліс» әдісін қолданады:
Тапсырма береді.
№ 267(а,ә), 268(а,ә),269(а,ә)
Бақылайды, көмектеседі, бағыт береді.
Кризистік нүктелер және функцияның экстремумдерін табуды үйренеді.
Ойланып, әр қайсысы жеке жауап жазады;
Жұптарға бөлініп, өздерінің ең үздік деген жауаптарын біріктіреді
Өздерінің жаңа жақсартылған жауаптарымен сыныппен бөліседі
Бір-бірін тексереді, бағалайды. Қателерін табады
жаттығуларды орындайды
ИЖ
СЖ
Электрондық оқулық
карточкалар
Оқушылардың жас ерекшеліктерінесәйкес оқыту және оқу
ОБЖК
5 мин
4. Рефлексия
“Бағдаршам” .Жасыл түс - сабакты түсіндім,сары түс- маған көмек қажет,қызыл түс- ештеңе түсінбедім