В.Сухомлинский Мальчик и снежинка Т.Коломиец Снежная сказка

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

Українське читання

Тема: В. Сухомлинський «Хлопчик і сніжинка»,

Т. Коломієць «Снігова казка».

Тема:В. Сухомлинський «Хлопчик і сніжинка», Т. Коломієць «Снігова казка»

Мета:продовжувати знайомити учнів із творами про зиму й зимові розваги дітей; удосконалювати вміння читати прозові та поетичні твори; розвивати вміння учнів складати власні розповіді; виховувати спостережливість, розвивати творчу уяву.

Обладнання:репродукції картин, із зображенням зимових пейзажів, фонозапис музики, сніжинки із фольги, пластилін, портрет В. Сухомлинського, сніговик із вати.

Хід уроку

Організація класу

Діти, сьогодні до нас завітали гості. А коли у хаті гості – це свято. Тож проведімо урок так, щоб нашим гостям було цікаво і радісно.

Перевірка д/з

Але спочатку перевіримо д/з. Вірш напам’ять Н. Кир’ян «Зимові слова».

Повідомлення теми уроку

1) Загадка

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі.

Поля причепурила,

Пухнастим снігом вкрила.

Вгадайте-хто вона, Бабуся чепурна? ( Зима)

Сьогодні ми продовжимо читати твори про зиму і зимові розваги.

Бесіда

- А ви любите зиму? А за що? ( Вона приносить дітям радість, розваги.)

- Подивіться на малюнок, кого ви бачите? ( Дітей)

- А як розважаються діти?

Нова тема

1) А зараз я вам прочитаю вірш Тамари Коломієць «Снігова казка».

2) Бесіда

- Вам сподобався вірш?

- А про що розповідається у вірші?

3) Читання учнями вірша мовчки.

4) Читання вголос виразно.

5) Бесіда

- Кого зліпили діти? ( Сніговика)

- А ви ліпили з друзями снігову бабу?

- А як ви це робили, розкажіть.

6) Робота у групах.

Ліпка сніговита

7) Д/з вивчити вірш напам’ять с.94

8) Фізхвилинка

9) Робота у парах

- А без чого не може бути зими? Як ви думаєте?

- А ми з вами дізнаємось із кросворда.

10)Показ портрета В. Сухомлинського

- На дошці портрет письменника із написом 1918-1970рр.

- Що ви знаєте про В.О. Сухомлинського?

Він заслужений вчитель. Відомий письменник. Писав про вчителів, батьків. Для дітей писав казки, оповідання.

У нас є група дослідників, яка дізналася більше про цю людину. Давайте їх послухаємо.

1 учень. Народився Василь Олександрович Сухомлинський 28 вересня 1918 р. в селі Василівка на Кировоградщині. Батько письменника працював столяром, був досвідченою й шановною людиною в селі.

2 учень. Василь Олександрович був учасником війни. Після поранення повертається до дому. В 1948 році стає директором Павлинської середньої школи. Написав для дітей багато творів. 2 вересня 1970 року Василя Олександровича не стало.

3 учень. В.О. Сухомлинський – великий педагог, письменник. Він дуже любив дітей. З під його пера з’явилося багато цікавих розповідей про ласкаве сонечко і м’яку зелену травичку, про працелюбних мурашок, веселого метелика, про дітей.

4 учень. Він був доброю людиною і хотів, щоб його вихованці і всі діти виростали добрими, чуйними, працьовитими, своїх батьків, свою рідну землю, Батьківщину.

11)Сьогодні ми познайомимось з оповіданням В.О. Сухомлинського «Хлопчик і сніжинка».

12)Читання учителем.

13)Читання учнями мовчки.

- Чи доводилось вам спостерігати, як кружляють у повітрі сніжинки?

14)Музика №9

А зараз заплющить очі, і давайте уявимо, що ми в зимовому лісі. А навкруги кружляють у повітрі сніжинки. Простягніть долоні. І ми ніби відчуваємо, як на долоні падають сніжинки. Вони ніжні, легкі, прозорі, мов зірочки. І ви ніби захотіли приголубити їх.

Розплющить очі, і скажіть, а якою була сніжинка?

ніжна

як пушинка

сніжинка легка

красива

мов зірочка прозора

Підсумок уроку.

- Що найбільше запам’яталось і сподобалось на уроці?

Литература

Учебник по украинскому чтению О.Н. Хорошковская, Г.И. Охота 2003

Иновационные технологи на уроках в начальной школе О.В. Чирик-Степанова, Т.А. Бугаёва 2008

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 36.5 Kb
Количество скачиваний: 22
Просмотров: 130
