8 сынып бойынша Ашық сабақ жоспары " Нәтиже сабақ "
Предмет: | Классному руководителю |
---|---|
Категория материала: | Другие методич. материалы |
Автор: |
Айип Ляззат Шайдоллакызы
|
Нәтиже сабақ
Әйіп Л.Ш. Круглоозерный орта жалпы білім беретін мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Батыс Қазақстан облысы,Орал қаласы
Мақсаты: Сөйлем, сөйлем түрлері, сөйлем мүшелері туралы алған білімдерін
пысықтау. Оқушының ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру,
сөздік қорларын байыту.
Ұйымшылдыққа,бірлікке,татулыққа шақыру, бірлесе еңбек етуге
тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топпен жұмыс,талдау,ойын,СТОстратегиялары.
Көрнекілік: карточкалар, сөзжұмбақ,интерактивті тақта,смайликтер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру : Оқушыларды бүгінгі сабақтың мақсатымен
таныстыра отырып,сабаққа дайындығын
тексеру. , Психологиялық ахуал
Бәріміз бір топпыз
Жалқаулыққа жоқпыз.
Аянбай еңбек етеміз,
Мұратымызға жетеміз.
( Ортада дөңгеленіп тұрып, көзімізді жұмып,қол ұстасып қайталаймыз)
Мен, Қазақстан Республикасының азаматы, өз ана тілімде сөйлеп, құрметтеуге уәде беремін.
( Орындарына жайғасу)
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
«Ой шақыру» . Сұрақ-жауап.
1.Сөйлем дегеніміз не?
2.Жай сөйлем дегеніміз не?
3. Жай сөйлем айтылу мақсатына қарай қандай түрлерге бөлінеді?
4. Сөйлем мүшелері дегеніміз не?
5. Сөйлем мүшелерін атаңыз.
6. Тұрлаулы мүшелерді атаңыз.
7. Тұрлаусыз мүшелерді атаңыз.
8. Жай сөйлемнің түрлерін атаңыз.
ІІІ. Жаңа сабақ:
Сөзжұмбақ шешу.
1. Аккуратный
2. Устав
3. Малый
4. Выгодный
- Иә, сонымен, ерекше торкөздің ішінен қандай сөз шықты?
Ұжым сөзі бүгінгі біздің сабағымызға қажетті сөз. Тақтадағы мына сөзге назар айдарыңыздаршы.
Бірлік жоқ болса, ұйым жоқ,
Ұйым жоқ болса,күнің жоқ.
Осы отырғанда сендер де шағын ұжымды құрайсыңыздар. Ұжым болғандықтан ұранға сәйкес ұйымдаса отырып, еңбектенуіміз қажет. Сондықтан бүгінгі еңбек күндеріңе сәттілік тілеймін.
1-тапсырма. 3топқа 3сөз беріп, дыбыстық талдауды еске түсіру.
Кәсіп, бірлік, еңбек.
2-тапсырма. Интерактивті тақтамен жұмыс.
Ережені толықтыр, дұрысын тап.
3-тапсырма. Карточкамен жұмыс. Әр топқа сөйлем бере отырып, синтаксистік талдау жасау.
Бүркітті балық аулауға да үйретеді. Мұхитта жыланбалық деген балық болады. Жыланбалықтың тамағы мыңдаған долларға бағаланады.
- Балалар, ұжымда жұмыс істеу арқылы біз уақытты үнемдейміз. Уақытты үнемдеудің өзі дұрыс табыс көзі болып табылады. Сондықтан ұжымға не қажет деп ойлайсыздар?
Ұжымға не қажет
4-тапсырма «Ұйымшылдық» сөзінен қай топ көп сөз құрайды.
5-тапсырма. Пікірлесейік. Кәсіпкер деген кім? Егер кәсіпкер болсаң не істер едің?
Бекіту: Синквейн әдісі бойынша Бес жолды өлең құрастыру.
Кәсіпкер, уақыт,ұжым
Ұжым дегеніміз не?
Ұжымның сіз үшін пайдасы болды ма?
Бүгінгі сабақтан не үйрендік?
Қолдарыңыздағы бейнелер арқылы сабақтан алған әсерлеріңді, көңіл-күйлеріңізді жеткізіңіздер.
Тамаша! Жақсы! Орташа!
Бағалау: бағалау парағы арқылы оқушыларды бағалау.
Үй тапсырмасы: Достық туралы эссе жазу.
Нәтиже сабақ
Әйіп Л.Ш. Круглоозерный орта жалпы білім беретін мектебінің қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Батыс Қазақстан облысы,Орал қаласы
Мақсаты: Сөйлем, сөйлем түрлері, сөйлем мүшелері туралы алған білімдерін
пысықтау. Оқушының ауызекі сөйлеу дағдыларын қалыптастыру,
сөздік қорларын байыту.
Ұйымшылдыққа,бірлікке,татулыққа шақыру, бірлесе еңбек етуге
тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: Қайталау сабағы
Сабақтың әдісі: Сұрақ-жауап, топпен жұмыс,талдау,ойын,СТОстратегиялары.
Көрнекілік: карточкалар, сөзжұмбақ,интерактивті тақта,смайликтер.
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру : Оқушыларды бүгінгі сабақтың мақсатымен
таныстыра отырып,сабаққа дайындығын
тексеру. , Психологиялық ахуал
Бәріміз бір топпыз
Жалқаулыққа жоқпыз.
Аянбай еңбек етеміз,
Мұратымызға жетеміз.
( Ортада дөңгеленіп тұрып, көзімізді жұмып,қол ұстасып қайталаймыз)
Мен, Қазақстан Республикасының азаматы, өз ана тілімде сөйлеп, құрметтеуге уәде беремін.
( Орындарына жайғасу)
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру:
«Ой шақыру» . Сұрақ-жауап.
1.Сөйлем дегеніміз не?
2.Жай сөйлем дегеніміз не?
3. Жай сөйлем айтылу мақсатына қарай қандай түрлерге бөлінеді?
4. Сөйлем мүшелері дегеніміз не?
5. Сөйлем мүшелерін атаңыз.
6. Тұрлаулы мүшелерді атаңыз.
7. Тұрлаусыз мүшелерді атаңыз.
8. Жай сөйлемнің түрлерін атаңыз.
ІІІ. Жаңа сабақ:
Сөзжұмбақ шешу.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 20.47 Kb |
Количество скачиваний: | 173 |