Конспекты уроков 6 класс

Предмет: Математика
Категория материала: Другие методич. материалы
Автор:

Цикл уроков, посвященных умножению дробей, на украинском языке:

УРОК № 1

Тeма уроку. Множення звичайних дробів

 

Мета уроку: сформувати в учнів уявлення про алгоритм знаходження добутку звичайних дробів, виробити вміння виконувати множення дробів.

 

Тип уроку: засвоєння нових знань

Хід уроку

1.Аналіз результатів контрольної роботи

Учитель повідомляє учням оцінки законтрольну роботу й аналізує помилки, яких вони найчастіше припускалися. Детально розглянути одне з завдань, в якому було допущено найбільше помилок або яке не виконали багато учнів.

2 Актуалізація опорних знань

  Завдання для класу

          Як називаються числа a, bі с у рівності ab = c?

          Знайдіть периметр і площу квадрата зі сторонами 0.3 дм.

          Знайдіть периметр і площу прямокутника зі сторонами 0.8 і 0.6 см.

          Скоротіть дроби , , .

          Виділіть цілу частину з неправильного дробу  , , .

3 Вивчення нового матеріалу

Оскільки знайомство учнів з алгоритмом множення звичайних дробів зазвичай проходить без труднощів, то можна організувати їхню самостійну роботу з підручником.

При ньому слід звернути увагу учнів на таке:

а)  при множенні дроби не треба зводити до НСЗ;

б) перед множенням чисельників і знаменників треба шукати можливості їх скорочення, а вже потім множити.

4.Формування вмінь

 Виконання усної вправи «ланцюжком» : кожний учень класу множить звичайні дроби по черзі ( № 395 з підручника)

Письмово виконати з підручника :

№ 399 (а, б, в ) (Відповіді: ,  ,  )

№ 400 (а, б, в )  (Відповіді:   ,    ,    )       

№ 404 (а, б )      (Відповіді:   ,   )

№ 414   (Відповідь: сума:1   , добуток:  )  

№ 420 ( а, б )     (Відповіді:   ,   )

Перед виконанням наступного номера запропонувати учням пригадати ,що вони знають про прямокутний паралелепіпед, навести приклади цих фігур в оточуючому середовищі.

№ 427 ( а )         (Відповідь:   м2 )

5. Підбиття підсумків уроку.

Запитання  до класу

1.   Як ви оцінюєте свої досягнення на уроці?

2.   На що слід звернути увагу під час виконання домашнього за­вдання?

6. Домашнє завдання: п.12,№ 402 ( г—д ), 404 ( в, г), 420 ( в).

 

УРОК № 2

Тема уроку. Множення звичайних дробів

 

Мета уроку: формування навички множення звичайного пробу на мішане число. множення мішаних чисел; сформувати уявлення про взаємно обернені числа

Тип уроку: формування вмінь і навичок.

Хід уроку

1.Перевірка домашнього завдання

 Перевірку можнапровести у формі математичного диктанту, який один з учнів пише за відкидною дошкою.

Математичний диктант

1.     Виконайте дії :  *  . ( Відповідь: )

2.     Обчисліть :  *    .    ( Відповідь:   )

3.     Знайдіть значення виразу : * *  . ( Відповідь:   )

4.     Знайдіть площу прямокутника, сторони якого дорівнюють  м і   м. (Відповідь:  м2 )

5.     Подайте у вигляді добутку двох дробів число   ( Відповідь:   *     ) 

2.Актуалізація опорних знань

Запитання до класу

1.     Перетворіть на неправильний дріб:2   ,4   ,3 , 7.

2.     Знайдіть зайвий дріб:   ,   ,   ,   .

3. Засвоєння вмінь

Учитель наводить кілька прикладів множення дробу на змішане число, множення мішаних чисел, потім пропонує учням сфор­мулювати алгоритм множення мішаних чисел. Розглядаються при­клади взаємно обернених чисел і дається їхнє означення.

4. Формування вмінь і навичок

Виконання усної вправи:

Обчисліть: 5* , 4*  , 0*5  , 1*9  , 1 * 2,  *    ,   *    .

Письмово виконати з підручника :

№ 402 (а, б, в ) (Відповіді: 2,  3  ,  )

№ 405 (а ) (Відповідь: )

№406 ( а ) ( Відповідь: 4 )

№ 422 (а ) (Відповідь:3)

№ 423 (а ) ( Відповідь: )

№ 424 (а ) (Відповідь: )

№ 429  (Відповідь: м2) Цей номер розглянути більш детально. Запропонувати сильним учням скласти алгоритм розв’язання задачі.

5. Підбиття підсумків уроку.

Запитання  до класу

1. Як перемножити два звичайні дроби?

2. Як помножити натуральне число на звичайний дріб?

3. Як помножити мішане число на будь-яке число?

4. Які числа називаються взаємно оберненими?

6. Домашнє завдання: п.12,№422 (б ), № 423 ( б ), 430.

 

 

 

УРОК № 3

Тема уроку. Множення звичайних дробів. Властивості множення

 

Мета уроку: сформувати уміння учнів застосовувати властивості множення для спрощення виразів і обчислень у найбільш раціональний спосіб.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

1.Перевірка домашнього завдання

Звірити відповіді: №430 ( м2 ) ,№422 (б ) (В-дь: 40 ), №423 (б ) (В-дь:  )

Записати на дошці приклади з помилками і запропонувати учням виправити їх:

1. *  = ( Вірно:  )

2.    +  = ( Вірно:1  )

3.   *  = 2 * 3 * *  = ( Вірно: 8 )

2. Засвоєння знань, формування вмінь

 Учитель ще раз нагадує учням про властивості множення, записує їх на дошці в

 буквеному вигляді й ілюструє прикладами

Усні вправи

1. Обчисліть, використовуючи переставну і сполучну властивості множення:

а)  5 *  *                            б)  *4 *                          в)  *  *

2. Обчисліть, застосовуючи розподільний закон множення:

а) 3( 2+  )                        б) 5(   + 3 )                           в) ( 8 -  )*4

Письмові вправи

1. Обчисліть у найбільш зручний спосіб:

а)  (  * )* ( Відповідь:   )       б) (  *7 )* ( Відповідь: )

2. Знайдіть значення виразу, застосовуючи розподільний закон множення:

а) (  - )*  ( Відповідь:   )                б) 5 * ( - 1 )  ( Відповідь:   )

3.  Спростіть вираз    а + а   ( Відповідь:  а )

4. Обчисліть значення виразу 8 ( 1 +  )   ( Відповідь: )

5. Спростіть вираз: 1 ( 8х+  у -  )

Письмово виконати з підручника :

№431 Запропонувати сильним учням скласти алгоритм розв’язання задачі.

Розв’язання: )3 * 14= дм2

3. Підбиття підсумків уроку

Запитання до  класу   

1.Які властивості множення були використані на уроці?

2.Для чого застосовуються закони множення?

4. Домашнє завдання: п.12,№408, №421

 

УРОК № 4

Тема уроку. Задачі на множення дробів

 

Мета уроку: розглянути різні типи задач, які розв'язуються множенням дробів.

 Тип уроку: застосування знань, умінь, навичок.

Хід уроку

1.Перевірка домашнього завдання

 Учні здійснюють перевірку самостійно за допомогою записів на дошці, виконаних учителем заздалегідь.

2.    Актуалізація опорних знань

Запитання до класу

1. Число   збільшили у

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 3.94 Mb
Количество скачиваний: 2
Просмотров: 89
