: Табиғат және біз /биология, экология пәндерімен бірлескен интеграциялық сабақ/
Предмет:
Начальные классы
Категория материала:
Другие методич. материалы
Автор:
Тулешова Самал Зинуллиевна
Здесь была ссылка на работу : Табиғат және біз /биология, экология пәндерімен бірлескен интеграциялық сабақ/ автора Тулешова Самал Зинуллиевна.
Ссылка на нее удалена по требованию посредника Инфоурок.
Если вы являетесь автором этой работы и хотите подтвердить её публикацию на этом сайте,
.
Мақсаты: 1. Оқушыларды ізгілік қатынасқа үйрету /адамды сүю, өзін қадірлеу, табиғатты аялау, адам мен табиғат бірлігін сақтау, тұтастығын қорғау/ 2. Өмір сүрген ортасы мен еңбектенетін жерінде жоғары, сапалы экологиялық білімді пайдалана білетін шығармашыл азамат ретінде тәрбиелеу 3. Туған жерінің құсын қадірлеп, өсімдік-шөптерінің, жан-жануарының ерекшелігі мен қасиетін қадірлеуге баулу Көрнекілігі: »Ізгілік кестесі» таблицасы, кітаптар бұрышы, өздері жинаған шөптер мен өсімдіктерден буклеттер, оюлар, бейнефильм Сабақтың барысы: Ұйымдастыру І. Кіріспе Слайд арқылы Сарыөмір ауылының келбеті, Шалқар көлі, Сасай, Сантас таулары, осы өлкеде өсетін дәрілік шөптер мен өсімдіктер туралы бейнефильм «Экология» - грек сөзі. oikos - үй, мекен logos - ілім, білім 1866жылы неміс биологі Э.Геккель ұсынған. Тірі организмдердің тіршілік ортасымен ара қатынасын зерттейтін биологиялық ғылым. Тіршілік ортасы деген не? /Табиғат/ Табиғатты қорғау - экологияның бір бөлімі. Экология - ғылым, ғылымдардың ғылымы. Табиғат Тірі Өлі адам жер, күн, жануар су, жұлдыз, өсімдік ай, ауа Табиғат - адам секілді, тірі организм. Үнемі өзгерісте, үнемі даму үстінде. Оны бүлдіру оңай, қалпына келтіру қиын. «Табиғат» сөзін топтастыру /оқушы жауатарын тақтаға жаздыру/ Сонда табиғат - біз ойлағаннан әлдеқайда күрделі болып шықты. ІІ. Негізгі бөлім «Мен табиғаттан үстеммін, не қаласам, соны алам» дейтін адам қатты қателеседі. Өзімізге