Узагальнюючий урок Електричний струм у різних середовищах (11 клас-проф)

Предмет: Физика
Категория материала: Презентации
Автор:

Тема:  Електричний струм у різних середовищах

 

«Природа так про все потурбувалася,

що всюди ти знаходиш те, чому навчатися”

Леонардо да Вінчі

 

Мета уроку: в нетрадиційній, цікавій формі повторити основний програмний матеріал, розвинути пізнавальну активність і творчість учнів, їх кмітливість, спостережливість і почуття гумору, розширити технічний кругозір; розвинути та закріпити навички вирішення експериментальних, розрахункових і якісних задач, розвинути усне мовлення учнів, вчити застосовувати знання у новій ситуації; вчити грамотно пояснювати відбуваються фізичні явища, формувати навички колективної роботи в поєднанні з самостійною діяльністю учнів; створення умов для прояву активності учнів, розвитку їх індивідуальності; розвитку дослідницької компетентності учнів; підвищення їх інтересу до предмета.

Демонстрації: презентація до даного уроку, картки із завданнями, картки із задачами, аркуші оцінювання.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Оголошується тема та мета уроку, учні об’єднуються в групи, кожна група пропонує назву та «Правила роботи в групах».

ІІ. Розминка

Кожна група учнів отримує питання до слайдів, які учні бачать на екрані. За правильну відповідь учні отримують певну кількість балів (заповнюють аркуш оцінювання).

ІІІ. Встановлення логічної пари

Учні отримують картки із завданнями. Встановлюють логічну відповідність між явищами, законами тощо. За відповіді учні отримують певну кількість балів (заповнюють аркуш оцінювання).

 

 

 

Метали

 

Напівпровідники

 

Електроліти

 

Гази

 

Вакуум

 

  1 .Виберіть для даних середовищ відповідні їм носії струму                            

 

Електрони, які вилетіли з поверхні електродів внаслідок емісії

 

Вільні  електрони

 

Позитивні та негативні іони

 

Вільні електрони та дірки

 

Вільні електрони та іони

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            

2.Виберіть відповідні кожному виду самостійного розряду застосування його чи прояв.

 

Тліючий    розряд

 

 

Іскровий   розряд

 

 

Коронний   розряд

 

 

Дуговий     розряд

 

 

Катодне розпилення металів

 

 

Проекційні та прожекторні установки

 

 

Зварювання та різання металів

 

 

Газосвітні трубки

 

 

Блискавка

 

 

Вогні  «Святого Ельма»

 

           


 

3. Встановіть відповідність.

І  закон Фарадея

 

Сила струму в провіднику

 

ІІ  закон Фарадея

 

 

Залежність питомого опору провідника від температури

 

 

   

 

 

 

 


m = k q

 

 

 

 

 


ІV. Розв’язування задач

Кожна група отримує задачу відповідного рівня складності, розв’язує її, та деякі групи записують розв’язок на дошці та пояснюють його.

Задачі

1.     Скільки електроенергії потрібно витратити, щоб дістати 2,5л гідрогену при температурі 250С і під тиском 100кПа, якщо електроліз проводиться під напругою 5В, ККД установки 75% ?

2.     Знайдіть швидкість упорядкованого руху електронів у мідному провіднику з площею поперечного перерізу 20 мм2 при силі струму 40А. Вважайте, що на кожний атом приходиться один електрон провідності.

3.     Відстань між катодом та анодом вакуумного діода 1,5 см. Скільки часу рухається електрон від катода до анода при анодній напрузі 500В? початковою швидкістю електрона можна знехтувати, електричне поле вважайте однорідним.

4.     Знаючи електрохімічний еквівалент срібла, обчислити електрохімічний еквівалент золота.

5.     Послідовно з електролітичною ванною, заповненою сіллю нікелю, ввімкнено ванну, в якій є сіль хрому. Після розімкнення кола в першій ванні виділилося 10г нікелю. Скільки хрому виділилося в другій ванні?

6.     Опір вольфрамової нитки лампи при 200С дорівнює 20 Ом. Опір тієї ж нитки  в робочому стані 188 Ом. Яка температура розжареної нитки?

7.     Визначить електрохімічний еквівалент свинцю, якщо за 5 год електролізу при силі струму 5 А на катоді виділилося 97г свинцю.

8.     Знайти енергію іонізацію атому гелію, якщо його потенціал іонізації 24,5 В.

9.     При нікелюванні пластини її поверхня покривається шаром нікелю товщиною 0,05мм. Визначити середню густину струму, якщо нікелювання триває 2,5год.

10.                       Визначити зміну температури мідного провідника, якщо його опір зріс в 2 рази.

11.                       За який час при електролізі води виділяється 30г кисню, якщо сила струму дорівнює 2А?

12.                       Визначити силу струму в провіднику, якщо швидкість упорядкованого руху електронів 2,8 10-4м/с, їх концентрація 7,9 1027м-3, а площа поперечного перерізу 50 мм2.

 

Учні по-троє виходять до дошки, кожен на свою задачу. Тобто вийде 4 групи

В перервах між завданнями учні виступають із повідомленнями  про цікаві факти з даної теми. (релаксація)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V.   Розгадування ребусів.

 

 

 

 

 

 

 

вакуум

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

електроліз

 

 

 

  надпровідність

Тип материала: Архив RAR (rar)
Размер: 3.16 Mb
Количество скачиваний: 2
Просмотров: 129
