Поурочный план на тему"Жай бөлшектерді азайту"
Предмет: | Математика |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Исаджанова Жанылхан Айдархановна
|
Сабақтың тақырыбы: §4.3.Жай бөлшектерді азайтуға есептер шығарту
Сабақтың мақсаты:
1. Білімділігі: Жай бөлшектерді азайту ұғымын ,бөлімдері бірдей және әртүрлі бөлшектерді азайту машықтарын бекемдеу;
2. Дамытушылық: Логикалық ойлау қабілеті мен есептеу дағдыларын жетілдіру,сыни тұрғыда
талдау мен бағалауға төселдіру;
3.Тәрбиелік: Оқушылардыңөз ойын толық, дұрыс жеткізе білуге, тапқырлыққа, жылдамдылыққа, тәрбиелеу.
Сабақ түрі: Жаңа сабақ
Сабақтың көрнекілігі: интербелсенді тақта,сұрақтар жазылған стикерлер.
Оқытудыңәдісі: Репродуктивті талдау,ішінара іздену.
Сабақтың барысы:
Ұйымдастыру кезеңі:а) Сәлемдесу, ә) оқушыларды түгендеу, б) оқушылардың назарын сабаққа аудару в) сабақтың мақсатын оқушылармен анықтау
Үй тапсырмасын тексеру:№664;667;668
Өлеңмен жазылған ережелер: 1)Бөлімдері бірдей болса бөлшектің
Бізге қосу оны ауыр болмас тым.(оқушылар жалғастыру керек)
(Алымдарын қоссақ ғана болғаны
Бөлімі сол өзгерместен қалғаны)
2)Бөлімдері түрлі болса бөлшектің
Қосасыңдар ережені білгенің
Ортақ бөлім табу керек алдымен
Толықтауыш көбейткішті алыммен
Көбейтіп,алып,қоссаңыз,
Қосындыны табасыз,
Көбейтіп алып алсаңыз,
Айырманы табасыз.
Сан сұраққа жауап:Пирамидаға ілінген сұрақтарға жауап береді:
1. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай қосылады?
2. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай қосылады?
3. Аралас сандар қалай қосылады?
4. Бөлшек пен аралас санның қосындысы қалай табылады?
5. Натурал сан мен аралас санның қосындысы қалай табылады?
6. Бөлімдері бірдей бөлшектер қалай азайтылады?
7. Бөлімдері әр түрлі бөлшектер қалай азайтылады?
Математикалық диктант(кесте)(1-слайд)
1
2
3
4
5
6
Х-
У+
Жауаптары:2-слайд
1
2
3
4
5
6
Бір-біріне дәптерлерін айырбастап,өзара тексеріп,бағалайды.
3-слайд:
Ақпарат алмасу:
1)2,3,5 сандарын бөлімі 3,6,8 болатын бөлшек түрінде жазыңдар,енді осыны натурал саннан бөлшекті азайтуда пайдаланып көрейік:
1-тәсіл: 3-
2-тәсіл: : 3-
Құзырлылық қалыптастыру:
4-слайд 1 5 13
№ 670 тақтаға кезекпен
№671 Натурал саннан қосындыны азайту:
1-()
Есепті шығару барысында оқушылар алгоритмдік түсініктеме беріп,диалог жүргізіледі.
Шығармашылық әрекет:(топпен жұмыс)№673
Қорытынды: 1)Рефлекция: Нені білемін ? Нені үйрендім? Нені білгім келеді?
Бағалау.Оқушылардың жиынтық бағасын қою
Үйге тапсырма: §4.3 1-3 cұрақтар, № 672; 676 173-175-бет
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 17.05 Kb |
Количество скачиваний: | 11 |