Здесь была ссылка на работу Адам эволюциясының негізгі кезеңдері автора Олжабаева Зухра Алмасовна.
Ссылка на нее удалена по требованию посредника Инфоурок.
Если вы являетесь автором этой работы и хотите подтвердить её публикацию на этом сайте,
.
Сабақтың мақсаты: Білімділігі – Адам эволюциясының негізгі кезеңдері, ежелгі адамдар архантроптардың дене құрылысының негізгі белгілері, Аустролопитектер туралы білім беру . Дамытушылығы – Адам эволюциясының негізгі кезеңдері туралы білімдерін, ой-өрістерін дамыту. Тәрбиелілігі – адам мен жануарлар ұрықтарының дамуындағы ұқсас белгілері туралы білуге тәрбиелеу Құрал-жабдықтар: қазіргі адамдардың арғы тектері Сабақтың типі: жаңа білім беру Сабақтың барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі Келмей қалған оқушыларды белгілеп, оқушылардың сабаққа дайындығын бақылау. ІІ. Үй тапсырмасын тексеру кезеңі 1.Антропогенез нені зерттейді? 2.Рудиментті мүшелер дегеніміз қандай мүшелер? 3.Жануарлар мен адам ұрықтарының дамуында қандай ұқсас белгілер бар? 4.Адамның сүтқоректілерге ұқсас белгілерін атаңдар? 5.Адамның дене құрылысында адамтектес маймылдардан қандай айырмашылықтары бар? 6.Адамның табиғаттағы жануарлар дүниесі жүйесіндегі орнын сипаттаңдар? 7.Дриопитектердің рамапитектердің және аустралопитектердің бір-бірінен айырмашылық белгілерін атаңдар? Білім беру Адамтектес маймылдар мен адамдарды бір-бірінен ажырататын басты белгі — мидың салмағы. Адамтектес маймылдардың миының салмағы 750 г-нан аспайды. Миының салмағы 750 г кезінде бала сөйлей алады. Ежелгі адамдардың сөздік қоры өте аз болды, ол тек жеке сөздерден ғана құралды. Олар сөз арқылы бір-бірімен байланыс жасап отырды. Ең алғаш қауымдасып тіршілік еткен адамдар еңбек ете жүріп, бір-бірімен үнемі қарым-қатынаста болды. Олар сөз арқылы өз өмірлерінен жинақтаған тәжірибелерін ұрпақтан-ұрпақка беріп отырды. Сөз — адамның ойлау қабілетінің дамуына, еңбек құралдарын жетілдіруге және қоғамдық қарым-қатынастардың күрделене түсуіне әсер етті. Адамның тікелей тарихи дамуы барысында негізгі үш кезеңді ажыратады.