I’d like a hamburger.5 th grade

Предмет: Иностранные языки
Категория материала: Рабочие программы
Автор:

Жамбыл облысы Жамбыл ауданы Бектөбе ауылы

Амангелді атындағы орта мектеп

Ағылшын тілі пәні мұғалімі: Туғанбаева Ақсәуле

 

Сыныбы: 5 «А»

 

Сабақтың тақырыбы: Мен гамбургер қалаймын.

                                      I’d like a hamburger.

Сабақтың мақсаты: Сөздерді дұрыс дыбыстап, түсіне білуге үйрету.

                                  Арнайы сұраулы сөйлемдерді қолдана білуі.

                                  Саналатын және саналмайтын зат есімдерді анықтай алуы.

 

Сабақтың міндеттері: Сөздерді жазып, сөйлемде қолдана білуі.

                                      Тақырыптық сөздерді қолдана отырып, тапсырманы орындау.

                                      Сұрақ қоя білуі және оған жауап беруі.

 

Күтілетін нәтиже: Сөздерді дұрыс дыбыстай алады.

                                Арнайы сұрақтар қойып, оған жауап бере алады.

                                Саналатын және саналмайтын зат есімдерді анықтап, түсінеді.

 

Сабақтың типі: жаңа білімді меңгерту

 

Сабақтың түрі: аралас сабақ

 

Сабақтың әдісі: кіріспе сұрақтары, рубрика, постер жасау, сәйкестендіру

 

Сабаққа қажетті құралдармен көрнекіліктер: А3 форматты қағазы, маркер, суреттер, қима қағаздар, слайд, магнитафон.

 

Пән аралық байланыс: қазақ тілі, орыс тілі, ән, информатика.

 

                                                 Сабақтың барысы.

 

Кезеңдер

     Мұғалім әрекеті

         Оқушы әрекеті

                                         Уақыт

Ұйымдастыру кезеңі.

Сәлемдесу:2

-Good morning, pupils!

-I’m very glad to see you!

 

 

Кезекшілік:

-          Who is on duty today

-          Who is absent today

-          What is the date today

Сәлемдесу:

- Good morning, good morning

- Good morning to you

- Good morning dear teacher

- We are very glad to see you!

Кезекшілік:

-          I am on duty today.

-          All are present

-          Today is the 4th of March

 

2мин

Фонетикалық жаттығу

Фонетикалық жаттығуларды орындату

Оқушылар фонетикалық жаттығуларды қайталай отырып, тілдерін жаттықтырады

1мин

Үй тапсырмасын сұрау

Стикерлер арқылы үй жұмысын сұрау. Сөздіктер: banana, oranges, an apple, lemon, cabbage, carrot, tomato, juice, tea, water, milk сөздерін қолдана отырып, жақсы көремін немесе жақсы көрмеймін деп айтып шығу керек.

Топқа бөлу: көкөніс, жемістер,сусындар стикерде жазылған сөздер бойынша  үш топқа бөлу

Оқушылар стикерде жазылған сөздерді пайдалана отырып, Мен банан жақсы көремін немесе мен банан жақсы көрмеймін деп айтып шығады..

I like an apple

I don’t like an apple.

4мин

 

Мен гамбургер қалаймын атты ән тыңдау.

Let’s listen the Song.

I’d like a hamburger.

Оқушылар таныс сөздерді табу жене сұрақтарға жауап беру арқылы тақырыпты өздері айтады.

3мин

Жаңа сабақ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақты қорытындылау

1. Жаңа сабақтарға байланысты сұрақтар қойылады.

-What is it?

- Where do hamburgers come from?

2. Мәтінмен жұмыс.

Сұрақтар қойылады.

-Do you hear about California, Florida, Washington?

Интерактивті тақтадан  штаттармен Америка астанасының суреттерін көрсету.

3. Рубрика әдісі.

 

 

 

4.Әр топ орындары ауыстырылған сөздер бойынша сөйлем құрастырады.

Milk  come  where  do  from?

Taraz

5. Сәйкестендіру әдісі бойынша интерактивті тақтамен жұмыс.

Сергіту сәті.

Интерактивті тақтада жемістер, сусындар, көкөністер, тағам суреттерін шығарып тұру.

 

 

 

Зат есім дегеніміз не? деген сұрақтарды қазақ тілінде орыс тілінде қою. Оқушыларға кітап, парта, қалам көрсетіп санаймын. Су көрсетіп  санай алмаймын, бірақ стаканды санаймын, бір стакан су, екі стакан су деп көрсету.

 Суреттер таратылып, А3 форматына постер жасату.

Сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

Сұрақтарға жауап береді.

Интерактивті тақтадан Америка штаттарымен, астанасымен танысады.

 

 

Әр топ осы шаққа мәтін бойынша бір арнайы сұраулы сөйлем жазып, бір-бірінің сұрағына жауап жазып, диалог бойынша қорғап шығады.

4. Where do milk come from?

Milk come from Taraz

 

 

 

5. Суреттермен сөздерді сәйкестендіру. Сұрақтарға жауап жазу.

 

Егер жеміс суреті шықса, қол шапалақтайды, сусын суретіне аяқ тарсылдату, көкөніс қол бұлғау, тағам суреті шықса, қимылмен тағамды жеуді көрсетеді.

Сұрақтарға жауап береді.

 

 

 

 

 

 

Саналатын және саналмайтын зат есімді екіге бөліп  суреттерді топтастырады.

2мин

 

 

 

 

2мин

 

 

 

 

 

 

 

5мин

 

 

 

3мин

 

 

 

 

3мин

 

 

 

1мин

 

 

 

 

 

5мин

Жаңа сабақты бекіту.

Зат есімдерді ішіне сыртына әдісімен топтастыру.

Snow, rain, butter, plate, money, apple, sofa, meat, music, water, bread, ice, milk, juice

2. Слайд бойынша белгісіз сөздері бар және суреттері бар өлең жолдарын көрсету.

3. Интерактивті тақтадан таблица көрсету.

Cаналатын зат есімдерді ішіне саналмайтын зат есімдерді сыртына топтастырып жазады.

 

 

Белгісіз суреттері бар, сөздері бар сөйлемдерді толықтырып, аударады.

Таблица арқылы сөйлемдер құрастырады.

3мин

 

 

 

 

3мин

 

 

2мин

Сабақты қорыту

How do you make a hamburger

Гамбургер жасату.

Гамбургер жасап, қалай жасағандарын түсіндіреді

3мин

 

Бағалау

 

Бағалау критерийлері бойынша:

  1. Сөздерді дұрыс айта біледі.
  2. Сұрақ қоя біледі және жауап айта алады.
  3. Саналатын және саналмайтын зат есімдерді түсінеді, анықтай алады.
  4. Белсенділігі.

 

Топ басшысы пікірін айтады, баға береді.

2мин

 

Үй жұмысы

 

What do you eat and what do you drink for breakfast and for supper?

 

1мин

 

 

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 18.36 Kb
Количество скачиваний: 15
Просмотров: 129
