Разработка урока и презентация к уроку
Предмет: | Иностранные языки |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Тотекина Назигуль Ануарбековна
|
Сабақтың тақырыбы
7 сынып 3 тоқсан 24 сабақ Спорт және спорт түрлері
Ортақ мақсаты
Мақсаты: Оқудағы және оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдерді қолдана отырып, оқушылардың сыни тұрғыдан ойлау қасиетін дамыту
Оқушылардың оқу нәтижесі көрсеткіші
Міндеттері:
1. Оқытушылық:
Топтарды қалыптастыру,бір-бірімен белсенді қарым-қатынас жасауға үйрету
Диалогтық оқыту арқылы сыни тұрғыдан ойлауға төселдіру
Қалай оқу керектігіне және өзін-өзі бағалай алуға үйрету
2.Дамытушылық:
Оқушылардың ауызекі тілдерін жаттықтырып,өз ойларын толық жеткізе білуге үйрету,
Сөздік қорларын молайту,
тіл мәдениетін дамыту,
сөйлеу әрекеті дағдыларын шыңдау
,спорт терминдері емлесін , ырықсыз етіс, еріндік дауыстылар туралы білімдерін бекіту
3.Тәрбиелік:
Серіктестік қарым-қатынас орнату
Еңбексүйгіштікке, өнерді қастерлеуге,
Салауатты өмір салтын қалыптастыруға тәрбиелеу
Сабақта орындалған жұмыстың негізгі ойы идеясы
Оқушыларды қазақша ойлап, ойларын еркін жеткізуге үйрету, сөйлету
Ресурстар:
Суретті слайдтар, интербелсенді тақта, ватман, оқушылардың сурет көрмесі,бағалау парақтары,ламинатталған беттер, маркер, фломастерлер, оқулық, дәптер
Сабақтың түрі:
аралас
Әдіс-тәсілдері, қолданылған модульдер
1. Диалогтық оқыту- оқудағы және оқытудағы жаңа әдіс-тәсілдер
2. Сыни тұрғысынан ойлау
3. Оқу үшін бағалау және оқытуды бағалау
4. АКТ-ны қолдану
5. Дарындыларды оқыту
6. Оқушыларды жас сәйкестігіне қарай оқыту
7. Оқудағы көшбасшылықты басқару
Сабақтың технологиялық картасы
1.Шақыру кезеңі
Ойлану кезеңі
Рефлексия кезеңі
1психологиялық ахуал
2.Миға шабуыл- тақырыпты анықтау
3.»Ассоциация» стратегиясы- тақырыпқа байланысты
1.«Жигсоо» әдісі- мәтінмен жұмыскластер
2.»Карусель» стратегиясы- мәтінді топтарда түсіндіру
3.»2 жұлдыз,1 тілек»формативті бағалау әдісі
1. синквейн-спорт сөзіне
2. Венн диаграммасы
Дәстүрлі спорт пен ұлттық спорт
3.»жарық жұлдызға жету» әдісі-
Сабақтың мазмұны, барысы
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
Ұйым.кезеңі 5 мин
Сәлемдесу
Сыныптың сабаққа әзірлігін тексеру Жағымды психологиялық ахуал туғызу
Мұғалім сөзі:Сәлеметсіңдер ме, балалар! барлығымыз ортаға шығып, шаттық шеңберін құрайық!Енді бір-біріміздің қолымыздан ұстап, алақан жылуын сезінейік!Қандай тамаша!
Бізге Сочи қаласынан ақ олимпиада алауын жіберіпті. Қазір алауды қолдан қолға ақ тілекпен жіберейік.
Шаттық шеңберін құрып, алақан алысқан соң,Сочи олимпиадасынан жеткен алау қолдан қолға жақсы тілектермен ауысады..
Сабақтың тақырыбын, мақсатын анықтау 5 мин
Миға шабуыл, слайдтар көрсету
Топқа алдын ала бөлінеді.
1. Жүйріктер-быстрые
2. Биіктер- высокие
3. күштілер-сильные
Топ атауларын аударады, неге байланысты екенін айтады, Спорт тақырыбына 3-4 слайд көрсетіледі сабақтың тақырыбын анықтайды, мақсатын қояды
Сабақ үраны: Тезірек, биігірек,күштірек
Оқушы білімін актуализациялау
5 мин
Ламинатталған қағаз таратылады спорт сөзіне ассоциациалық алаң құру
Ассоцияция құрып, жұмыстарын қорғайды
Алдын ала берілген тапсырма бойынша бір оқушы дайындаған слайдтарын көрсетіп, тақырып бойынша айтады
Жаңа тақырыпты оқыту 10 мин
3 мин
5 мин
2мин
Оқулықпен жұмыс 171 беттегі мәтінді ЖИГСОО әдісі бойынша кластер құрап дайындайды, карусель әдісі бойынша орын ауыстырып, бір біріне түсіндіреді
Сергіту сәті
Мәтінді оқып, орысша мазмұнын айтады, кластер бойынша ауызша мазмұндап береді.
Әр топ волонтерге 2 жұлдыз 1 тілек береді
Бекіту
3 мин
Спорт сөзіне синквейн құру
Дәстүрлі спорт пен ұлттық спорт түрлерінің ұқсастығы мен айырмашылығын көрсету
Синквейн құрып, оқиды
Венн диаграммасын қорғау
Рефлексия
Сабақтың қорытындысын шығару
5 мин
Топ басшыларының бағасы
Бағалау парағын тапсырады
Жарық жұлдызға жету әдісін қолданып сабақты қорытындылайды.
Спорт деген не?
Спорт түрлері қандай?
2050 бағдарламасында атап көрсетілген негізгі міндет не?
Сабақ мақсатына жетті ме?
Топ басшылары сұрақтарға жауап бере отырып өз топ мүшелеріне медаль жеңіп алуға тырысады.
Үй тапсырмасы
2 мин
171 беттегі 3 тапсырма
Жазбаша орындау
Бағалау критерийлері:
1.тапсырма толық,түсінікті орындалған
2.ассоциациялық алаңда барлық спорт түрлері көрсетілген, терминдер дұрыс жазылған
3.Мәтін мазмұны орысша дұрыс аударылған
4.Кластерде негізгі ой көрсетілген
5. нақты, қысқа мазмұндалған
6. синквейн дұрыс құрылған
7. Венн диаграммасында айырмашылықтар мен ұқсастықтар дұрыс көрсетілуі керек.
8.Сұрақтарға нақты, қысқа дұрыс жауап берген
Бағалау парағы
Топ атауы
1 тапсырма Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау 2 балл
2 ассоциациялық алаң құру-2 балл
3Мәтінмен жұмыс
а аудару 3 балл
ә кластер құру 3 балл
б мазмұндау 4 балл
4 синквейн құру, қорғау 2 балл
5.Венн диаграммасын құрып, қорғау 2 балл
5 жарық жұлдызға жету
1 жұлдыз-
2 жұлдыз
1 тілек
Жарық жұлдызға жету
1. Спорт деген не?
2.Спорт түрлері қандай?
3.Қазақтың ұлттық спорт түрлерін ата.
4.Қандай салауатты тағамдарды білесіңдер?
5. Салауатты өмір салты деген не?
6.2050 бағдарламасында атап көрсетілген негізгі міндет не?
7.Сабақ мақсатына жетті ме?
Тип материала: | Презентация Power Point (pptx) |
---|---|
Размер: | 1.52 Mb |
Количество скачиваний: | 17 |