7 сынып. Қазақ тілі . Сабақтың тақырыбы "Серуендеу"

Предмет: Другое
Категория материала: Конспекты
Автор:

Поурочный план по казахскому языку для 7-го класса.

Сабақтың мақсаты: мәтін арқылы оқушыларға ауызекі сөйлеу тілін дамыту, сын есімдерді таба білуге үйрету, тәуелденген сөздерді ажырата білуге дағдыландыру, сауаттылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың әдісі: сұрақ жауап, ойын,үлестірмелер, кластер, талдау, мозайка.

Сабақтың көрнекілігі: оқулық, сөздік, кеспелер, түрлі түсті бояулар, А4 форматты қағаз, стикерлер.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ

Сабақтың міндеті: 1. кластер әдісі бойынша мәтінмен жұмыс

2. сұрақтар арқылы диалог құру.

3. Тапсырмалар орындау.

Сабақтың барысы: І. Ұйымдастырушылық кезең.

Амандасу. Кезекшімен сұхбат. Оқушыларды түгендеу. Оқушыларды смайликтер арқылы топқа бөлу.

Мұғалімнің іс әрекеті

Оқушының іс әрекеті

мерзімі

кеспелерді тарату. Топқа бөлгізу

кеспелерді алып, оқиды. Осыған орай топқа реттеледі.

Экскурсия

Театр

Саябақ.

2 минут





Қызығушылықты ояту.

Бос уақыт сіздерде бола ма?

Сіздер не істейсіздер?

Қайда баруды ұнатасыз?

біз бүгін не туралы айтамыз?

Серуендеу, қыдыру.

Сонымен адамдар қайда серуендейді?

Оқушылар сұрақтарға жауап береді.


Оқушылар қайда демалғылары келетіндерін айтады.

5 минут


Мәтінмен жұмыс.

2-тапсырма

1 топ –53 бет

2-топ – 53 бет

3-топ – 53 бет


Оқушылар топ ішінде мәтінді бөліктерге бөледі де, аударуға кіріседі. Топ алдында түсіндіреді. Қағазға қорғайды, кластер құрастырады.

15 минут

СӨЗДІКТІ хормен оқу.

Осыдан сөз тіркес немесе екі сөйлем жазғызу.

Балалар сөздікті оқып, дәптерлеріне жазады.

Сөз тіркес немесе сөйлем құрастыруға кіріседі.


тапсырма. Деңгейлі тапсырмаларды орытдату.

Кез келген деңгейді таңдайды. Тексеру жұптық.

Оқушылар бірінші тапсырманы тақтада орындайды. Екінші тапсырманы әр оқушы оқиды.

6 минут

3-тапсырма орындату. Тақтаға жазғызу.

Төмендегі заттардың атауларына бірнеше сын есім жазғызу

Оқушылар дәптерде және тақтада орындайды.

Осы тапсырманы оқушы жеке орындайды, барлық жауаптар тексеріледі. Критерий бойынша бағаланады.



Рефлексия.

Оқушылар қайда барды?

Балалр не туралы айтты?

Неліктен бұлақтың суы пайдалы?

Олар не себепті балаларды еске алатын?

әр оқушы өз ойын айтып, жауап беруге тырысады.

15 минут

Қорытындылау.

Сабақта не істедік?

Қандай тапсырмалар болды? Не қиындық туғызды?


Оқушылар сұрақтарға өздігінен жауап береді.






5 минут

Үй жұмысы.

54 бет 4-тапсырма

Бағалау: 5,4,3,2.

Үй тапсырманы күнделікке жазады.

Топ басшысы бағалайды.



Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 65.5 Kb
Количество скачиваний: 53
Просмотров: 279
