Дивись, не забудь - людиною будь!

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:
«Дивись, не забудь – людиною будь» Мета: навчати учнів мистецтву  толерантного спілкування з ровесниками, рідними та друзями; виховувати у учнів людяність, гуманізм у стосунках, доброзичливість, повагу до людей, скромність, доброту, великодушність,  відповідальність, любов до ближнього;розвивати навички взаємодопомоги Обладнання: кольоровий папір,   схема  «Моє життя»,  вислови про людські цінності, прислів’я, приказки, притчі, пелюстки до квітки доброти, «Книга життя». Тип заняття: виховне.                                                          Хід заняття. І. Вступна частина 1. Організаційний момент.  - Добрий день, дітки!Сьогодні заняття буду проводити з вами я. Так, ми вже з вами зустрічалися я нагадаю вам, що мене звати Ірина Сергіївна. Я хочу бачити на занятті кмітливих, чемних, слухняних, уважних дослідників, які  будуть зі мною активно працювати, та підтримувати мою бесіду. 2.Вправа «Самопрезентація». Розпочнемо сьогоднішнє заняття  із самопрезентації, продовжуючи речення: «Мене звати - …(ім’я). Про мене люди кажуть, що я … (добра, весела, щира, милосердна)». Я бачу, що в нашій групі  прекрасні  діти, яких об’єднує доброта, щирість, взаємодопомога, повага один до одного; діти, яких можна назвати друзями. Тож, давайте, посміхнемося один одному, адже дружба починається з посмішки. ІІ. Оголошення теми заняття.  1.  Робота над легендою.     - А зараз, для того щоб краще зрозуміти тему нашого сьогоднішнього заняття, послухайте легенду.   Один східний володар захотів пізнати всю історію людства. Мудрець приніс йому 500 томів. Зайнятий державними справами, цар відіслав його, наказавши викласти все це в більш стислій формі. Через 20 років мудрець повернувся. Історія людства займала тепер всього 50 томів, але цар був занадто старий уже, щоб подолати стільки товстих книг, і знову відіслав мудреця. Пройшло ще 20 років і постарілий і посивілий мудрець приніс володарю один-єдиний том, який уміщав усю премудрість світу, яку той прагнув пізнати. Однак цар лежав на смертному одрі, у нього не залишилося часу, щоб прочитати навіть одну цю книгу. Тоді мудрець виклав йому історію людства в одному рядку: людина народжується, страждає і помирає».        Не одне покоління замислювалося над питанням, хто така Людина, для чого вона живе на Землі? Щоб  постраждати  і безслідно піти в забуття? Який сенс у цьому? Чи, можливо, у кожного з нас – своя місія, свої завдання на цій Землі…Відповідь на ці питання люди шукали в усі часи. Сьогодні ми з вами спробуємо обговорити важливі для кожного з нас питання: для  чого людина приходить у цей світ, у чому сенс нашого життя, і що значить  вислів «бути Людиною»?           Тема нашого заняття:  «Дивись, не забудь – людиною будь».  А епіграфом нашого заняття будуть слова В. О. Сухомлинського: «Людина народжується на світ не для того, щоб зникнути безвісною пилинкою. Людина народжується, щоб лишити по собі слід вічний». ІІІ.  Основна частина.   1.Бесіда з елементом розповіді. -         Учні, а на вашу думку, хто така людина? Людина - це насамперед біологічна істота, яка наділена на відміну від інших тварин свідомістю й мовою, здатністю працювати, оцінювати навколишній світ і активно його перетворювати -         Для чого народжується людина? -         (Людина народжується,  щоб бути доброю (рука до серця), розумною (голови), сильною (руки вгору) і талановитою). 2. Прослуховування та обговорення притчі. Свідомість немовляти  – це чистий аркуш паперу. Що і як на ньому напишуть батьки, те згодом прочитають і самі батьки, і люди,  і суспільство. Тому, потрібно змалку прищеплювати дитині усвідомлення доброти, відповідальності, любові до ближнього, до Бога, до Батьківщини. І дуже важливо,  сформувати у дитини ті чесноти, які роблять людину – Людиною. Давайте всі разом послухаємо ще одну цікаву притчу. 3.  Визначення понять «доброта» і «добра людина» - Неодноразово тут сьогодні звучали слова  «доброта»  і «добро». А що ж таке добро, і як ви це  розумієте? А чи важливо бути доброю людиною? Добро – це здатність людини пізнати себе,  керувати собою, не бути байдужим до людей. 4.Вправа «Продовж речення» Давайте на хвилинку уявимо себе доброю Феєю. Що б ви хотіли зробити доброго  в першу чергу. Продовжте речення: «Якби я була  «У клас прийшов новий учень. Коли вчитель запропонував йому сісти на будь-яке вільне місце, всі учні демонстративно почали стверджувати, що біля них місце зайняте. На перерві він залишився в класі один, сиротливо стоячи збоку, у той час, коли всі учні класу обговорювали веселу історію. Після третього уроку він довго шукав кабінет англійської мови і на урок спізнився. Його поява в кабінеті викликала гучний сміх однокласників. Він почув, що  зараз  йому влаштують „ бойове хрещення»...»
Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 67 Kb
Количество скачиваний: 24
Просмотров: 143
