Розробка виховної години для учнів початкової школи про чесність та правдивість.
Предмет: | Классному руководителю |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Рева Татьяна Ивановна
|
Тема: Про чесність і правдивість
Мета: розширити змiст понять «чеснiсть» i «правдивiсть»; формувати вмiння оцiнювати власнi вчинкита вчинки товаришiв; виховувати чеснiсть таправдивiсть.
Хід заняття
Робота з прислів’ям
Гірка правда краща за солодку брехню.
Запитання до учнів
Чи можна сказати, що правда — це добро, а брехня — зло?
Доведіть свою думку.Як навчитися говорити правду?
Слово вчителя
Чесний — не здатний украсти що-небудь, не схильний до крадіжки; який виражає правдивість, прямоту характеру, відвертість(про обличчя, погляд і т. ін.).Правдивий — який говорить правду; чесний, справедливий.Правдивість — те, що відповідає дійсності: істина, порядок,
засновані на справедливості.Правдивість і брехливість — це дві протилежні риси характеру.
Обговорення ситуацій
Ситуація 1
Петрик вдарив по м’ячу, i м’яч влучив у вiкно. Вiкно розбилося, а м’яч, вiдскочивши вiд рами, впав прямо в руки Андрiйковi,який проходив бiля вiкна. Вийшла вчителька. Оцiнивши побачене, вона звертається до Андрiя:
— Андрійку, хiба ти не знав, що гратись м’ячем пiд вiкнамине можна? Це призвело до того, що ти розбив вiкно.Можливi два варiанти розвитку ситуації.
І варіант. Андрiй, не бажаючи видати Петрика, бере провину на себе.
ІІ варіант. Петрик зiзнається, що це вiн розбив шибку.
Дiти висловлюють своє ставлення до вчинкiв Андрiя i Петрика, оцiнюють їх.
Ситуація 2
Як ти вчиниш, коли:
знаєш, що товариш завинив, а карають iншого;
соромно сказати правду?
Тип материала: | Документ Microsoft Word (docx) |
---|---|
Размер: | 28.31 Kb |
Количество скачиваний: | 12 |