Урок украинского языка во 2 классе

Предмет: Начальные классы
Категория материала: Конспекты
Автор:

Тема. Слова ввічливості. Валентин Струтинський "Сідайте, будь ласка!"

Мета: познайомити учнів з новими творами В Струтинського «Сідайти,  

будь ласка», І Січовика «Невдячний кіт»;формувати вміння сприймати

зміст твору, удосконалювати вміння складати  діалоги, переказувати  

прочитане; розвивати логічне мислення; вчити правильно оцінювати   

вчинки дійових осіб; виховувати чуйність, доброту, співчуття.

Обладнання: малюнок поїзда,назви станцій,казковий герой(Смішарик),

презентація «Подорож до країни Ввічливості»,таблиця асоціативного 

куща «Ввічливий»,клубок ниток,пісня «Голубий вагон».

Хід уроку

І. Організаційний момент

- Діти, давайте привітаємо один одного піснею «Добрий день».

Треба дружно привітатись:

«Добрий день»

Дружно, голосно сказати:

«Добрий день»

Вліво, вправо поверніться,

Туди-сюди посміхніться

«Добрий день» (3 рази)

- А тепер  привітаємося з нашими гостями:

Ми раді бачити  вас!

-Діти, сідайте, будь ласка.

-Сьогодні ми вирушимо  у незвичайну подорож, але спочатку нам 

потрібно підготуватися.       

ІІ. Мовна розминка

1.Чистомовка (читають чи повторюють зі слів учителя)

Ла – ла, ла – ла – ла,                               Зі – зі, зі – зі – зі,

Це наша рідна школа.                             Є у мене друзі.

Ас – ас – ас,                                              Жу – жу – жу,

Ось наш клас.                                           У всьому їм допоможу

2.Скоромовка

Від солі у Соні

всі супи солоні.

III.  Перевірка домашнього завдання

-Давайте згадаємо слова, які вивчили на прошламу уроці.(Показую

картки зі словами.)

1.Вправа «Перекладач».

Испуг - переляк,удрала-чкурнула,благодарила -дякувала.

 

                                               -2-

- Вдома ви читали текст «Сусіди». Зараз вам потрібно відсканувати текст

за 1хв і підготуватися читати вибірково.

2.Вибіркове читання тексту «Сусіди»(с.38-39)

- Як жили звірі?

- Кому дякувала білочка?

3.Переказ уривка за малюнком підручника (с.41)

  - За що дякувала білочка звірам?

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

-Ми добре  з вами підготувались і  тому  можемо відправлятися  у подорож на поїзді зі Смішариками до країни Ввічливості. Познайомимося з новими творами,вивчимо та згадаємо слова ввічливості.

- Який настрій візьмемо у подорож?(Веселий,сумний,байдужий.)

                   (Звучить мінус «Голубой вагон». )

 

V.                  1 зупинка «Словник чемної людини»

 

1.Перегляд презентації «Ввічливі» слова

- Діти, давайте згадаємо  «ввічливі» слова.

 

2.Вивчення «словничка»

- А ще ми познайомомся з такими новими словами.

(Воспитанный-шляхетна людина,слова вежливости-слова

 ввічливості,вкусно-смачно, спасибо-дякую,пожалуй ста-будь ласка,

 всего  хорошого-на все добре, благодарность-вдячність.)

 

3.Гра «Коли ми їх вживаємо?»

- Я задаю вам питання, а ви даєте відповіді.

1. Ви прийшли до школи. Яке перше слово повинні сказати?(Доброго 

ранку.)

         2. Ви йшли по коридору і випадково когось штовхнули. Що треба   

         сказати?  (Перепрошую. Вибач.)

3. Які слова ви не забуваєте казати мамі і тату, рідним, коли йдете спати?

 ( На добраніч.)

        4. Вся сім’я сідає до столу обідати. Які слова ви скажете всім?(Смачного.)

       5. У вас закінчилися уроки і ви йдете до дому. Які слова ви кажете?

  (До побачення.)

       - Дуже вдало відповіли.

 

 

                                                  -3-

                    2 зупинка «Містечко вихованих дітей»

      VI. Опрацювання оповідання В. Струтинського «Сідайте, будь ласка»

      1. Розповідь учителя про автора:

Валентин Григорович Струтинський народився 26 липня 1924 р. в

с.Теклянівці Радомишльського р-ну Житомирської обл. в сім'ї службовця.

Учасник Великої Вітчизняної війни. Нагороджений орденом і медалями.

1952р. закінчив слов'янське відділення філфаку Київського державного

університету. Працює в літературі як поет-перекладач і перекладач

художньої прози (з польської, чеської, словацької, таджицької та ін. мов).

 (Вчитель демонструє портрет автора)

 

 2. Первинне сприймання тексту В. Струтинського «Сідайте, будь

ласка» (Вчитель читає, діти слухають оповідання)

—   Про що ви довідались з твору. (Як хлопчик поступився місцем

     тітоньці, вона бабусі, а бабуся маленькій дівчинці)

—   Де відбулися описані події? (У міському автобусі)

—   Хто головний герой? (Хлопчик Сергійко)

 

3. Словникова робота

а) тлумачення незрозумілих слів:

Салон – внутрішня частина автобуса, призначена для пасажирів.

Блимає – дивиться, поглядає.

б) читання багатоскладових слів з дошки: розчинилися, підхопився, звільнене, приємно, поступився, тримаючись, ластів’ятко.

в) читання колонок слів з наступним завданням з'єднати слова, щоб утворились словосполучення:

гуркотів    

зайшла  

помахав

розглядав

поступився

малюнки

пасажирам

бабуся

автобус

тітоньці

        (Гуркотів автобус, зайшла бабуся, помахав пасажирам, розглядав

     малюнки, поступився тітоньці)

 

4. Фізкультхвилинка

      Щось не хочеться сидіти,

      Треба трохи відпочити.

      Руки вгору, руки вниз,

                                            -4-

      На сусіда подивись.

      Руки вгору, руки в боки

      І зроби чотири кроки.

      Вище руки підніми

      І спокійно опусти.

      Плесніть,діти, кілька раз.

      За роботу – все гаразд.

 

        5. Повторне читання оповідання дітьми (Ланцюжок)

- Яким настроєм пройнятий текст? (Веселим, радісним)

 

       6. Аналіз змісту з елементами вибіркового читання

- В якому класі вчився Сергійко? (У першому класі)

- Чому ви так думаєте? (Тому, що він розглядав малюнки в книжці.)

- Кому поступився місцем хлопчик? (Тітоньці)

- Прочитайте, як він це зробив.

- Прочитайте, що відповіла тітонька. («Велике тобі спасибі»)

- Чому хлопчику стало приємно, коли тітонька поступилася місцем бабусі?

(Йому стало приємно, ніби це він поступився місцем бабусі)

- Прочитайте, як назвала бабуся маленьку дівчинку. («Моє ластів’ятко»)

- Про що це свідчить? (Що бабуся любила дітей)

- Чи можна сказати, що усі пасажири були ввічливі? (Так)       

- Знайдіть і прочитайте слова ввічливості, які вживали герої оповідання.  

(Будь ласка, спасибі, дякую, на все тобі краще)

- Який настрій був у Сергійка? (Веселий)

- Що хотів автор показати цим твором?(Треба бути ввічливими.)

 

7. Крісло «автора»

- Чи доводилось вам поступатися комусь місцем у транспорті? Розкажіть.

(Дитина виходить, сідає в «Крісло автора» і розповідає)

 

Тип материала: Документ Microsoft Word (doc)
Размер: 101.5 Kb
Количество скачиваний: 35
Просмотров: 159
