Қазақ тілі.Сабақтың тақырыбы "Омонимдер" (5 сынып)

Предмет: Иностранные языки
Категория материала: Другие методич. материалы
Автор:

Сабақтың тақырыбы:  Омонимдер

 Сабақтың мақсаты:

1.     Білімділік: Оқушылардың омонимдер туралы лингвистикалық білімдерін кеңейтеді,қосымша тапсырмалар мен жаттығу жұмыстары арқылы бекітеді.

2.Тәрбиелік: Оқушыларды адамгершілікке, ізгіліккеүйренеді, ана тілді сүюге қалыптастыру.

2.    Дамытушылық: Оқушылар лингвистикалық дүниетанымдарын кеңейтеді,көркем әрі сауатты жазуға дағдыланады.

Сабақтың типі: Жаңа сабақ 

Сабақтың түрі: СТО

Стратегиялар: ББҮ,

Сабақтың көрнекілігі: кесте, сызба, карточкалар

Сабақтың барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі: 1.Оқушылармен сәлемдесу.

Қызығушылығын ояту

Білемін

Білгім келеді

Үйрендім

 

 

 

Мағынаны ажырату:

Омонимдер  біркелкі  дыбысталып  айтылатын,  бірақ  мағынасы  басқа – басқа  сөздердің  тобын  білдіреді.

        2. Үлестірме қағаздармен жұмыс.

  №1

1.сөйлемдегі  омоним  сөздерді  тап.

    Күймеге  Құнанбай  қасына  , Ызғұттыдан  басқа, Ұлжан  келіп  отырды. Қасым  айтпайтын  сөзді  қайным  айтты.

                              

                                 №2

1.Омоним  болатындай  тіркестер  құрап  жаз.

     Жау, ер, ат, ой, арық, түй, ақ.

2.Омоним болатын  мақал – мәтелдерден  мысалдар келтір.

1.Төмендегі  сөздерден  омоним  болатын   сөздерді  тап  және  сол  сөздерге мәтін  құра.

  Кілем,  газет,  жылқы,  шұбар, айт.

  62 -жаттығу.

1.Тыйым  сөздерді  түсініп  оқыңдар

2.Тыйым  сөздердің  құрамында  омонимдік  мағына  беретін  сөздерді  табыңдар.

          Ой толғаныс:1.Мәтінде  омоним  болатын  сөздерді  теріп  жазып,  сөйлем  құраңдар.

Сабақты  қорыту:  Не үйрендім бағанын толтырады.

1.    Бағалау

2.    Үйге  тапсырма:1.Омонимдер  туралы  түсінік.    2.66,67 -жаттығу

 

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 14.19 Kb
Количество скачиваний: 27
Просмотров: 197
