Українська мова Тема. Уявлення про слова, що означають дії предметів.

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

                                     2клас

 

Українська мова

 

Тема. Уявлення про слова, що означають дії предметів.

Мета. Дати учням уявлення про слова, що означають дії предметів,

учити вирізняти їх в тексті. Формувати вміння ставити питання до слів, складати речення за малюнками; розвиватизв’язне мовлення; виховувати уважність, працьовитість.

Підготувала: Ахмадєєва С.М.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

І. Організація класу до уроку

ІІ. Каліграфічна хвилинка

Кк ко вз ни

ко взатись ко взанка ковзани

Взимку малечі ковзани доречі.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

— А що ще ви любите робити взимку?

— Поставте питання до слів кататися, з’їжджа-

ти, ліпити.

— Сьогодні ми будемо знайомитися із словами, що

означають дії предметів.

ІV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота з підручником. Вправа 1, с.3.

— Розгляньте малюнки. Поставте до них питання

і дайте відповідь.

— Назвіть слова, які означають дії предметів.

— Запишіть за кожним малюнком речення з двох

слів. Запишіть речення за зразком у підручнику.

2. Ознайомлення із правилом на с. 4.

V. Узагальнення і систематизація знань

1. Гра «Впізнай слово — назву дії».

Діти плескають в долоні, коли почують дієслово.

Кожен день, як тільки ранок

У віконечко загляне,

Лесик очі відкриває —

Вмить з-під ковдри вилізає.

Миє личко, зуби чистить,

Одягає одяг чистий.

Часу зовсім Лесь не має,

Бо до школи поспішає.

(С. Кузьменко)

2. Фізкультхвилинка «Естафета».

Діти передають один одному м’яч або паличку, називаючи при цьому дієслово і питання, на яке воновідповідає.

3. Колективна робота. Вправа 3, с. 4.

— Розгляньте малюнки і прочитайте запитання.

— Придумайте дітям імена і запишіть нові відповіді на запитання.

— Двома лініями підкресліть слова — назви дій.

Усно поставте до них питання.

4. Самостійна робота. Виконання першого завдання до вправи 4, с. 5. Перевірка виконаного.

5. Робота в парах. Виконання другого завданнядо вправи 4, с. 5.

— Встановіть зв’язок між словами у першому реченні.

Взаємоперевірка виконаного.

VI. Підсумок уроку

— Про які слова ми говорили на уроці?

— На які питання вони відповідають?

— Виділіть серед групи слів слово — назву дії.

Зелень, зеленіє, зелений.

Малюнок, мальовничий, малює.

Читач, читанка, читає.

Галасує, галас, галасливий.

VIІ. Домашнє завдання

Вивчити правило на с. 4. Виконати вправу 5, с. 5.

(Пояснення виконання)

 

 

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (docx)
Размер: 17.13 Kb
Количество скачиваний: 14
Просмотров: 103
