Здесь была ссылка на работу Өрнектер. а+8, а–8 автора Куганов Сайилбек Ниязбекович.
Ссылка на нее удалена по требованию посредника Инфоурок.
Если вы являетесь автором этой работы и хотите подтвердить её публикацию на этом сайте,
.
1 сынып Математика Сабақ № 111 Мұғалім: Сабақтың тақырыбы: Өрнектер. а+8, а–8 Сабақтың мақсаты: Білімділік Оқушыларды а+8, а–8 өрнектерінің мәнін табу жолымен таныстыру. 8–ді қосу және азайту кестесін қайталау Дамытушылық: Оқушылардың математика пәніне қызығушылығын арттыра отырып, есептеу, логикалық ойлау әрекеттерін дамыту. Тәрбиелік: Балаларды білімділікке, адамгершілікке, жолдастық қарым- қатынасқа тәрбиелеу. Білімділікке баулу. Сабақтың типі: Оқушылардың жаңа білімді меңгеру сабағы. Сабақтың түрі: Аралас сабақ. Әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, көрнекілік көрсету арқылы түсіндіру,жарыс. Көрнекілік: «Санды және әріпті өрнектер» кестесі. Тақырыпқа байланысты суреттер. Жоспар: І. Ұйымдастыру кезеңі ІІ. Үй тапсырмасымен тексеру ІІІ. Жаңа сабақ. ІҮ. Жаңа сабақты бекіту. Ү. Қорытындылау, бағалау. ҮІ. Үйге тапсырма. Сабақтың барысы: Ұйымдастыру кезеңі: а) Сәлемдесу , оқушыларды түгендеу. ә) Сабаққа әзірлігін тексеру, оқу құралдарын дайындау. Оқушылардың игерген білімдерін пысықтау кезеңі.. Жаңа сабақ. Сабақ мақсатымен таныстыру. 8–ді қосу және азайту кестесін ауызша қайталау. Оқулықпен жұмыс. Түсіндірме жұмыс. 1. Кестелерді толтыр: а 0 1 2 а+8 а 10 9 8 а–8 2. Кестелерді толтыр: а 0 1 2 3 а+1 а 1 2 3 4 а–1 Санға 1–ді қосқанда келесі сан шығады Саннан 1–ді азайтқанда алдыңғы сан шығады 3. Оқы. Салыстыр. Есепті шығар: Барлығы – 8 сөз Тапты – 5 сөз Қалды – ? сөз 8–5=3 – қалды Ж: Ребуста барлығы – 7 сөз Шешілді – 3 сөзі Қалды – ? сөз 7–3=4 Ж: 4 сөз қалды 4. 8 саны мен а сандарының айырмасын жаз. а=8; а=0 деп алып, өрнектің мәнін тап. Өрнектің мәндерін салыстыр. Не байқадың? 8–8=0 8–0=8 Логикалық тапсырма. Ойлан, тап. а×а+5 а×а–5 Сабақты қорыту: Біз не білдік? Талқылау. Үйге тапсырма: Кел, ойнайық! Оқушы білімі мен белсенділігін бағалау.