Краткосрочный план 2 класс
Предмет: | Иностранные языки |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Тулеева Карлыгаш Шамшиковна
|
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән: қазақ тілі
Сынып: 2 «Б» сынып
Өтетін күні ж.
Тақырыбы: Мен және менің отбасым.
Мақсаты: Өзі туралы, отбасы туралы айта алалуға жетік меңгеру.
Міндеттері:
- сөйлем ішіндегі менің және сенің ажырата білу және сөйлем ішінде қолдану орнын үйрену;
- жоғары деңгейлі сұрақтар мен күрделенген тапсырмаларды қолданыла отырып, сызықшаның қызметіне талдау жасау.
- меңгерген біліміне кері байланыс жасап, ой қорыту, ой толғаныс жазу.
Модульдер:
«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «ОүБ және ОБ», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу», «Оқытудағы басқарушылық және көшбасшылық», «Оқыту мен оқуда ақпараттық-коммуникациялық технологияларды (АКТ) қолдану».
Әдіс-тәсілдер:
«Шаттық шеңбері», «Балалық шаққа саяхат», «Ыстық орындық», «Топқа бөлу: түрлі-түсті алма стикерімен», «Даналық ағашы», «Мағынаны тану», «Сергіту сәті», «Мен – саған, сен – маған»,«Миға шабуыл», «Қосу, алу, қызықты», «Блоф-класс», «Бүгін алған әсерім» рефлексиясы.
Бөлімі
Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе
5 мин
Сыныпқа кіру
1-2 ұпай
«Шаттық шеңбері» стратегиясы.
Мақсаты: тұлғааралық қарым-қатынас орнату.
«Балалық шаққа саяхат» стратегиясы.
Мақсаты:
құрбы-құрдастар арасында сенімді ықылас қалыптастыру.
«Ыстық орындық» стратегиясы.
Мақсаты:
Кері байланыс жасап, нақтылай өңдеу арқылы білімін нығайту.
Амандасу, қалдарың және көңіл-күйлерін сұрау, сабаққа келмей қалған оқушыларды анықтау. Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеруден бастаймын. «Балалық шаққа саяхат» стратегиясымен оқушыларымның есіне өткенді түсіріп, бір-біріне жақындастырамын.
Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» стратегиясымен тексеремін.
Амандасады. «Шаттық шеңберінде» ырғала билейді. «Балалық шаққа саяхат» стратегиясын орындайды. Көңіл-күйі көтеріледі. Үй тапсырмасын «Ыстық орындық» арқылы түсіндіреді. Топқа бөлінеді. «Даналық ағашы» блоф-класын толтырады.
«Смайлик»,
«Түрлі түсті стаканмен бағалау»
АКТ, түрлі-түсті алмалар стикері.
Тұсаукесер
10 мин
Білу, тану
1-2 ұпай
Топқа бөлу
Мақсаты: ынтымақтастыққарым-қатынас орнату.
«Даналық ағашы» блоф-класы.
Мақсаты:
өзіндік деңгейін анықтау
Сыныпты 5 топқа (бес түсті алма стикерімен) бөлемін. «Даналық ағашы» блоф-класын таратамын.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазғызып, мақсатын оқушылармен бірлесе отырып шығарамыз да, міндеттерді анықтаймыз.
Диалогтық талдау жасап, сұрақтарға жауап береді.
- Рахмет!
- Тамаша жауап!
- Жарайсың!
Оқулықты негізге алады.
Негізгі бөлім
25 мин
Жаңа сабақ
Түсіну 3-4 ұпай
«Мағынанытану» стратегиясы
Мақсаты: ой қозғау,жаңа материалды игерту
«Мағынаны тану» стратегиясының мәнін түсіндіріп, оқушыларға бағыт береді.
«Бастауыш пен баяндауыш арасына қойылатын сызықша» атты жаңа тақырыпты оқулықтан оқып түсінеді.
- Жарайсыңдар!
- Белсенділік таныттың, мықтысың!
Оқулық
Сергіту сәті. Мақсаты: оқушылардың физиологиялық қажеттіліктерін реттеу.
«Сергіту сәтінде» би билетіп жайлы климат орнатады
Би билеп, дене қимылдарын жасап сергиді.
- ... Әдемі қозғала біледі екен.
