Планирование по математике «Өткенді пысықтау»
Предмет: | Математика |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Кирбаева Камажай Бисенгалиевна
|
"Описание материала:
Өткенді пысықтау Сабақтың мақсаты: Білімділік: Жазбаша көбейту және бөлу тәсілдерін бекіту. Дамытушылық: Көбейту мен бөлу ережелерін пайдалана отырып, әртүрлі есептерді шығару қабілетін тексеру және өздігінен ойлап есеп шығарып, дұрыстығын анықтай білуге дағдыландыру, талдап, қорытынды жасай білуін дамыту. Тәрбиелік: Оқушыларды шапшаңдыққа, тиянақтылыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. Көрнекілігі: интерактивті тақта, сандық, Пәнаралақ байланыс: ана тілі, дүниетану. Түрі:аралас сабақӘдісі:сұрақ – жауап, түсіндіру, ойын. Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру.ХХІ ғасырда Қазақстанды әлем таныды, өркениетті елдердің қатарына қосылуға үлкен қадамдар жасады. Елбасы Н. Ә. Назарбаев «Еліміздің болашағы бүгіннен басталады» деген үндеуінде сендерге үлкен үміт артып отыр. Енді 30 жылдан кейінгі елімізді басқаратын және жоғарғы техниканы меңгерген жұмысшылар сендер боласыңдар. Ендеше мұның бәрі сендерден терең білімді қажет етеді. Осы жайында мына бір әңгімені айтып берейін. - Алланың жер бетіндегі елшісі Мұхаммед пайғамбар білімдар ғұлама болған. Бірде Мұхаммед пайғамбарға періштелерінің бірі «Білім артық па, әлде дүниебайлық артық па ?» деп сұрақ қояды. Не деп жауап бергенін білгілерің келе ме ? Ол жауапты біз бүгінгі сабағымызда тапсырмаларды орындау барысында білетін боламыз. Мұхаммед пайғамбардың жауабы «Сиқырлы сандықта». Жауабын сиқырлы сандықтан жеңімпаз бала алып оқиды. 1 – тапсырмаІІ. Үй тапсырмасын тексеру 1 – жауап: «Білім артық, себебі ол Пайғамбардан қалған мұра» 2 – тапсырма ІІІ. Жаңа сабақ.Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау. - Балалар, біз бүгінгі сабағымызда өткен тақырыптарға қайталау жасаймыз. - Біз өткен сабақта нөлдермен аяқталатын сандарды көбейту және бөлу тәсілдерін орындадық. 81 000 : 30 = 2 700Нөлдермен аяқталатын сандарды нөлдермен аяқталатын сандарға бөлу кезінде алдымен бөлінгіш пен бөлгіштегі нөлдер теңдей алып тастап, содан соң бөлуді орындау тиімді. ә ) Баған түрінде шығар және дұрыстығын тексер. 976 * 87 = 84 912 2 376 : 33 = 72 9 * 3 080 = 27 720 9 407 : 23 = 40984 912 :87 = 976 72 * 33 = 2 376 27 720 : 3 080 = 9 409 * 23 = 9 4072 – жауап: « Білімің көп болса, досың көп болады»3 – тапсырмаТеңдіктер тура болатындай етіп жақшаларды қой.2 820 – (960 : 6 + 280) = 2 380 (6 900 - 900 ): 6 – 670 = 3303 – жауап: «Білімді іздей берсең, толып көбейеді,ал дүниені жарата берсең, азайып құриды» Сергіту сәті 4 – тапсырма«Кім жылдам» ойыны. Бөлінгішті тап. 7 * 32 + 30 = 254 8 * 33 + 31 = 295 3 * 34 + 32 = 134 : 32 = 7 ( қалд. 30) : 33 = 8 ( қалд. 31) : 34 = 3 ( қалд. 32)4 – жауап: «Білімің көп болса, оны қанша ғасыр сақтасаң да іріп – шірімейді, ал дүние ескіреді» 5 – тапсырмаТоппен жұмыс. Қай жерде абайлау керек ? «Ойлан, тап» ойыны1 900т : 5 = 380т 9 000 кг : 2 = 4 500 кг 3 960 кг : 9 = 440 кг4 320 кг : 2 = 2 160кг 35 000 г : 2 = 17 500 г 9 480 т : 30 т = 316т 5 – жауап: «Білімді болсаң сені ел құрметтейді, сыйлайды. Ал байлығың болса, қызғанышпен қарайды»6 – тапсырмаШығармашылық жұмыс.Сызба бойынша теңдеу құру арқылы шығаруға болатын есеп құрастыр.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 23.6 Kb |
Количество скачиваний: | 19 |