Поурочный план 6 класс
Предмет: | Иностранные языки |
---|---|
Категория материала: | Рабочие программы |
Автор: |
Тулеева Карлыгаш Шамшиковна
|
Сабақтың тақырыбы Жіктік жалғау.Қазақстан жері
Сабақтың мақсаты:
§ Оқушыларға Қазақстан жөнінде оның байлығы жөнінде, тәуелсіздігіміз жөнінде меңгерту, мағынасын айқындау, жіктік жалғауды меңгерту.
§ Оқушылардың ой — өрісін кеңейту, танымдық деңгейін көтеру, сөздік қорын дамыту;
§ Оқушыларды ұлттық қасиеттерге тәрбиелеу, өз жерін, елін Отанын, халқын, туған халқының тілі мен салт-дәстүрін, қастерлейтін саналы да парасатты азамат етіп тәрбиелеу.
Сабақтың түрі: жаңа білімді игерту
Сабақтың әдісі: сұрақ –жауап, топтастыру
Сабақтың көрнекілігі:слайдтар, кестелер
Пәнаралық байланыс: орыс тілі, тарих
Сабақ барысы
І.Ұйымдастыру кезеңі
а)Сынып оқушыларымен амандасу.
ә)Сынып оқушыларын түгендеу.
б) «Шаттық шеңберін» құру, психологиялық тренинг ( гүлдер арқылы жақсы тілектер айту).
В) ақ және қызыл гулдер арқылы топқа бөлінеді
ІІ.Кіріспе бөлім
Үй тапсырмасын тексеру, қорытындылау.
1.Неше жалғау бар? Көптік , септік, жіктік, тәуелдік жалғаулары
2. Жіктік жалғауы неше жақтан түрады? 3 ж
3. оқушысың қай жақта тұр? 3 жақта тұр
4. Көптік жалғауларын атаңыз.
5. Туған жердің аудармасын тап?
6. Қазақстан рәміздерін ата? Елтаңба, ән ұран
7. Қазақстан қай жылы егеменді алды? 1991
8.Қазақстанның астанасы қай қала? астана
9. Қазақстанның президенті кім?Н.Ә. Назарбаев
10.16 желтоқсан қандай күн? Тәуелсіздік күні
11.Тәуелсіздікке неше жыл болды?23 жыл
ІІІ.Негізгі бөлім
Жаңа сабақ
1. Сабақтың тақырыбын ашу үшін бірнеше сұрақ қойып сол сұрақтармен Қазақстан жері деп бүгінгі тақырыпты білеміз.
1.Біздің Отанымыз ...
2.мама қазақша қалай ?
3.Жасыл түс орысша қалай?
4.Пчела қазақша аудармасы?
5.
6.Әдемі сөзінің синонимі
7.История сөзінің аудармасы.
8. Яблоко сөзінің аудармасы
9.Хлеб сөзінің аудармасы
10. Звезда сөзінің аудармасы
11.Герб сөзінің аудармасы
12.Күріш сөзінің аудармасы
13.ағасы кіші бауырын қалай атайды?
Осылай бүгінгі жаңа тақырыбымыз «Қазақстан жері»
Сендерге үш минут беріледі, өз топтарыңмен бірігіп өз йларыңды жазыңдар
Балалар өз ойларын жазады , және кезекпен оқиды ..
Формативті бағалау жүргіземін
Енді балалар балалар біз жаңа сөздермен танысайық
Шаршы, бедері,өсімдік,топырақ,аймақ,алуан,түрлері.
Мұғалім оқиды соңынан оқушылар қайталайды.
Сөздерді буынға бөлу,балаларға жарайсың , тамаша деп формативті бағалау жүргіземін.
Жазылым
2- тапсырма Диалогты оқиды орыс тіліне аударады .
3- тапсырма Сөйлемді көшіріп жақша ішіндегі сөздерді аударады
Сабақты бекіту Бірнеше сұрақтар арқылы және тест жұмысымен
5.1. Үйге тапсырма беру.
69 бет 1 тапсырма
5.3.Оқушыларды бағалау
Бағалау парағы
ф
Үй тапс
10 балл
Сөз жұмбақ 5 балл
Сөздікпен жұмыс 10балл
Топпен жұмыс
5 балл
Оқулықтағы диалог
5- балл
3 -тапсырмамен
5-балл
Мақал мәтел
өлең
10-балл
Қосымша сүрақтарға
5-балл
55 балл – 5
40 балл – 3
35 балл-3
30балл – 3
Бағалау парағы
ф
Үй тапс
10 балл
Сөз жұмбақ 5 балл
Сөздікпен жұмыс 10балл
Топпен жұмыс
5 балл
Оқулықтағы диалог
5- балл
3 -тапсырмамен
5-балл
Мақал мәтел
өлең
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 29.43 Kb |
Количество скачиваний: | 31 |