Урок з технології плетіння виробів з лози в 8-9 класах

Предмет: Технология
Категория материала: Другие методич. материалы
Автор:

Тема: Плетіння виробів із лози.

 

Мета:-ознайомити учнів із традиціями місцевих народних промислів;

 

-формувати в учнів систему знань, умінь і навичок у плетенні виробів з лози, паперової лози;

 

-сприяти розвитку творчого мислення, естетичного смаку, уваги, готовності до праці, упевненості у своїх силах, конструкторсько-технічних здібностей;

 

-виховувати любов до природи, до народних ремесел, охайність, працелюбність, старанність, економне ставлення до матеріалів, інтерес до національної культури;

 

-прищеплювати інтерес до різних професій.

 

Обладнання й матеріали: вироби для зразка, інструменти для лозоплетіння, лоза, газетна лоза, фотографії, технологічні картки, ілюстративний матеріал.

 

Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.

 

Форма організації навчальної діяльності: самостійна робота учнів.

 

Очікувані результати навчальної діяльності: знати властивості матеріалів для плетіння, техніку плетіння, вміти заготовляти матеріали, дотримуватись правил безпечної роботи, навчитися плести кошик, іграшки, сувеніри з газетної лози.

 

Хід уроку

 

1.Організаційна частина. Вступне слово вчителя.

 

1.1.Перевірка присутніх та наявності в них спецодягу.

 

1.2.Призначення чергових.

 

(учні об`єднані у творчі групи за інтересами: «Майстри», «Квітка»).

 

2.Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду учнів.

 

Фронтальне опитування. З`ясовування рівня знань.

 

1.Яке значення лозоплетіння в житті людини?

 

2.Що потрібно для того, щоб навчитися плести вироби з лози?

 

3.Кого із майстрів ви знаєте? Що можете про них розповісти?

 

(повідомлення учнів-пошуковців)

 

3.Мотивація навчально-трудової діяльності.

 

Для чого, на вашу думку, потрібно вміти виготовляти кошики, іграшки, сувеніри?

 

(відповіді учнів).

 

Будь яка майстриня, яка дарує нам дуже багато корисних ужиткових речей. На сьогоднішній день, мабуть, кожна друга людина може сплести кошик та сувеніри із паперової лози.

 

4.Повідомлення теми, мети й завдань уроку.

 

На попередніх уроках ми створювали власний проект виробу.Час показав, що проекти ваші реальні і доступні реалізації, ви з різними успіхами прийшли до результату.

 

Давайте ж пригадаємо:

 

1.Що ми називаємо проектом? (сукупність певних дій, документів, задумів, планів на створення об’єкта ).

 

2.Яка мета проекту?(обгрунтування, планування, собівартість,

 

норма часу, самоконтроль).

 

3.Які етапи методу проектів? (орган. підгот., конструктор., технолог., заключний).

 

Отже, сьогодні на уроці ми будемо вчитися заплітати каркас кошика, виготовляти іграшки та сувеніри з газетної лози, яких заготовляли на попередніх уроках відповідно до розробленого проекту.

 

Робота з зошитами «Творчий проект»(звертаю увагу на технологію виготовлення, вимоги до виробів).

 

На початку пр.роботи наголошую, що кінець трубочки треба придержувати зовні біля основи (можна зклеїти), загинати всередину кошика над нижнім стояком, виводити знову назовні, над наступним стояком, загинати знову всередину і т.д.

 

Трубочка огинає стояки по черзі то з одного боку, то з другого боку і тому міцно тримається між ними. На борту зігнути і продовжувати плетіння зверху вниз. Дійшовши до основи, знову зігнути і вести знизу вгору.

 

Дві сусідні трубочки огинають кожний стояк з протилежних боків. Коли трубочка закінчується, кінець її добавити і продовжувати плетіння. Таким чином обплести весь каркас кошика.

 

Для 2 груп дівчат, що плетуть іграшки та сувеніри з газетної лози: звертаю увагу на використання технологічних карт, естетичність, привабливість(на дошці критерії оцінювання творчого проекту).

 

5.Підготовка до виконання практичної роботи.

 

На робочих місцях лежать необхідні інстр., матеріали, заготовки.

 

5.1.Вступний інструктаж.

 

(використовую роль інженера з охорони праці) учень-розказує правила.

 

Роботу будете виконувати у творчих групах «Майстри» та «Квітка», того ж складу, у якому працювали на минулих уроках.

 

5.2.Первинний інструктаж з охорони праці під час лозоплетіння.

 

Наголошую, щоб учні ще раз прочитали інструкції з охорони праці під час лозоплетіння(можна ще раз їх проаналізувати).

 

6.Виконання практичної роботи.

 

Поточний інструктаж.

 

Робота в групах «Майстри»(хлопці заплітають кошики), а «Квітка»(дівчатка виготовляють іграшки, сувеніри з газетної лози).

 

Релаксаційна пауза (фото осені ).

 

Виконуючи практичну роботу із виготовлення ваших виробів, згадайте яскраві кольори осені, нехай вас переповнить позитив і гарний настрій від мелодій пісень.

 

Самостійне виконання завдання.

 

(під час виконання практичної роботи, звучить музика).

 

Контроль з метою виявлення недоліків.

 

Підведення підсумків пр. роботи, визначення кращих робіт, обговорення помилок.

 

-Самооцінювання;

 

-аналіз виконаних робіт;

 

-виставлення оцінок з урахуванням:

 

1.організації робочого місця;

 

2.дотримання правил безпеки;

 

3.якості виконаної роботи;

 

4.творчого підходу до роботи

 

7.Рефлексія

 

-Чого навчилися?

 

-Де можна використати набуті вміння?

 

-Чи здійснилися майбутні сподівання?

 

8.Підбиття підсумків уроку

 

9.Прибирання робочих місць.

 

10.Домашнє завдання: заповнити пропуски в проекті, скласти рекламу виробу.

 

 

 

Тип материала: Неизвестен (jpg)
Размер: 24.08 Kb
Количество скачиваний: 6
Просмотров: 111
