Тригонометриялық функциялардың туындысын табуға есептер шығару

Предмет: Математика
Категория материала: Конспекты
Автор:
Сабақтың тақырыбы: Тригонометриялық функциялардың туындысын табуға есептер шығару Сабақтың мақсаты: Білімділік:               Тригонометриялық функциялардың туындысын табу формулаларын есептер шығаруда қолдана білуде білімдерін кеңейтіп толықтыру, туындының шығу тарихына шолу. Дамытушылық:      Логикалық ойлау жүйелерін, тақырып бойынша формулаларды нақты есеп шартына сай таңдай отырып қолдана білу шеберліктерін,өз бетімен еңбектену дағдыларын, шапшаң есептеу техникаларын шыңдау. Тәрбиелік:                Еңбекқорлыққа, адамгершілікке тәрбиелеу. Білім алуға ынтасын арттыру. Пәнге деген қызығушылығы мен құрметін арттыру. Сабақтың түрі:       Білімді комплексті қолдану сабағы   Сабақтың көрнекілігі:  интерактивті тақта, оқушылардың жұмыс      дәптері,   Сабақтың барысы: 1.     Ұйымдастыру 2.     Тақтада үй жұмысын тексеру 3.     «Қайталау - білім анасы» туынды табу формулаларын қайталау 4.     Кітаппен жұмыс (І деңгей тапсырмалары) 5.     «Білімді мыңды жығады» талапкер 2011 тест жұмысына шолу(ІІдеңгей тапсырмалары) 6.     «Білім теңіз, түбі де, шегі де жоқ», сәйкестендіру тестісі 7.     «Білгенге маржан» туынды тарихына шолу 8.     Рефлексия 9.     Үйге тапсырма 10.                       Сабақты қорытындылау 1. Ұйымдастыру:                            а) амандасу                                                ә) түгендеу                                                б) сабаққа әзірлігін тексеру 2. Үй тапсырмасын тексеру:  №187;  №188 3. «Қайталау - білім анасы» туынды табу формулаларын қайталау          Төмендегі кестеде туынды табу формулалары мен қарапайым туынды табуға функциялар берілген. Сол жақ бағанда берілісі мен жоғардан сәйкестендіріп дұрыс жауабын тапсаңыз, сәйкес әріптерді жинай отырып сөз құрап, табылған сөздер арқылы сөйлем құрасақ, бүгінгі сабағымызға, болашағымызға қатысты ой түйін аламыз.(шешуі: Болашақ кілті - білімде) 4. Кітаппен жұмыс (І деңгей тапсырмалары) №189(а,б) №192 5. «Білімді мыңды жығады» талапкер 2011 тест жұмысына шолу(ІІдеңгей тапсырмалары) 3-нұсқа,18есеп                                     болса, онда                тап   4-нұсқа, 17есеп                        функциясы туындысының х= нүктесіндегі мәнін   табыңдар 6-нұсқа, 16-есеп                        функциясы туындысының х= нүктесіндегі мәнін   табыңдар 6. «Білім теңіз, түбі де, шегі де жоқ», сәйкестендіру тестісі                                     7.   «Білгенге маржан» туынды тарихына шолу Слайдтар көмегімен  интерактивті тақтада көрсетіліп, ауызша  түсіндірме беріледі. 1-слайд: Туынды ұғымы ХУІІ ғасырда пайда болды. «y1 мен f1» белгілеулерін Лагранж енгізген 2-слайд: Туындыны «Диференциялдау» деп атаған неміс математигі Лейбниц. 3-слайд:  Өсімшені белгілеу үшін гректің     әріпін қолданған Эйлер болды Рефлексия. Ой түйін. Оқушылардың сабақтан алған әсерін, түйіндеген ойларын шығармашылық тұрғыда әдеби тілмен жеткізулері. Сабақты қорытындылау   Рефлексия Мені таңқалдырды Мені ойландырды Менде сұрақ туындады                  Сонымен оқушылар, бүгінгі сабақты қорыта келе, сіздер егемен елдің, кемеңгер елдің ұрпағы, болашақтың жарқын да көлеңкесіз болуына ең алдымен жауапты жансыздар. Сондықтан біздің болашаққа нық сенімді болуымыз үшін сіздер аса білімді болуларыңыз қажет. Әрине білім ішінде нақты ғылымдардың игерілуі аса мән берерлік нәрсе. Нақты ғылымды айтсақ алғашқылардың бірі болып алдымен тілге математика пәні оралады. Демек, болашақ кілті - білімде, ал білім кілті сіздердің қолдарыңызда деп сабағымызды аяқтасақ. 8.     Үйге тапсырма:   № 193; № 194 (функцияның х0 нүктесіндегі жанамасын жүргізуге, F1(х)=0 теңдеуін шешіңдер) 9.     Қорытынды, бағалау Аты-жөні 1-деңгей 2-деңгей 3-деңгей Баға   1 1 1 1 1 2 2 2 3 3                              
Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 123.93 Kb
Количество скачиваний: 24
Просмотров: 188
