Хлоридна кислота та вивчення її властивостей
Предмет: | Химия |
---|---|
Категория материала: | Презентации |
Автор: |
Ванжула Наталія Володимирівна
|
ВІДКРИТИЙ УРОК ХІМІЇ НА ТЕМУ:
«ХЛОРИДНА КИСЛОТА.
її ВЛАСТИВОСТІ, ДОБУВАННЯ, ЗАСТОСУВАННЯ»
ТЕМА ХЛОРИДИНАКИСЛОТА. Її ВЛАСТИВОСТІ, ДОБУВАННЯ, ЗАСТОСУВАННЯ.
МЕТА: Закріпити знання учнів про загальні хімічні властивості кислот на прикладі хлоридної кислоти; сформувати уявлення про особливу властивість хлоридної кислоти, навчити якісно визначати хлоридну кислоту і її солі, ознайомити з добуванням, застосуванням і поширенням у природі хлоридної кислоти; закріпити знання правил ТБ при роботі з кислотами в лабораторії; виховувати вміння працювати колективно, самостійно; вміння висловлювати свою думку, аргументувати її, логічно мислити. Розвивати вміння працювати з підручником.
ОБЛАДНАННЯ:
на демонстраційному столі:
кристалічний натрій хлорид, концентрована сульфатна кислота, прилад для добування хлороводню та розчинення його у воді; AgNO3 - аргентум нітрат (розчин), індикатори, мийний засіб „Туалетне каченя”, пробірко- тримач, штатив для пробірок, пробірки.
на учнівських столах:
набори реактивів для роботи в малих творчих групах із 4-х чоловік.
І гр.: хлоридна кислота, індикатори: лакмус синій, фенолфталеїн, метиловий оранжевий, діамантовий зелений. Штатив для пробірок, пробірки. Інструкція до виконання роботи.
II гр.: хлоридна кислота, пробірки з металами магнію, цинку, міді, витискувальний ряд металів, інструкція для проведення дослідів, штатив для пробірок.
III гр.: хлоридна кислота, оксиди металів: Fe,03, СиО, лакмус синій, спиртівка, тримач, сірники, штатив для пробірок, пробірки. Інструкція для проведення дослідів.
IV гр.: хлоридна кислота, мийний засіб „Туалетне каченя”, пробірки, штатив для пробірок, індикатори, розчин аргентум нітрату AgN03 . Інструкція для виконання дослідів.
ДОДАТКОВЕ: на столах у дітей інструкції з ТБ при роботі з кислотами, схеми, картки; міні-конспекти із завданнями, література, плакати, таблиці.
ТИП УРОКУ: КОМБІНОВАНИЙ.
ХІД УРОКУ
ЕПІГРАФ УРОКУ; Знання лише тоді стають переконаннями,
якщо вони досягнуті зусиллями думки
А, Лавуазьє.
Розум полягає не тільки в знанні, але й у
вмінні застосовувати знання на ділі.
Аристотель.
Тип материала: | Презентация Power Point (pptx) |
---|---|
Размер: | 930.61 Kb |
Количество скачиваний: | 9 |