- ... Пластикалық дене қимылы тартымды!
АКТ
Қолдану
Ұпай5-6
«Мен – саған, сен – маған» стратегиясы. Масаты:серіктесті серіктес оқыту
«Мен – саған, сен – маған» стратегиясы арқылы топтардың бір-бірімен білгендерін ортаға шығып қорғау керек екенін түсіндіреді.
Жаңа тақырып бойынша біліп, түсінгендерін постерге түсіріп қорғайды. Бұл тақырып бес рет қайталанып түсіндірілген соң оқушылар жаңабілімді меңгереді.
Смайликтер
Флипчарт, маркер, фломастер.
Талдау
7-8 ұпай
«Миға шабуыл» стратегиясы
Мақсаты: ой қозғау
«Миға шабуыл» стратегиясы меңгерген білімді тәжірибеде қолдану, яғни талдау жұмыстары арқылы білімді нақтылауға бағыттайтынын ұғындырады.
Жаттығулар орындайды. Топ жаттығу жұмыстарын талдап қорғайды.
Түрлі түсті стакан
Оқулық, дәптер, қалам.
Жинақтау
9-10 ұпай.
«Қосу, алу, қызықты» стратегиясы.
Мақсаты: өзара бағалауды үйрету
«Қосу, алу, қызықты» стратегиясының мазмұнымен таныстырады.
Топтар бірін-бірі бағалайды. Оқушы өз серіктестеріне және өз тобына, басқа топтарға сыни көзқараспен қарай біледі.
«Қосу, алу, қызықты»
Стикер
Қорытынды
3 мин
Бағалау
11-12 ұпай
Рефлексия
«Бүгін алған әсерім» стратегиясы
Мақсаты: кері байланыс жасау, өзін-өзі сыни тұрғыда бағалау.
Кері байланыс. «Бүгін алған әсерім» рефлексиясы.
Кері байланыс жасайды. Бүгінгі күні алған әсерін стикерге жазады.
Стикер
Үйге тапсырма
2мин
Үйге тапсырма. Мақсаты: жаңа тақырыпты пысықтау.
Тапсырмалардың орындалу барысын түсіндіреді.
.
Теорияны оқу.
Отбасы туралы ойтолғаныс айту.
Оқулық, дәптер.
Қысқа мерзімді сабақ жоспары
Пән: қазақ тілі
Сынып: 2 «б» сынып
Өтетін күні: ж.
Сабақ тақырыбы: Менің отбасым.Өзім туралы
Сабақ мақсаты:Өзі туралы отбасы туралы білім ала отырып, оқу үрдісіне өзіндік ішкі уәждерін ояту.
Міндеттері: сөйлем ішінде табу, сонымен қатар тура және жанама ажырата білу;
-теорияны практикамен байланыстыра отырып, синтаксистік талдауға жатық болу, талдау жұмыстарында білімін қолдану;
- рефлексия арқылы ой жинақтау, сабақ мазмұнын, оқушы білімін бағалау.
Модульдер:
«Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер», «Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету», «ОүБ және ОБ», «Оқыту мен оқуда АКТ-ны пайдалану», «Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту мен оқу», «Талантты және дарынды балаларды оқыту», «Оқытудағы басқару және көшбасшылық».
Әдіс-тәсілдер:
«Шаттық шеңбері», «Өрмекші торы», «Топқа бөліну: жеміс-жидектер», «Мағынаны тану»,«Сергіту сәті», «ВЕНН диаграммасы», «Екі жұлдыз, бір тілек», «Блумм таксономиясы» .
Бөлімі
Жоспар мазмұны
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Бағалау
Ресурстар
Кіріспе
5 мин
Сыныпқа кіру
1-2 ұпай
«Шаттық шеңбері» стратегиясы.
Мақсаты: тұлғааралық қарым-қатынас орнату.
«Өрмекші торы» стратегиясы.
Мақсаты:
Кері байланыс жасап, нақтылай өңдеу арқылы білімін нақтылау.
Амандасу, қалдарың және көңіл-күйлерін сұрау, сабаққа келмей қалған оқушыларды анықтау. Ынтымақтастық ахуалын қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» арқылы оқушылардың көңіл-күйін көтеруден бастаймын.
