Сабақтың тақырыбы: Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш
Предмет: | Начальные классы |
---|---|
Категория материала: | Конспекты |
Автор: |
Сыман Анар Қанибайқызы
|
Қ.Мұхамеджанов атындағы №1 мектеп-гимназиясының бастауыш сынып мұғалімі
Сыман Анар Қанибайқызы
Қызылорда қаласы
Сабақтың тақырыбы:
Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш
Сабақтың мақсаты:
А) Білімділік:
Оқушыларға заттың атын білдіретін сөздерді, бас әріппен басталып жазылатынын меңгерту. Сауатты жазу дағдыларын қалыптастыру.
Ә) Дамытушылық:
Ойлау дағдыларын, өзінің пікірін толық айту мүмкіндігін, мәнерлеп оқу дағдыларын дамыту.
Б) Тәрбиелік:
Еңбек қадірін, жер қадірін, құстар мен жәндіктердің пайдасын білуге қамқорлық жасауға тәрбиелеу.
Сабақтың көрнекілігі:
суреттер, автор суреті, интерактивті тақта, слайдтар.
Сабақтың түрі: аралас
Сабақтың әдісі: оқыту, жаздыру, сұрақ – жауап, түсіндіру, венн диаграммасы,
түртіп – алу әдісі
Сабақтың барысы:
І. Ұйымдастыру:
Оқушылармен амандасу, түгендеу
Бір-біріне көңіл-күй сәттілік тілеу
ІІ. Үй тапсырмасын сұрау.
1. Екі соқа мәтініне түсінік айтқызу. /3 оқушыға. /
2. Венн диаграммасы
3. Соқа түрлері (слайд)
Ереже сұрау.
(Бағалау)
ІІІ. Жаңа сабақ.
1. 103 – жаттығу.
А) Өлеңді мәнерлеп оқыңдар.
«Сырдария»
Ә) Таныстыру
Тарас – Днепр
Пушкин – Еділ
Авторы Ә.Тәжібаев – Сырдария
Б) Тақтамен, дәптермен жұмыс /2 – оқушы тақтаға/
Кісі Өзен
Тарас
Пушкин
Днепр
Еділ
2. 104 – жаттығу /ауызша/
А) Мәтінді оқу
Парыз /слайд, қызылорда картасы/
Ә) Кісі, жер – су аттарын білдіретін сөздерді атаңдар.
3. 105 – жаттығу
а) Сөздерді оқыңдар
ә) Тізбектеп оқыту /3 сөзден 5 балаға/
б) Дәптермен жұмыс
Кісі аттары Жер – су аттары
Аружан,
Үсен,
Ақбілек,
Қуаныш,
Айдар
Баянауыл, Арал, Маңғыстау,
Көкшетау, Қызылжар, Алакөл,
Хантәңірі, Түркістан, Іле, Ұлытау
Слайд.
4. Сергіту сәті. /слайд/
5. Жұмбақ шешу. /слайд/
А) Оқу
Ә) Оқушыларға мәтінді тізбектеп оқыту.
Б) Атасының сұрағын тауып оқыту /диалогты оқыту/
Немересінің сөздерінде
В) Сөздік жұмыс /слайд/
• Нанның уағы - нанның үгіні, қиқымы .
• Ғибрат-үлгі, өнеге.
Г) Сұраққа жауап /слайд/
-Атасы немересіне нелерді байқатты?
-Немересі байқағандары жайлы не айтты?
-Атасы немересіне нені үлгі етті?
ІҮ. Бекіту
Қорытындылау.
Бағалау.
Үйге тапсырма.
1. “Өрмекші, құмырсқа, қарлығаш” әңгімесін оқу, түсінік айту.
2. Әңгімедегі құстар мен жәндіктерге қатысты сурет салу.
3. Кісі, жер-су аттарын білдіретін сөздерге сөйлем құрау.
Тип материала: | Документ Microsoft Word (doc) |
---|---|
Размер: | 4.14 Mb |
Количество скачиваний: | 7 |