Конспект уроку на тему " Таблиця множення числа 4. Розв'язування вправ та задач на засвоєння таблиці множення числа 4."
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Ісаєва Інна Георгіївна
|
Предмет: математика
Тема:
Таблиця множення числа 4.Розв’язування вправ
на засвоєння таблиці множення числа 4.
Мета:
сприяти формуванню знань про складання таблиці множення числа 4 , та її практичним застосуванням,
удосконалювати уміння учнів обчислювати значення виразів,розв’язувати задачі;розвивати вміння синтезувати , аналізувати . виділяти головне ,доводити свою думку ; виховувати почуття взаємодопомоги , бажання працювати
Методична мета :ефективні форми навчання під час
вивчення нового на уроці.
Проблема :Використання ефективних форм навчання
під час навчання .
Обладнання : Черепаха(малюнок),Буратіно , двері, ключик,
буси , написи на дошці,підручник,зошит.
Література:Практичні завдання з математики для
початкових класів О.О. Форощук, Н.є. Форощук
КиївА.С.К. 2002 р..
Математика .Вчимося розв’язувати задачі 2-4
класи. О.В.Ісаєнко, А.І. Супрун;Харків 2010 р.
Математика 2 клас, М.В. Богданович ; 2002 р.
Математика . 8 кроків до успіху. О.В. Ісаєнко , А.І.
Супрун, Харків 2009 р.
Хід уроку
І . Організаційний момент
-Добрий день, діти ! Сьогодні до нас на урок математики завітала, всім відома нам черепаха Тортіла , яка Принесла нам ключик , цей ключик чарівний , який відкриває двері до країни знань.
-Але, Тортіла, не хоче нам віддавати його просто так! Вона спочатку хоче перевірити наші знання ,тому запропонувала такай план нашої роботи :
( на дошці запис )
План
1. Усній рахунок
2. Мозковий штурм
3. Нові знання
4. Самостійна робота
5. Підсумки
ІІ. Повторення вивченого матеріалу
- Тож розпочнемо працювати за планом і перше це попрацюємо усно. принесла на урок Тортіла чарівні буси із прикладами.
2*2 2*3 2*10 3*5 3*9
2*4 2*5 3*2 3*6 9*3
2*6 2*7 3*3 3*7 18:2
2*8 2*9 3*4 3*8 16:3
За те як ми гарно виклали буси, вона дає нам першу частину ключика .
- Деякі відповіді я записала на дошці ,але не всі!
( напис на дошці )
4 8 12
- Яку закономірність ви помітили ?
(що числа збільшуються на 4 )
- Продовжіть ряд чисел.
(16,20,24,28)- дописати на дошці
- На які дві групи , ви їх можете поділити ?
( є одноцифрові – 4,8,і є двоцифрові – 12 ,16,20,24,28)
- Молодці, діти ! Давайте покажемо нашій гості , як ми вміємо писати.Пишемо в зошитах число і класна робота. (діти пишуть).
Прописуємо каліграфічно ряд цифр 4,давайте згадаємо, як правильно писати її.
Пояснення.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
- Тортіла, помітила , що ви вміло пишете , тому вирішила дати ,ще одну частину ключика .
1.Проблемна ситуація
-діти Тортіла залюбки спостерігала за тим . які ви маєте гарні знання.
- Але погляньте до нас хоче приєднатися і Буратано , але ,Тортіла, дала й ому завдання , яке він не може виконати ! Давайте допоможемо йому до нас приєднатися !
Зачитую завдання : Скільки потрібно паличок , щоб побудувати 8 окремих квадратів?
- Давайте згадаємо , що таке квадрат?
(Це чотирикутник)
-Що ви про нього знаєте ?
(Він має чотири кути і чотири сторони 0
-Отже , один квадрат має чотири сторони. Скільки потрібно паличок ?
(Записую на дошці 4 )
-А якщо потрібно побудувати 8 квадратів по чотири палички?
(Кожного разу чотири палички )
Складіть приклад додавання
4+4+4+4+4+4+4+4
-Чи зручно, нам буде рахувати ?
( Ні )
-Що можна змінити ?
9Замінити множенням 4*8 )
- Але чи знаємо ми . як отримати результат ?Адже додавати нам не зручно ,а Множити – ми ще не знаємо таблицю множення числа 4.
- Тож давайте на сьогоднішньому уроці ми з вами вивчимо таблицю множення числа 4 .І отримавши нові знання , скористуємося ними і допоможемо Буратіно приєднатися до нас .Тож переходимо до наступного пункту плану – Нові знання .
