Ашық сабақ: "Бірдей сандарды қосу"

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Рабочие программы
Автор:

Сабақтың тақырыбы: Бірдей сандарды қосу.

Сабақтың мақсаты: Бірдей қосылғыштардың қосындысының мәнін табу және екі амалмен шығарылатын есепті талдау.Үшбұрыштың мәні,белгілерін анықтау және оның периметрін табу.

Дамытушылығы: Топта жұмыс жасау арқылы ойларын анық жеткізу, арттыру. Оқушылрдың ой-өрісін дамыту.

Тәрбиелілігі: Ұйымшылдыққа,ізденімпаздыққа,шапшаңдыққа,білімге деген құштарлыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: саяхат сабақ

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта,слайд,домбыралар,сырғалар.

Сабақтың әдісі : түсіндіру,сұрақ-жауап,іздену.  

Пәнаралық байланыс : аралас

Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық дайындық : Балалар шаттық шеңберіне тұрып,бір-біріне деген ақ тілектерін білдіреді.

Мақсатымыз - білім алу

Міндетіміз - еңбектену

Еңбектену арқылы беске қолды жеткізу.

   Мұғалім: Балалар біз бүгінгі сабағымызды саяхатқа шығу арқылы өтеміз.Олай болса балалар алдыменен үй жұмысымызды тексеріп алайық.

   Үй тапсырмасын тексеру: қайталау(сұрақ-жауап)

--- Балалар біз неше топ болып отырмыз?

--- Үш

--- Әр топта неше баладан отыр?

--- Жеті

--- Бұлар қандай сандар?

--- Бірдей сандар

--- Олай болса бүгінгі сабағымыздың жаңа тақырыбы: Бірдей сандарды қосу

Жаңа сабақ:Бірдей сандарды қосу

1-ші есептің а) мен ә) ауызша түсіндіріледі.

---Дәптерлерімізді ашамыз,күннің жадын және тақырыпты жазамыз.

---Ал балалар енді саяхатымызды бастайық.

---Сендер Астана барып көрдіңдер ме?

---Онда біз бүгін Астанаға саяхат жасаймыз.Ол үшін біз ең алдымен мына қақпадан өтуміз керек.(слайдтан қақпаның суреті көрсетіледі).Ал қақпадан өту үшін оқулық - тағы 2 есепті шығару керек.

2 есеп

6=  3+3         6= 2+2+2            9=3+3+3               10= 5+5                 10= 2+2+2+2+2                                                                      12= 6+6        12= 4+4+4          12=3+3+3+3         12= 2+2+2+2+2+2 

---Біз есеп шығару  арқылы қақпадан да өттік(қақпаның ашылған түрі көрсетіледі).

---Балалар біз саяхатқа немен барамыз?(пойызбен)

---Ал енді пойызға отыру үшін мына жолсерігінен өтеміз.(слайдтан жол серігі көрсеті-леді).

---Жол серігінен өту үшін 3 есепті шығарамыз.(Наурыз мерекесі туралы түсінік беріле-ді)

Түсті қағаз - 37 парақ

Ақ қағаз - ?18 парақ артық

 

Барлығы - ? парақ

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 17.25 Kb
Количество скачиваний: 12
Просмотров: 133
