Десятичная запись дробей

Предмет: Математика
Категория материала: Конспекты
Автор:
Сабақтың мақсаты: 1. Білімділігі: Ондық бөлшектің жазылуы, бүтін бөлік, бөлшек бөлік, олардың разрядтары, үтір қайыру, ондық бөлшектің қасиеттерін меңгерту.2. Дамытушылығы: Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша орналастыра алу,оқушылардың білім және білік дағдысын дамыту, өз бетінше есеп шығару, іздену, шығармашылықпен еңбек ету қабілеттерін дамыту.  3. Тәрбиелілігі: Оқушыларды шапшаңдыққа, сұрақтарға нақты жауап беруге, алған білімдерін практикамен ұштастыруға, өз білімін көрсете алатын қасиеттерін ашуға тәрбилеу.Сабақтың  мазмұны:   І –ІІІ кезеңдік  тапсырмаларСабақтың әдіс-тәсілі:   І-кезеңде – сұрақ-жауап ІІ-кезеңде- а) оқулықпен өз бетімен іздену әдісі                    ә) пікір-талас                          б) практикада бекітуКөрнекілігі:   Жұмыс дәптері, ашық журнал, интерактивті тақтаСабақтың барысы:  І  кезеңде -    а)  ұйымдастыру      б) үй тапсырмасыІІ кезеңде -   а) оқушылардың өз беттерімен жұмысы                       ә) жұмыстың жүргізілуін тексеруІІІ кезеңде -  тапсырмалардың     дұрыс орындалуын                                                                                                                                      «ашық   журналға» белгілетіп отыру                        Ұпайларын қорыту; үйге тапсырма беру.    Математика 5-сыныпМұғалімдердің есіне Оқушыларға берілетін тапсырмалар (кілті)«Көпір» тапсырмалары І кезең1. 1. Жай бөлшек дегеніміз қандай бөлшек?2.    ж/бы: алымы және бөлімі бар бөлшектер жай бөлшектер деп айтылады3. 2. Жай бөлшекті жай бөлшекке бөлу амалы қалай орындалады?4.    ж/бы: бөлгішті кері бөлшекке айналдырып, көбейту амалы ережесі  5.    бойынша   көбейтеміз6. 3. Жай бөлшекті көбейту амалы қалай орындалады?7.    ж/бы: алымын алымына, бөлімін бөліміне көбейтеміз8. 4. Жай бөлшекті азайту үшін не істейміз?9.    ж/бы: бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері берідей       бөлшектерді азайту ережесі бойынша орындалады5. Жай бөлшекті қосу үшін не істейміз?    ж/бы: бөлшектерді ең кіші ортақ бөлімге келтіріп, бөлімдері берідей       бөлшектерді қосу ережесі бойынша орындалады6. Санның бөлігін табу және бөлігі бойынша санды табудың айырмашылығы      неде?    ж/бы: санның бөлігін табу үшін санды осы бөлшекке көбейтеміз, ал      бөлігі бойынша санды табу үшін, бөлікке сәйкес санды осы бөлшекке     бөлеміз«Білу» тапсырмалары.( Не? Кім? Не істеді?Қашан?Қандай?) ІІ кезең1.Бөлімдері 10, 100, 1000 болатын жай бөлшекті бөлімсіз қалай жазамыз?Жауабы: бөлімсіз жазу үшін алдымен бүтін бөлігі жазылып, сонан соң үтір қойылып, үтірден кейін бөлшек бөлігінің алымы жазылады.2. Ондық бөлшектің бүтін бөлігінің разрядтары және бөлшек бөлігінің разрядтарын қалай ажыратамыз?Жауабы: бүтін бөлігі үтірдің сол жағына, бөлшек бөлігі үтірдің оң жағына разряд бойынша орналасады.3. Қандай бөлшектер ондық бөлшекпен жазылады?Жауабы: 2 және 5 сандарына бөлінетін (бөлімдері) жай бөлшектер ондық бөлшекпен жазылады
Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 117 Kb
Количество скачиваний: 9
Просмотров: 157
