Тақырыбы: Жаңа сабақтар және тәрбиелік шаралар топтамасы
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Koishbaeva Hadisha Ongarovna
|
Күні
21.10.2013 жылы
Сілтемелер
Әдебиеттік оқу оқулығы Атамұра-2013, АКТ, суреттер,кестелер
Тақырыбы
Төрт түліктің кеңесі
Мақсаты
Төрт түліктің мекенін, иесін ажырата білуі,мәтіндегі негізгі ойды анықтау
Міндетті
Оқушыларды төрт- түліктің мекенін ажыратуға,
мәтіндегі негізгі ойды анықтауға,мәтінің мазмұнын өз сөзімен баяндауға үйрету
Нәтижесі
Оқушылар төрт түліктің мекенін ажырата алады , мәтіндегі негізгі ойды анықтайды, мәтінің мазмұнын өз сөзімен баяндайды
Тапсырмалар
1. Рөлге бөліп оқу
2. Теріп жазу
3. Сәйкестендіру
4.. «Иеңді тап» ойын
5 Топтық жұмысы
Сабақтың барысы
Уақыт
Мұғалімнің іс әрекеті
Оқушының іс әрекеті
2мин
1мин
5мин
3мин
7мин
1мин
5мин
3мин
5мин
10мин
2мин
1мин
I.Ұйымдастыру бөлімі
Сәлемдесу.
Психологиялық дайындық.
Төрт-түліктің суретті арқылы 4топқа бөліп аламын.(банкідегі суреттер)
II.Жаңа сабақты меңгерту.
Балалар сабағымыз қандай тақырыпта? Төрт түліктің кеңесі.
-Онда мәтінмен танысып оқып шығамыз.
- Мәтінді рөлге бөліп оқыту
III.Сөздік жұмысы
Мәтіндегі таныс емес сөздерді тапқызу. Кесте таратылып беріледі,сол кестедегі тапсырманы орындайды. Балалардың жауабы тыңдалып,слайдтан дұрыс нұсқасы көрсетіліп, толықтырылады.
IYМәтінді рөлге бөліп оқу
Барлық топ тақырыпты қамтып оқып шығады.
Формативті бағалау
Жақсы оқыған топты мадақтау
Сыныпты тағы топқа бөлеміз. Әр түлік иесі бір топқа жиналамыз
Y. Теріп жазу
Әр оқушыға берілген кестедегі сөздердің мағынасын ашатын тіркестерді мәтіннен теріп жазу
Формативті бағалау
Қол шапалақтау арқылы мадақтау
YI.Сергіту сәті
YII.Сәйкестендір:
Слайдта берілген суреттерге зер сал Қай түлік қай жерді қалайды,соны сәйкестендір.
Әр топқа суреттер таратып беремін.
Формативті бағалау
Қол шапалақтау арқылы мадақтау
Y.«Иеңді таңда» ойын
1.Тұрмыс жағдайы төмен адам
2.Еңбекқор адам
3.Батыл ,өжет адам
4.Шаруасы жақсы, бай адам
Формативті бағалау
Қол шапалақтау арқылы мадақтау
YI. Топтық жұмыс
1-топ Қойдың пайдасы одан алынатын өнімдер
2-топ Сиыр сүтінен алынатын тағам түрлерін ата
3-топ Жылқы туралы мақал мәтелдер жаз
4-топ Түйенің суретін сал және жақсы көретін шөбі туралы не білесің?
Формативті бағалау
Қол шапалақтау арқылы мадақтау
Бағалау критерийлері
1. Өткен сұрақтарға жауап берді
2.Жаңа тақырыпты меңгерді
3.Топпен жұмыс жасауы
Рефликсия. Смайликтер
Екі түрлі смайликтер ілінеді.
Күліп тұрған смайликке(сабақ ұнады,мен түгел түсіндім), ренжіп тұрған смайликке(сабақ ұнамады, мен ештеңе түсінбедім) деген оқушылар
стикерлерін жапсырады.
Сәлемдесу .берілген төрт-
түліктің суретіне байланысты оқушылар 4 топқа бөлінеді.
Әр топта төрт түлік иелері де отырады, солар өз иесінің сөзін тауып оқиды.Топтағы бесінші бала автордың сөзін оқиды.
Балалар таныс емес сөздерді тауып атайды. Ну,тас, бел, сор
Берілген тапсырмаға ойланып, кестені нақты толтыруға әрекет етеді
Таратылып берілген кестедегі тапсырманы әр оқушы өзі толтырады, әр топтан бір оқушы шешімін қорғайды
Әр топтан шыққан бала түліктердің қалаған жеріне апарып орналастырады.
Таратылып берілген суреттерге оқушылар қолдарындағы төрт түліктің таңдаған жеріне малдың суретін жапсырады.
Төрт баланы әр топтан шығарып олардың қолына қағазға жазылған әр түрлі мал иесінің атауы беріледі. Қай түлік қай адам таңдағанын дәлелдеп береді.
Әр топ өздеріне берілген төрт-түліктің адамның өміріне қандай пайдасы бар екенін, сүттен жасалатын тағамдардың түрлерін, еттен жасалатын тағамдардың түрлерін пайдаланып постер қорғайды.
Оқушылар өздерінің таңдауын жасап ұнаған смайликке стикерлерін іледі.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 5.71 Mb |
Количество скачиваний: | 4 |