Презентация по украинскому чтению на тему "В.0. Сухомлинський «Кінь утік...»( 3 класс)"

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Другие методич. материалы
Автор:

В.0. Сухомлинський «Кінь утік...».

Мета:сприяти засвоєнню головної теми оповідання; удосконалюва­ти вміння виразного читання та переказу тексту; залучити дітей до мір­кування щодо проблем дружби; формувати уміння висловлювати влас­ні оцінні судження про вчинки героїв; виховувати потребу у справжній дружбі.

Обладнання:ключ-розгадка, картки зі словами.

ХІД УРОКУ

I. Організація класу


Добридень, добридень, шановні діти!

Знову я рада усіх вас зустріти

І запросити у дружне коло,

Щоб посмішки й щастя цвіли довкола,

Щоб співались чарівні пісні,

А зло не підкралось навіть у сні.

Щоб мали ми право у мирі всі жити,

Щоб вміли любити і вміли дружити.


II. Фонетична зарядка

1.  Чистомовки про дружбу.  Чітко вимовляйте усі склади.


Ас-ас-ас — в нас чудовий клас,

Зі-зі-зі — усі ми друзі.

Ем-ем-ем — нікого не підведем!

Ім-ім-ім — нам весело усім!


2.  Прочитайте прислів'я на одному диханні.

Дружба і братство — дорожче багатства. Краще друзі хороші, ніж у кишені гроші.

3.  За ключем-підказкою прочитайте прислів'я.

 

 

 

 

(Дружба — найдорожчий скарб.)

— А чи завжди ми це розуміємо?

— Чи вміємо ми дорожити дружбою?

— Кого вважаємо справжнім другом?

III. Робота над оповіданням В. Сухомлинського «Кінь утік...»

— Прочитайте заголовок. Як ви вважаєте, чому наприкінці нього стоять три крапки?

— Де відбувалися події?   — Чому Віталик вирішив показати записку вчителеві?

2.  Самостійне читання мовчки.

3.  Відповіді на питання з елементами вибіркового читання.

— Чим був незадоволений Віталик?   Зачитайте, про що він розмірковував.

— З яким зауваженням звернувся хлопець до вчителя?  Яку відповідь отримав Віталик?

— Зачитайте, яке значення має записка.                                  

— Чому Віталик почервонів?  Чому погляди хлопчиків викликали обурення?

— Чи прочитав Віталик записку?  Про що свідчить відповідь Петрика?

— Які почуття, роздуми викликає у вас прочитане?

4.  Тест «Чи були такі речення в оповіданні?»

1) Віталик сидів на останній парті.

2) У класі стояла тиша.

3)  «Візьми записку, заховай, на перерві прочитаєш...»

4) Хлопчик тихо передав записку.     -

5) Тепер він зрозумів, що вчинив негарно.

6)  На перерві хлопчики порозумілися.

5.  Читання за особами.                           

6.  Розвиток зв'язного мовлення.   За малюнком складіть продовження цієї історії.

IV. Підсумок уроку

— Які почуття, роздуми викликає у вас прочитане?

— Прочитайте вислів. Як ви його розумієте?

Друг — якщо тільки це справжня дружба — стає частинкою тебе са­мого (В. О. Сухомлинський).


В дорогу нам рушати час,

Тип материала: Презентация Power Point (pptx)
Размер: 3.06 Mb
Количество скачиваний: 6
Просмотров: 141
