Открытый урок по истории на тему " Ұжымдастыру қасіреті"
Предмет: | История |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Рахмен Рсалды Ерубайкызы
|
Сабақтың тақырыбы: Ұжымдастыру қасіреті
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға ұжымдастыруға дейінгі қазақ ауылы, қазақ шаруашылығын күштеп ұжымдастыру, асыра сілтеушілік зардаптары жайлы толық мағлұмат беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сабаққа деген белсенділігін, қызығушылығын арттырып, ойлау, сөйлеу танымдық, ізденімпаздық қасиетін арттыру.Ой қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушылардың Отан тарихына сүйіспеншілігін арттыру, патриотизмге, ынтымаққа, бірлікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білімді игеру
Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың әдісі: Тірек- схема, тест, сұрақ-жауап
Көрнекілігі: Карта, кітап көрмесі, бейнетаспа
Пән байланыс аралық: Құқық, әдебиет
Сабақтың барысы:
А) Оқушылармен сәлемдесу;
Б) Түгендеу;
В) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару;
2. Үй тапсырмасын сұрау
3. Үй тапсырмасын қорыту.
Жоспар:
Жаңа сабақ
Техникалық жағынан түбірлі қайта жарақтандыру негізінде ауылшаруашылығын қайта құруға бағыт алу 30-жылдардың қарсаңында қажеттілікке айналды. БК (б)П XV съезі ауыл шаруашылығын ұжымдастыруға бағыт алуды жариялады.
Ұжымдастыруға көшудің негізгі себептерінің бірі елдің жалпы экономикалық дамуын тежеп отырған ауыл шаруашылығының техникалық жағынан артта қалуы мен тауарлы өндірістің төменгі деңгейінде болуы еді.
Жаңа сабақты бекіту:
Тест
1)Аса ірі бай шаруашылықтары мен жартылай феодалдарды кәмпескелеу және жер аудару туралы декрет қашан жарияланды?
2)Ұжымдастыруға бағыт алу қашан жарияланды? (1927ж желтоқсан)
3)Ұжымдастыру қарсаңында мал саны қанша болды?
4)1933 ж 1қаңтарда қанша мал қалды?
5)1930-1932 жылдарды тарихта қалай атайды?
6)Ұжымдастыру неше кезеңде жүзеге асырылуға тиіс болды?
Бағалау.
Үйге тапсырма:
1)Шаруалардың ұжымдастыру саясатына қарсылығы.
2)Ұжымдастырудың Сталиндік үлгісі зардаптарына қарсы күрес жайлы реферат жазу.
№46 А.С.Пушкин атындағы мектеп - лицейі
Тақырыбы: Ұжымдастыру қасіреті
Сыныбы: 10 «В»Сабақтың тақырыбы: Ұжымдастыру қасіреті
Сабақтың мақсаты:
Білімділік: Оқушыларға ұжымдастыруға дейінгі қазақ ауылы, қазақ шаруашылығын күштеп ұжымдастыру, асыра сілтеушілік зардаптары жайлы толық мағлұмат беру.
Дамытушылық: Оқушылардың сабаққа деген белсенділігін, қызығушылығын арттырып, ойлау, сөйлеу танымдық, ізденімпаздық қасиетін арттыру.Ой қабілетін дамыту.
Тәрбиелік: Оқушылардың Отан тарихына сүйіспеншілігін арттыру, патриотизмге, ынтымаққа, бірлікке тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа білімді игеру
Сабақтың түрі: Аралас
Сабақтың әдісі: Тірек- схема, тест, сұрақ-жауап
Көрнекілігі: Карта, кітап көрмесі, бейнетаспа
Пән байланыс аралық: Құқық, әдебиет
Сабақтың барысы:
А) Оқушылармен сәлемдесу;
Б) Түгендеу;
В) Оқушылардың зейінін сабаққа аудару;
2. Үй тапсырмасын сұрау
3. Үй тапсырмасын қорыту.
Жоспар:
Жаңа сабақ
Техникалық жағынан түбірлі қайта жарақтандыру негізінде ауылшаруашылығын қайта құруға бағыт алу 30-жылдардың қарсаңында қажеттілікке айналды. БК (б)П XV съезі ауыл шаруашылығын ұжымдастыруға бағыт алуды жариялады.
Ұжымдастыруға көшудің негізгі себептерінің бірі елдің жалпы экономикалық дамуын тежеп отырған ауыл шаруашылығының техникалық жағынан артта қалуы мен тауарлы өндірістің төменгі деңгейінде болуы еді.
Жаңа сабақты бекіту:
Тест
1)Аса ірі бай шаруашылықтары мен жартылай феодалдарды кәмпескелеу және жер аудару туралы декрет қашан жарияланды?
2)Ұжымдастыруға бағыт алу қашан жарияланды? (1927ж желтоқсан)
3)Ұжымдастыру қарсаңында мал саны қанша болды?
4)1933 ж 1қаңтарда қанша мал қалды?
5)1930-1932 жылдарды тарихта қалай атайды?
6)Ұжымдастыру неше кезеңде жүзеге асырылуға тиіс болды?
Бағалау.
Үйге тапсырма:
1)Шаруалардың ұжымдастыру саясатына қарсылығы.
2)Ұжымдастырудың Сталиндік үлгісі зардаптарына қарсы күрес жайлы реферат жазу.
№46 А.С.Пушкин атындағы мектеп - лицейі
Тақырыбы: Ұжымдастыру қасіреті
Сыныбы: 10 «В»
Тип материала: | Документ Microsoft Word (doc) |
---|---|
Размер: | 39 Kb |
Количество скачиваний: | 9 |