"Тік белдемше" 6-сынып
Предмет: | Технология |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Изимова Саягул Суйеугалиевна
|
Тік белдемшесін пішу және тігу
Оқушыларды еңбекке даярлау – күрджелі де кешенді мәселе. Ол жүйелік деңгейі жағынан мынадай салаларға бөлінеді:еңбекпен тәрбиелеу, оқыту, қоғамдық пайдалы еңбек, кәсіби бағдар беру, технологиялық және кәсіьи даярлық. Аталған бөліктер мектептегі оқу-тәрбие процесінің құрамдас бөлігін құрайды.
Жаңа ұрпақты еңбекке даярлау, оның ішінде есту қабілеті бұзылған балаларға кәсіби біліктілікті берумен қатар оларды әлеуметтік өмірге бейімдеу мәселелері өзекті болып отыр.
Ұсынып отырған төмендегі сабағымның мазмұнын құрғанда, ең бірінші арнаулы мектептің спецификалық әдіс-тәсілін басшылыққа алдым. Оқушылардың қабылдау деңгейі мен білім деңгейі ескерілді. Сабақ дидактикалық мақсат қойылуымен және нәтижеге жетуімен ерекшеленеді. Сонымен бірге өткен сабақтағы материалды қайталау және пайдалану арқылы жаңа сабақты меңгереді. Сабақ құрылысындағы әр бөлім арасында «жеңілден-күрделіге» логикалық байланыс алынды.
Сабақтағы оқу сарамандық мақсат белгілі зат көлемінде іс-әрекет етуге, үйрету, анализ жасау, өз әрекетін бақылау, әр баланы бірге жұмыс істеуге үйрету, бейімдеу.
Сабақтың мақсаты: оқушыларға тік белдемшенің бөліктерін өңдеу технологиясы арқылы білімдерін бекіту, пішу, тігу және өңдеу технологиясының тәсілдерін үйрету.
Дамыиушылық мақсаты: оқушылардың логиалық ойлау қабілетін дамыта отырып, оны қайта жаңғыртуға үйрету.
Тәрбиелік мақсаты: білімдері тереңдету, теориялық алған білімдерін сарамандық жұмыспен дамыту, ұқыптылыққа, тиянақтылыққа, шеберлікке, жұмысты өз бетінше орындауға тәрбиелеу.
Корекциялық мақсаты: коррекциялық түзету жұмысын жүргізу
Көрнекілік: тік белдемше үлгілері, мата түрлері, қайшы, бор, ине, жіп, өлшем лентасы.
Сабақтың түрі: телриялық және сарамандық.
Сабақтың барысы:
Матаға тік белдемшенің пішім бөліктерін жаю және пішу.
Бөлік пішімдерін жаю кезінде матаның ұзындығын және енін есептеу қажет.
Сурет бағыттарын есепке ала отырып, алдымен үлкен бөліктерді, содан кейін ұсақ бөліктерді жаю керек.
Тік белдемше бөліктерінің пішімдерін өңдеуге дайындау.
Оқушылар өз бетінше нұсқау картасы бйоынша жұмыс істейді.
- Бүгін біз қандай жұмыс істедік?
- Тік белдемешсін өқандай матадан тігеміз?
- Пішер алдында не себепті матаны тексереді?
- Сен өзіңе қандай тік белдемшесін таңдадың?
7. Бағалау. Үйге тапсырма.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 62.21 Kb |
Количество скачиваний: | 25 |