Презентация по украинскому чтению на тему "Г. Бойко «Як невдаха виступав»; «Хвастунець»" (3 класс)

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Презентации
Автор:

Г. Бойко «Як невдаха виступав»; «Хвастунець».

Мета: вправляти учнів у читанні гумористичних творів; удосконалювати вміння визначати морально-етичні проблеми, які порушив автор поетич­них гуморесок; виховувати почуття осуду щодо негативних рис людської вдачі: хвальковитості, самовпевненості, невихованості.

Обладнання: виставка книжок Г. Бойка, портрет автора.

ХІД УРОКУ

1. Організація класу

Учитель


Любе сонечко нам посміхається,

З нами радісно, щиро вітається

І дарує веселий нам сміх —

На здоров'я та щастя повний міх!

Міх цей розв'язався, діти, а у ньому — жарти й сміх.

Ось смішинка вам одна, скоромовочка така.


1.  Розминка перед читанням.


От Кіндрат так Кіндрат —

Зуб зламав об мармелад!

Кричав Архип, Архип охрип.

Не треба Архипу кричати до хрипу!


— Чому ці скоромовки викликають у вас усмішку?

2.  Прочитайте рядки вірша.

Добрий сміх не б'є, не мучить,

Він на світі жити учить.

II. Повідомлення теми і мети уроку

— На сьогоднішньому уроці у нас будуть присутні сміх і жарти та веселий настрій. Сьогодні ми поринемо у веселий світ Грицька Бойка.

III. Розповідь про письменника

— Народився Грицько Бойко 1923 р. в шахтарськім краю, на Дон­басі. По закінченні сільської семирічки навчався в Оленівській рудни­ковій школі, а вона була неблизько. Щодня кілька кілометрів тупав пішки, а потім ще й під'їжджав поїздом, але жодного разу не пропус­кав уроків. Одразу після випускного вечора пішов на фронт, пройшов всю війну від рядового до офіцера. А після війни взявся за перо й упев­нено і стрімко увійшов у літературу, назавжди підкоривши чисті дитя­чі душі. Найголовнішою особливістю творчості Грицька Бойка є глибо­ка життєвість його поезій. Дитячий садок і школа, завод і шахта, луки і ниви рідного краю, Батьківщина, що у всіх проявах входить у свідо­мість дитини з перших років життя,— це і є основними темами творів Грицька Бойка.

IV. Опрацювання статті «Грицько Бойко»  Самостійне читання. Відповіді на питання.

— Що об'єднує всі твори письменника?

V. Робота над віршем «Як невдаха виступав»   Кого, на вашу думку, називають невдахою?

Читання вірша вчителем. Відповіді на запитання.

— Які артистичні дані мав невдаха?  Як він оцінив свій виступ?

— Як слухачі відреагували на його виступ?  Яку рису характеру висміює автор у цьому вірші?

VІ.Вправи для розвитку швидкості читання

1. Гра «Відновіть слова».  Авпстуви, линесроз, ливхопи, ливазір.

VII. Робота над віршем «Хвастунець»

— Складіть прислів'я:

3 той       1 хто      2 хвалиться      4 кається    Зараз ми прочитаємо про одного хвастунця.

1.  Читання вірша вчителем.

— Кого у вірші назвали хвастунцем?

2.  Самостійне читання. Відповіді на запитання.

— Якої думки був про себе Толя?  Де поділась його сміливість?

— Хто його так налякав?  Які дії були у нашого хвалька?

— Чому він собі прикусив язика?  Коли ще зживають такий вислів «прикусив язика»!

— Що б ви порадили Толі?

3.  Вправи для вдосконалення техніки читання.

1) Прочитати слова на одному диханні. Молодець, хвастунець, дороги, ноги, у тривозі, на дорозі.

2) Відновити рядки з вірша.  азрВ ан лосів ілщ з родонч ліТо щіякор діп инго.

4.  Виразне читання вірша.

VIIІ.Підсумок уроку

— Сьогодні ми розглянули поезію Г. Бойка, де поет поєднує ніжний ліризм із тонким гумором. Грицько Бойко не просто розважає людей, а й дотепно описує на сміх різні вади дитячого характеру.

— Про які вади характеру ми сьогодні прочитали?  Чи симпатизуєте ви таким друзям?      

ІХ. Домашнє завдання. С. 39 - 40

Тип материала: Презентация Power Point (pptx)
Размер: 1.44 Mb
Количество скачиваний: 24
Просмотров: 111