Үй тапсырмасын «Өрмекші торы» стратегиясымен тексеремін.Сыныпты 5 топқа (құлпынай, шие, қарбыз, алма, өрік) қиылған жемістер арқылы бөлемін.
Амандасады. «Шаттық шеңберінде» ырғала билейді. Көңіл-күйі көтеріледі. Үй тапсырмасын «Өрмекші торы» арқылы түсіндіреді. Топқа бөлінеді.
Mадақтау
Жарайсың!
Бәрекелді!
Өте жақсы!
Музыка әуенімен «Шаттық шеңберінде» билеу, көңіл-күйлерін көтеру. Жеміс-жидектердің суретімен топқа бөлемін. Әр жеміске тән мінез жайлы тақтадан оқып беремін. Бағалау парағы таратылады.
Тұсаукесер
10 мин
Білу, тану
1-2 ұпай
Сабақтың тақырыбын дәптерге жазғызып, мақсатын оқушылармен бірлесе отырып шығарамыз да, міндеттерді анықтаймыз.
Диалогтық талдау жасап, сұрақтарға жауап береді.
- Рахмет, тамаша! Жарайсыңдар! Сабақтың мазмұнын ұғынуға белсене кірісейік.
Интербелсенді тақта, диалогтық талдау.
Негізгі бөлім
25 мин
Жаңа сабақ
Түсіну 3-4 ұпай
«Мағынанытану» стратегиясы
Мақсаты: ой қозғау,жаңа материалды игерту
Сергіту сәті. Мақсаты: оқушыларға дене қимылдарын жасату.
«Мағынаны тану» , «Сергіту сәті»
Толықтауыш, тура және жанама толықтауышқа байланысты ойларын ортаға салады. Сұрақтарға жауап береді.
Түсінгендері бас бармағынжоғары, жартылай түсінгендері бас бармағынжанына қаратады, түсінбегендері бас бармағынтөмен қаратады.
-Бас бармақ
Сұрақ-жауап
Интербелсенді тақта.
«Бас бармақ» әдісі
Қолдану
5-6 ұпай
«ВЕНН диаграммасы» стратегиясы. Мақсаты: сыни тұрғыдан ойлауын дамыту.
«ВЕНН диаграммасы» стратегиясының мазмұнын оқушыларға ұғындырады.
Тура толықтауыш пен жанама толықтауышты салыстырады да, ерекшелігін көріп, ой түйеді. Толықтауыштың екі түрін ұмытпайды.
Ынталандыру
-топта сен ерекше белсенділік таныттың!
-бүгін сен сұрақтарға дұрыс жауап бердің!
Интербелсенді тақта, флипчартқа, маркер, фломастер.
Талдау 7-8 ұпай
Жаттығу жұмыстарын топтарға бөліп береді.
Жаттығулар орындайды.
- Талдауды үздік меңгерген екенсің!
- Сен мұнан да толықетіп талдау жүргізе аласың!
Интербелсенді тақта, оқулық, дәптер, қалам.
Жинақтау 9-10 ұпай.
«Екі жұлдыз, бір тілек» стратегиясы.
Мақсаты: өзара бағалауды үйрету
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Топтар бірін-бірі бағалайды. Оқушы өз серіктестеріне және өз тобына, басқа топтарға сыникөзқараспен өарай біледі.
«Екі жұлдыз, бір тілек»
Зерттеушілік әңгіме
Қорытынды
Бағалау
3 мин
Бағалау 11-12 ұпай
Рефлексия
«Блум таксономиясы» стратегиясы
Мақсаты: кері байланыс жасау, өзін-өзі сыни тұрғыда бағалау.
Кері байланыс. «Блумм таксономиясы».
Кері байланыс жасайды. Білген, үйренгенін, нені үйренгісі келетінін арнайы кестеге жазады.
«Блумм таксономиясы».
«Блум таксономиясы» кестесі бар парақша.
Үйге тапсырма
2мин
Үйге тапсырма. Мақсаты: жаңа тақырыпты пысықтау.
Үй тапсырмасының орындалу ретін түсіндіріп, оқушыға тапсырма береді.
2-тапсырма
Оқулық, дәптер.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (doc) |
---|---|
Размер: | 593.5 Kb |
Количество скачиваний: | 23 |