Сабақтың мақсаты: оқушылардың білім денгейін, білік дағдысын тақырып бойынша жинақтау, жүйелеу
Қайталау – оқу анасы.
№
Сабақ кезеңдері
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Уақыт
Ресурс
А
Мотивация
-Сәлеметсіздерме! Қалдарыңыз қалай? Көгіл күйлеріңіз жақсы ма?
-«Көгіл-күй» стратегиясы. Бастаймыз.
Амандасады.Сұрақтарға жауап береді.
Өз жасаған гүлдерін, жапырақтарын бір біріне сыйлайды.
2 мин
Қолдан жасалған гүлдер, жапырақтар
Топқа бөлу
-Қазір мен сіздерге карточка таратамын, ондағы есептерді ауызша шешесіңдер. Бөлу амалан орындағандар 1 топ, көбейтуді орындағандар-2 топ.
Карточкадағы есептерді шығарады, топқа бөлінеді, жайғасып отырады.
3 мин
Карточкалар
Сабақтың тақырыбын, мақсатын қою.
-Қәнеки балалар, кім айтады біз бүгін неліктен көбейту мен бөлуді орындадық?
-Дұрыс бүгінгі сабағымыз шынындада қайталау сабағы. Қайталайтын тақырыбымыз «Рационал бөлшектерді көбейту және бөлу». Осы тақырыпқа байланысты қандай мақсат ұсына аласыздар?
Өз пікірлерін, ойларын айтады. (мүмкін жауап сабағымыздың тақырыбы-бөлшектерді көбейтуді және бөлуді қайталау)
-рационал өрнектерді түрлендіру, яғни оларға көбейту және бөлу амалдарын қолдануды тиімді тәсілмен шешуді үйренуіміз керек. Оның бірінші шарты: алған білімдеріңді жинақтап, орынды қолдануды білу.
3 мин
Ауызша
Үй жұмысын тексеру
Үйге сіздерге не берілді?
Оны біз «Сәйкестік» стратегиясы арқылы тексереміз
Сәйкестік тест
- a2-b2= 1. a3-3a2b+3ab2-b3
- (a-b)2= 2. (a-b)(a+b)
- (a+b)2= 3. (a-b)(a2+ab+b2)
- (a-b)3= 4. a2-2ab+b2
- (a+b)3= 5. a3+3a2b+3ab2+b3
- a3-b3= 6. a2+2ab+b2
- a3+b3= 7. (a+b)(a2-ab+b2)
Қысқаша көбейту формулаларын қайталап келу
Тест орындайды
Критерийлер:
Дұрыс жауап - 5
Бұрыс жауап - 0
4 мин
Интербелсенді тақта
В
Практикада қолдану
-пирамида
-оқулықпен жұмыс (топпен)
«Пирамида» стратегиясы
Осы стратегияны сіздер білесіздер. Сондықтан критерий құрастырайық..
Оқулықтың 128 бетін ашамыз № 553
1 топ – 1, 3, 5.
2 топ – 2, 4, 6.
Дұрыс жауаптар арқылы тексереді
Қайдасыңдар?
Оқушылардың мүмкін критерийлері:
Дұрыс жауап - 5
Бұрыс жауап - 0
Орндарында топпен орындайды
Критерийлер:
3 есеп дұрыс – 5
2 есеп дұрыс – 4
1 есеп дұрыс – 3
«Бармақ» стратегиясы
6 мин
5 мин
1 мин
Интербелсенді тақта
Оқулық
Сергіту сәт
Сіздер шаршаған шығарсыңдар, 2 мин жұмыстан демалыңыздар. «Күн шуағы» атты ән
билейді
2 мин