- Відкриваємо підручник на сторінці 133, № 800
- _Коли додавати 4 і4 отримаємо приклад 4*2=8( запис на дошці )
- 4+4+4 отримаємо приклад 4*3=16
- І так далі з допомогою учнів
(Записали таблицю у зошити )
- Яку закономірність ви помітили ?
- (Перший множник – незмінний -4, Другий множник – збільшується на один., добуток – збільшується на 4)
IV. Фізкультхвилинка
- Для того ,щоб ви запам’ятали таблицю я вам даю 2 хвилини.
- Тепер допоможіть відновити запис на дошці.
( На дошці записана таблиця на 4, витерти в ній відповіді і спробувати назвати відповіді)
_Скажіть, будь ласка , діти чи можемо тепер ми розв’язати завдання для Буратіно?
(Так. Ми вже знаємо таблицю множення числа 4)
2. Первинне закріплення
- Отже , 4*8=32, скажіть Будь ласка тепер відповідь .
9 Потрібно 32 палички . щоб побудувати 8 окремих квадратів)
-За нашу вдалу працю , Тортіла. віддає ще одну частину ключа.
- Давайте пограємо в гру « Найкращий фотограф », перевіримо хто найкраще запам’ятав таблицю,я пропоную вам самим вибрати завдання , яке вам зручніше виконувати .Хто впевнений у своїх знаннях , той може виконати більш складні завдання. які написані на дошці. Але хто сумнівається користуйтесь прикладами за номером 802. На виконання цього завдання я даю вам п’ять хвилин.
(Діти виконують )
-Перевіряємо приклади з №802 Зачитуємо лише перший стовпчик відповідей (32,9,40)
В кого відповіді ,як у ….? Ви молодці ! ( Оцінюю одну дитину , що відповідає і один зошит )
_Другий стовпчик( 28,48,0)
(Оціню дитину усно і зошит )
(Звучить музика –Буратіно)
-Пропоную вашій увазі задачу №801
(я читаю , а потім ще раз діти самостійно)
_Які б ви виділили головні слова в задачі ?
(було, відрізали , залишилось)
(Запис на дошці :
Було -
Відрізали –
Залишилось –
_Що відомо в задачі ?( Відрізали 2п. по 4м )
(записую у короткий запис )
_Що ще відомо ?
(залишилось 16 метрів)
-Що не відомо ?
(Скільки було )
- Який це тип задачі ?
( На знаходження зменшуваного)
- Скільки дій в цій задачі ?
(дві дії )
- Користуючись магнітами створимо схему розв’язок зо задачі
- (записую і позначаю на дошці )
1).0*0=0 (м ) – відрізали .
2).0+0=0 (м )
Користуючись схемою розв’яжіть і запишіть у зошит.
(Діти самостійно записують задачу )
-Давайте перевіримо задачу .
( Один учень читає по діях – перевіряємо _ ставляю оцінку )
Прочитайте відповідь .
-Діти , Буратіно розв’язав задачу . ось так
( На дошці запис
16-4*2)
-Чи правильно ?
( Ні )
- Давайте допоможемо , щоб його ров’язок став правильним.Що для цього потрібно зробити ?
( Змінити запитання )
- -Замініть запитання .
( На скільки більше залишилось , ніж продали ?)
- Запишіть самостійно у зошити складену задачу .
V. Підсумок уроку
- А зараз ми з вам попрацюємо парами .
Ви повинні розв’язати приклади і підставивши відповіді до літер утворимо слово. А яке саме дізнаємось після виконаної роботи .
(роздаю надруковані листочки)
8 12 16 20 28 32 36
м е г п а р о
4*3+80= 20
4*7-16= 12
4*5+12= 32
4*2+4= 12
4*4-8= 8
4*8+4= 36
4*9-20= 16
4*4+12= 28
( Вийшло слово ПЕРЕМОГА)
-Ми з вами отримали всі частини ключа , тож зберімо його і відкриємо двері . (відкриваю двері і там записано домашнє завдання )
_ Ви помітили , щоб чогось досягти потрібно працювати і не зупинятися, тому ми повинні і надалі працювати,щоб в майбутньому стати переможцем!А ми вчилися долати перешкоди- це значить перемагати !
Це значить бути наполегливим і старанним.
Бо як кажуть : « Під лежачий камінь, вода не тече»
А сьогодні наполегливо і старанно працювали …..
Дякую ,вам ,за урок !
8 12 16 20 28 32 36
м е г п а р о
4*3+80= 20
4*7-16= 12
4*5+12= 32
4*2+4= 12
4*4-8= 8
4*8+4= 36
4*9-20= 16
4*4+12= 28
Тип материала: | Неизвестен (jpg) |
---|---|
Размер: | 975.53 Kb |
Количество скачиваний: | 17 |