1-9 есептер

Предмет: Математика
Категория материала: Другие методич. материалы
Автор:
1-9 есептер         Сабақтың мақсаты:жазбаша бөлу және көбейту тәсілдерін пысықтау. Баған түрінде көбейту мен бұрыштап бөлу жағдайларын негіздеу, білімдерін нығайту;         Дамытушылығы: шығармашылық, танымдық қабілетін деңгейлік тапсырма бойынша арттыру, ой- өрісін шыңдап, ойлау қабілетін дамыту;         Тәрбиелілігі: Салауаттылыққа, ұқыптылыққа, шапшаңдыққа, әдептілікке баулу.          Көрнекілігі: деңгейлік тапсырмалар, топтамалар, шығармашылық есептер.          Сабақтың типі: білімді тиянақтау.          Сабақтың түрі: аралас сабақ.          Сабақтың барысы:               I.Ұйымдастыру кезеңі. Оқушыларды үш топқа бөлу.          II.Үй жұмысын тексеру          III.Жаңа сабақ. Жаңа сабақты мақал-мәтелмен ашу. «Білекті бірді, білімді мыңды жығар».          64*48 түріндегі көбейтудің, 3072 : 64 түріндкгі ьөлудің қалай орындалғанын түсіндіру.          Оқулықпен жұмыс. №2 есепті бөлуді орындай отырып тексеру. Үш топқа тақтаға шығарту.         I топ. 96:2=48                            25*6=150         II топ. 592: 74=8                         268: 67=4         III топ. 5561: 67=4                      2496: 52=48         IV . «Телеграф» ойынын ойнау.          Мақсаты: есептеу дағдыларын қалыптастыру.   I   топ                                 II   топ                            III топ                   56:2 =28                                81:9= 9         28+4 =32                              9+5 =14       32-2 =30                               14:2= 7       30:6 =5                                  7*6 =42       5*5= 25                                 42-22= 20       20+35= 55       V.№3 есеп. Қалдықсыз бөлуді өздігінен орындау.        I топ. 143:3= 47 (2)                      127:5 =25        II топ. 5627:64 =87 (59)               2471:52 =47 (27)        III топ. 6489.48 =135 (9)              5512:83= 65 (17)        №4 есептің шартын құру. Қант заводы- 430 ц. 10 в Арпа ұнын- 500 ц. 7 в                  ? ұн    ? артық Ш: (430*10)+(500*7) =800 7800= 780ц 500-430= 70ц Ж: Барлығы-780ц. Ұн. Арпа ұны-70ц. Артық. №5 есепті ауызша орындау. №6 есеп боцынша теңдеу құру. (Үш топ бойынша.)           I топқа-тест тапсырмалары;           II топқа-8 есеп;           III топқа-6 есеп. Ойындар әр топ бойынша.           I-«Математикалық телефон»;            II-«Шытырман шеңбер»;           III-«Мерген атқыштар» ойыны бойынша сабақты қорытындылау.            VI.Сабақты бекіту.             VII.Бағалау.              
Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 56 Kb
Количество скачиваний: 16
Просмотров: 186
