Конспект и презентация по математике на тему "Составление и решение примеров на сложение и вычитание. Задачи на нахождения суммы." (1 класс)
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Другие методич. материалы |
Автор: |
Воронина Елизавета Ивановна
|
Тема: Складання і розв’язання прикладів на додавання та віднімання. Задачі на знаходження суми.
Мета: закріплювати знання таблиць додавання й віднімання; вдосконалювати обчислювальні навички; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі вивченого виду; розвивати мислення, увагу, спостережливість; виховувати любов до математики. Обладнання: картинки казкових героїв; геометричний матеріал; проектор з екраном чи проектор з мультимедійною дошкою.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Давайте привітаємось,
Давайте посміхнемося,
Давайте в очі глянемо,
І нам тепліше стане.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми уроку.
- Діти, а ви любити казки?
- До нас сьогодні завітала казка, і до того ж незвичайна, математична. Будемо виконувати різні завдання, для того, щоб розвивати свій мозок і бути розумними і кмітливими. А допомагати нам буде добрий і веселий герой казки, відомої вам з дитинства.
Я – клубочок не простий,
Я – клубочок чарівний,
Я – тобі допоможу,
Ти за мною тепер йди
І знання собі знайди. („Колобок”)
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
- Пам’ятаєте казку «Колобок»?
- Що зробив Колобок не слухаючись бабу та діда? (Втік)
1. Гімнастика для голови та шиї (співають).
«Я веселий колобок» — кругові рухи головою зліва направо, і навпаки.
«Я по засіку метений» — нахили вперед – назад.
«Я на яйцях спечений» — затискання руками голови обох сторін.
«Я від баби втік, від діда втік» — ритмічні повороти голови вправо – вліво.
2. Усне опитування.
- Давайте пригадаємо, кого першим зустрів Колобок? (зайчика)
- Зайчик порахував, скільки продуктів використала бабуся, щоб спекти Колобка. Чи зможете ви порахувати?
- 1 пакет борошна, 3 яйця, 1 склянка цукру, 1 чайна ложка солі та 2 пакета молока. (8)
- Складіть приклади, щоб дорівнювало 8.
3. Каліграфічна хвилинка.
- Тільки від Зайчика Колобок втік, а назустріч Вовк. Він пропонує красиво й акуратно прописати цифру 8.
ІV. Застосування набутих знань.
1. Робота з геометричним матеріалом. (робота в парах)
Котився Колобок, котився, докотився до річки нерозв’язаних прикладів. Задумався Колобок: «Як перебратися через річку?». Давайте збудуємо для нього човник.
- Які фігури будемо застосовувати? (складають на столі )
2. Розв’язування прикладів.
Тільки захотів закотитися Колобок на човник, а тут звідки не візьмись Ведмідь.
- Пливи, Колобку, але, якщо не розв’яжиш приклади, до берега не допливеш.
Давайте нашому другові допоможемо.
9 – 0 4 + 4
6 – 3 2 + 6
3. Фізкультхвилинка «Танцюють Колобки».
Утомився Колобок, і пропонує нам разом з ним відпочити.
4. Складання та розв’язання задач.
Поки ми з вами відпочивали, до Колобка підкралася Лисиця та говорить: «Колобок, Колобок, я тебе з’їм».
- Не їш мене, я виконаю всі твої завдання!
V. Підсумок уроку.
Впорався Колобок із завданням Лисиці, і вона відпустила додому. А по дорозі він став пригадувати, що ми робили на уроці?
VІ. Рефлексія.
Стук у двері. Заходить Колобок.
- Я уважно слухав вас. Мені дуже сподобалося, як ви працювали на уроці. За це я вас пригощу. (пригощає колобками)
Тип материала: | Архив RAR (rar) |
---|---|
Размер: | 15.59 Mb |
Количество скачиваний: | 1 |