Ана тілі "1-мамыр" (1 сынып)
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Кожагулова Назгуль Жанбыршевна
|
Сабақтың тақырыбы
күні уақыты
сынып
1-мамыр –Қазақстан халықтарының бірлігі күні.
Заттың сынын білдіретін сөздер.
30.04.13
Сабақ ұзақтығы 45 минут
1 «а»
Оқушылар саны 14
уақыт
Тренинг өткізу: Жылулық шеңбері. Сабақ басында оқушылар бір-біріне жылы сөздерін, тілектерін білдіреді.
«Жеміс таңдау» атты жаттығу арқылы 2 топқа бөлінеді.
5
Үй тапсырмасын сұрау: «Көктем» суретін тақтаға іліп, қолдарын санына байланысты бағалау.
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға сын есімді зат есіммен байланыстыра білу, мәтін ішінен сын есімді табуға дағдыландыру, сын есімнің сұрақтарын меңгерту, 1-мамыр –Қазақстан халқының бірлігі күні екенін білу.
Ресурстар:
интернет, оқулық Ана тілі 1 сынып
Қызығушылығын ояту
Тренинг арқылы, жұмбақ құрастыру арқылы, флипчарт толтыру арқылы, сурет салу арқылы, бейне фильм көру барысында.
Мағынаны тану:
Жемістерді флипчартқа сипаттайды.
Топ құру. тақырып бойынша топтарға мәтін таратып беру, сол мәтінді топ ішінде талқылап, суретін салу, сынып алдында қорғау.Топпен бағалау, кері байланыс.
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Үй жұмысын қайталау:
Әр қайсысы өз суретін айтып береді. Қалғандары сұрақ қояды.
Сұрақ-жауап
талдау
толықтыру
5
1-тапсырма: Жемістерді сипаттау.
.
Жемістерді флипчартқа сипаттайды.
Жазған сөздерін топ ішінде талқылап, сын есім екенін дәлелдейді.
Топпен суретін салу.
Пікір алмасады
Қорғайды
Толықтырады.
10
2-тапсырма: Суреттер арқылы жұмбақтар айтқызу.
Суретке қарап атын айтпай не жасырылғанын айтады.
Тренинг: жұпқа бөлу
жұпқа бөлінеді
5
2-тапсырма: Мәтіндер тарату.
Топқа берілген мәтін бойынша жауаптың кез-келген түрін қолдануға болады (сурет салу, көрініс көрсету, өлең жолдарын шығару т.б.)
Пікір алмасады
10
Сергіту сәті:
Бейне фильм көру.
5
Жұптық жұмыс:
3- тапсырма: Сын есім қатыстырып 2 сөйлем құрастырып, астын сызып қою.
Сын есім қатыстырып 2 сөйлем құрастырады, астын сызады. Бір-бірін тексеріп, бағалайды.
5
Мұғалім іс-әрекеті
Оқушы іс әрекеті
бақылайды
әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады)
толықтырады
Сұрақ-жауапта, ойын аша алмағанда.
ынталандыру
Жауаптарын
талдау жасау
топтың жауаптары жинақталған кезде.
Қорытындылау.
Стикер арқылы
Бағдаршам
Жинақтауы
Ұйымшылдығы
Шығармашылығы
Салыстыруы
Сто пайдалануы
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 2.25 Mb |
Количество скачиваний: | 11 |