Математика 2 сынып Қосудың қасиеттері
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Презентации |
Автор: |
Еспенбетова Загира Нагметуллаевна
|
Математика 2 сынып
Тақырыбы: Қосудың қасиеттері
Мақсаты:
Білімділігі:
өрнектерді және олардың мәндерін салыстыру барысында қосудың ауыстырымдылық және терімділік қасиеттері туралы қорытынды жасау; кестелік қосу және азайтуға қатысты білімдерін бекіту.
Тәрбиелігі:
ұйымшылдыққа, өз бетімен жұмыс жасауға тәрбиелеу.
Дамытушылығы:
танымдық қабілетін дамыту, шығармашылыққа баулу.
Әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, оқулықпен жұмыс, ойын, деңгейлік тапсырма
Түрі:аралас сабақ
Типі: дамыта оқыту
Көрнекілігі: ,кесте, дидактикалық материалдар, электрондық оқулық
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру кезеңі.
2. Психологиялық дайындық
Қайырлы күн, досым,
Қайырлы күн болсын.
Күнделікке бүгін
Кілең бестік толсын
3. Көркем жазу 14, 24, 34, 44, 54, 64, 74, 84, 94.
Бұл сандардың ұқсастығы мен айырмашылығы неде?
4. Ой ширату
«Үндемес» ойыны арқылы оқушылар берілген сұрақтың тек жауабын жазып көрсетеді
ü5 бірлік пен 1 ондықтан тұратын сан 15
üЦифрлары әртүрлі ең үлкен екі таңбалы сан 98
üМен ойлаған саннан 8-ді азайтқанда 9 шықты 17
üАзайғыш 32, азайтқыш 30 болғанда, айырманың мәні нешеге тең? 2
ü16 -дан 5 пен 2-нің қосындысын азайт 9
ü18-ге 5 пен 2-нің қосындысын қос 25
5. Жаңа сабақ. Қосудың қасиеттері
а) Сурет бойынша жақшалы өрнектер құрастыру арқылы қосудың терімділік қасиетін пысықтау. № 1 есеп
ә) Теңдіктерді салыстыру арқылы қосудың терімділік қасиеті сипатталады
б) Қосудың терімділік қасиетіне сәйкес тиімді тәсілді таңдауға болатыны түсіндіріледі. Сондай-ақ екі амалды есептерді шешу кезінде де тиімді тәсілді пайдалануға болады деген қорытынды жасалады.
6. Бекіту № 4
Қиып алды – 6 ү және 4 ш
Бояды - 3 ф
Қалды -? ф
1- тәсіл (6 + 4) – 3=7 2-тәсіл (4+6) -3 =7 3-тәсіл 4 + (6-3) =7
Ж: 7 фигура қалды.
7. Сергіту сәті
Қарашы, балақай,
Ақылды тақтаға
Сергіп бір қаласың,
Би биле тоқтама.
Экранға қарап би қимылдарын айнытпай қайталау
8. Өзіндік жұмыс
Кестеге сәйкес төрттік мысал құрастыру
Мысалы, 2+9 9+2 11-2 11-9 8+3 3+8 11-3 11-8
9. Сәйкесін тап
Дұрыс жауапты дәлелдей білуін талап ету
10. Артығын тап, дәлелде.
Қосылғыш
Азайғыш
Азайтқыш
Айырманың мәні
6 + 4 + 5
8 + 3 + 4
10 – 4 + 9
15 – 7 + 4
сантиметр
килограмм
дециметр
метр
11. Логикалық тапсырмала
· Үстелдің 4 бұрышы бар. Бір бұрышын кесіп тастағанда, оның неше бұрышы болады? Жауабы: 5 бұрышы болады.
· Дәу тоғыз қабатты үйдің 3-қабатында тұрады. Бір күні ол жоғары қабатта тұрғысы келіп, үйді төңкеріп қойды. Дәу енді нешінші қабатта тұрады?
12. Рефлексия
- Бүгінгі сабақта не білдің, не үйрендің?
- Өзіңді-өзің қалай бағалайсың?
üбарлық тапсырманы өзім дұрыс орындадым
ü кей тапсырмада қате жібердім
üтапсырманы орындау маған қиын болды
13. Үйге тапсырма
6-тапсырма, 87- бет Бірліктері 6-ға тең екі таңбалы сандарға 5-ті қосу және азайтумен тексеру
Тип материала: | Презентация Power Point (ppt) |
---|---|
Размер: | 2.4 Mb |
Количество скачиваний: | 78 |